Jaký materiál použít na výrobu pouzdra

Od: Datum: 31.05.12 08:47 odpovědí: 6 změna: 31.05.12 12:52

Nevěděl jsem do jaké rubriky zařadit. Nejedná se o opravu, spíše bych potřeboval radu, z čeho vyrobit předmět na obrázku.

Jedná se od desku do deskového fotoaparátu, která byla původně ze dřeva (přesné rozměry mám).
Z důvodu dalšího využití potřebuji tutéž desku - pouzdro vyrobit z nějakého materiálu (nejspíše plastu), který bude odolnější než dřevo vůči působení různých chemikálií - přesné složení nebudu popisovat, ale např. dusičnan stříbrný atd.

Děkuji za tipy.
Chtěl bych si to vyrobit z větší části sám. Zadáním někomu by mě stálo jistě nějakou tu tisícovku..

doplněno 31.05.12 08:49:

Na obrázku je příklad finálního výrobku - zdroj internet.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 31.05.12 09:23

Co použít nějakou tvrdou plastovou folii a rámeček opět dřevěný?

Od: jirkajirka
Datum: 31.05.12 11:36

Od: jkr®
Datum: 31.05.12 11:48

Dekuji, to vypada dobre. Cim se to da rezat a brousit, slepovat?
Datum: 31.05.12 11:52

Nebo silonovou desku? Ta je prakticky nezničitelná. R.

Od: jirkajirka
Datum: 31.05.12 12:02

ja pouzivam sklotextit - coz jsou skelna vlakna spojena/slepena epoxidem tusim, takze lepit epoxidem asi, ale je treba zdrsnit povrch, staci smirek, nebo pilnik, rezat - pouzivam pocitacove rizenou frezu, tam je to bezproblemove, v domacich podminkach asi nejakou jemnou lupenkovou pilku, abys to neroztrepil a pak dobrousit

Od: jkr®
Datum: 31.05.12 12:52

Diky,

- kde sklotextil prodavaji

- tak docilit rovny rez lupenovou pilkou? budu potrebovat rezat rozmery cca 20x 25 cm

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.