Nátěr trubek topení

Od: Datum: 31.05.12 14:21 odpovědí: 6 změna: 01.06.12 09:40

Dobrý den ,potřebuji poradit čím? a jakým způsobem? natřít trubky od topení na WC (viz. obrázek) ...Prosím poradte...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 31.05.12 14:27

http://www.osman.cz/barvy-na-topeni/

Třeba něco z tohoto.Napřed ale trubky důkladně očistit...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kjanik112*
Datum: 31.05.12 22:28

Po očistění základovou barvou a potom barvou na radiátory ředěné vodou-žádný protivný zápach ředidla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.12 06:15

souhlasim,taky jsem natirala barvou vodoureditelnou a drzi spoustu let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.12 00:15
avatar

Omlouvám se za příspěvek mimo téma, ale

když už kolegové zde poradili, nedá mi to, nerýpnout si do způsobu montáže termostatické hlavice ventilu radiátoru. Je vidět, že někteří instalatéři se to nenaučí - svisle instalovaná hlavice může sotva správně fungovat, když ji ohřívá teplý vzduch, stoupající z přívodní trubky. Buď musí mít externí čidlo teploty umístěné mimo vliv tělesa nebo být ve vodorovné poloze (opět omezení vlivu tělesa). Radiátor Vám takhle pravděpodobně topí méně, než odpovídá teplotě nastavené na hlavici ventilu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nm
Datum: 01.06.12 09:40

Máš pravdu, to by mě nenapadlo. Každopádně to člověk dělá tak, že pokud je mu zima, tak trochu přidá a neřeší to podle čislice na hlavici. Já bych na omluvu toho instalatéra uvedl, že je to jak autor píše na WC a musel zřejmě šetřt místem, takhle ta hlavice netrčí do prostoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 01.06.12 08:02

No, hlavně nepoužívej vodou ředitelnou barvu na radiátory (na jakoukoli ocel). Bude ti pořád vylejzat rez. Kup normální syntetickou základovku a syntetyckej email (vrchní). Tu trochu smradu vydržíš, ale je to jistota. Dělal jsem několik let topení a barva na radiátory ředitelná vodou je absolutně na nic. Když už tam je rez, tak ti díky vodě pořád vylejzá (i po 7 vrstvách), a když už to pořídíš přetřít, tak to je do roka oloupaný. Nehledě na to, že vodou ředitelná barva nikdy neudělá tak dokonalý povrch jako synťák. Takže se na ní víc drží prach a hůř se udržuje.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.