Jakou krytinu na rovnou střechu?

Od: Datum: 31.05.12 11:37 odpovědí: 7 změna: 01.06.12 14:40

Dobrý den, chystáme so opravit rovnou střechu na 4bytovce a potřebovala bych poradit, jaká krytina je nejlepší . Zatím jsme zjistili 4 základní typy krytin - IPA, hydroizoace, plech a PUR...každý chválí to své, ale má s tím někdo opravdu zkušenosti a dokáže poradit bez ironie? děkuji srdečně za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vpaeurope*
Datum: 31.05.12 18:37

Dobry den jsem taky prodejce a prodavam materialy na zatepleni a hydroizolace nove henirace, drevene pelety a brikety a delam do stavebnictvi, jsem puvodem z Beloruska ale uz jsem tady v Cechach 12 let a uz tich staveb videl docela hodne, v kazdem pripade bych vam to doporucil hydroizolaci z jedneho prosteho duvodu pokud ta hydroizolace je kvalitna tak ji osetrite povrch (strechu) a mate pokoj minimalne na 15 - 20 let a slunicko a mraz nema na to zadny vliv cos na lepenku ano.

Datum: 31.05.12 20:53

Existuje také jedna z krytin,zcela exkluzivní.Střešní zahrádka.Střecha se upraví tekutou hydroizolací,pak se napne plastická folie,podobná rybníčkové a na ni se nanese postupně písková vrstva,geotextilie,a nosná vrstva rostlin.

JABRAKA

Od: otto*
Datum: 31.05.12 23:19

galbi-Základná otázka je aká resp.z čoho je krytina stavajúca, kolko má rokov,aké je jej tvarovanie a zložitosť strechy.

Doporučujem 1 variant klasické asfaltové natavovacie pásy typu sklobit,s vložkou z rohože a posypom povrchu farebnou drťou,tento návrh je cenovo najlacnejší ale pomerne slušnej kvality.

2 variant detto ako prvý ale použiť modifikované asfaltové pásy,sú podstatne kvalitnejšie ako sklobit majú ,lepšiu tepelnú rozťažnosť a v zime krehnú podstatne menej ako sklobit teda sú elastické aj pri nižších teplotách niektoré typy je možé klásť aj pri minusových teplotách,majú však jednu nevýhodu v lete je sťažený pohyb na streche viac mäknú,človek pri chôdzi na horúcej streche zanecháva stopy.Samozrejme s posypom.

3 variant strešná folia typ použitelný na jestvujúcu krytinu spolu s separačnou vrstvou, kvalitná strecha pri kvalitnom vyhotovení viac menej bez problémov pri použití kvalitnej folie,dlhá životnosť avšak cenovo najnáročnejšia.

Osobne odporúčam variant 2 pokial je na streche pôvodná živičná krytina z asfaltových pásov použivaných v čase výstavby.Plech ,pur pena, hydroizolačné nátery neodporúčam, videl som mnoho takto zfušovaných striech,ktoré po krátkom ,čase začali zatekať.Dovolte mi poznámku sú len dva druhy plochých striech ,ktoré zatekajú a ktoré budú zatekať, to len na premýšlanie. Otto.

Od: vpaeurope*
Datum: 01.06.12 07:40

Ja bych stim nesouhlasil! Lepenka, ipa, asfaltovy pasy dyt to je blbost stejne pod to se dostane voda a vzme to rostrha a co pak? znova predelavat? dalsi penize? Nic nedokaze to co dokaze hydroizolace s pronikajicim ucinke! Ta hydroizolace se dostane vsude a i do betonu do por betonu pak seč uzavre a je to vyreseny!

Stoji to 62 - 94 kč za 1 kg na 1,5 m2 a v baleni uz je i tady ta skelna vlaknina! staci jen namichat namocit beton a natirat! a vlete muzete potomu chodit skakat co koliv! A HLAVNE TY NAKLADY ZE JE TO SMESNY!

Davame to i na terasy

doplněno 01.06.12 07:41:

Od: qalbi
Datum: 01.06.12 08:47

Nevím, jestli jsem se vyjádřla dobře. Tou hydroizolací jsem myslela hydroizolační folie, ne nátěr. JInak i tak děkuji za názory i když v tom mám čím dál větší zmatek a stres dosahuje bodu varu! :)

Od: qalbi
Datum: 01.06.12 08:43

Stávající krytina je IPA, střecha je naprosto rovná bez sklonu,dům je starý přesně 30 let a doposud nám tam sice nezatéká, ale IPA je strávená, takže chceme preventivně předejít následným problémům a škodám. Jeden z největších problémů u nás jsou finance ( asi nejen u nás) - v domě žijí přvážně ženy ( vdova, rozvedení) tak si nemůžeme dovolit to nejdražší byť v nej kvalitě. Nevím, jestli jsem to napsala správně, ale tou hydroizolací jsem myslela hydroizolační folie. Na střechu se téměř nechodí, pouze horní sousedi tam mají satelit, takže rozpálená střecha nám nevadí.

Od: ich*
Datum: 01.06.12 14:40

Na naší bytovce jsme tento problém řešili několikrát...

Nyní konec experimentů na ploché střeše! Osazeno nosníky a udělána valbová střecha s nižším sklonem a namontována plechová krytina.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.