Zlacený porcelán do myčky?

Od: Datum: 31.05.12 06:15 odpovědí: 9 změna: 01.06.12 05:58

dobrý den, je možné dát do myčky zlacený porcelán? / případně na jakou teplotu/, děkuji za tipy

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 31.05.12 06:23

Ne.Chemie do myčky je tak agresivní že by vám zlato poleptalo.Ani ručně malované nedívejte.Nám se vzorek na talířich smyl.
doplněno 31.05.12 06:23: Nedávejte...

Od: viky®
Datum: 31.05.12 06:57

Dobrý den. Zlacený porcelán je možné dát do myčky, ale jen jednou. Zlato už nebude. Myčka na nádobí zničila i obyčejné talíře se zlatou linkou kolem. Barevné malované podnosy, ( modré )zničí také. Vyzkoušené.

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 31.05.12 11:08

Pokud je to kvaltní porcelán (prvorepublikový), má zlacení kryté grazurou - v tom případě myčka škodi jen málo - zmatní (naleptá) glazuru a talíř (mísa atd.) už nikdy nebude dokonalý, ale zlacení neublíží. Pokud je zlacení na povrchu, myčka je zničí...

BTW - je takový problém umýt vlastníma rukama kousek nádobí?

doplněno 01.06.12 10:17:

"drahá, hloupá" - LOL. . .

Blahopřeji vám k brilantnímu zhodnocení mé osobnosti - jen, pro příště, vás poprosím o použití mužského rodu adjektiv - su chlap. A možná i proto myju nádobí, jehož si cením, ´fosilní´ metodou - ručně.

*smich*

Datum: 31.05.12 18:54

drahá, hloupá, MOWLO-nejsem líná, myla jsem v dřezu 30let. Ale ten kousek nádobí je sklo a porcelán ze 3 velkých skleníků . Koupila jsem si myčku a chtěla jsem si ulehčit práci. Jinak děkuji za příspěvky, zachránily jste mi rodinnou památku.

Od: pb®
Datum: 31.05.12 20:25

Takze se nepouziva a je jen zapraseny. Co ho umyt na nejnizsi teplotu bez prasku, pripadne jen s lestidlem?

Datum: 31.05.12 21:22

a co sůl ta neublíží?

Od: pb®
Datum: 31.05.12 22:11

Sul se prece neucastni myciho procesu, je v mycce jen na regeneraci iontomenice. Ja jsem takhle myla nejaky ruzovy zdobeny porcelan a sklenicky, nic se jim nestalo.

Datum: 01.06.12 05:58

díky moc, zítra na to jdu!

Datum: 31.05.12 13:37

samozřejmě, že kvalitní zlacený porcelán, na kterém mi záleží bych do myčky nedala, ale manžel před časem dostal od kolegů z práce hrneček na čaj se jménem a taktéž má zlatý proužek ... ten do myčky dávám a je pořád jako nový ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.