Koncesionářské poplatky

Od: Datum: 30.05.12 18:11 odpovědí: 6 změna: 30.05.12 20:37
avatar

Vážení rádcové, propátrala jsem kde co a moudrá z toho nejsem, prosím o radu. Trvalé bydliště Brno-poplatky platíme a vlastníme chalupu v jiném městě kde žil manželův otec-ten poplatky platil, nyní otec zemřel a já pátrám zda je musím platit (TV i rádio tam je) ale jezdíme tam jen na víkendy. Pokud někdo ví jak to je moc děkuji za radu. L


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.12 18:23
avatar

Liduš, odhlašte to i s inkasem a se vším. Jezdíte tam na víkendy a rádio ani TV tam nemáte. Tečka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 30.05.12 18:26

Za rádio i TV platíte jedny koncesionářské poplatky bez ohledu na počet přijímačů, které vlastníte a počet adres, na nichž se přijímače nacházejí (jsou-li to adresy - nemovitosti, vaše).

doplněno 30.05.12 18:28:

Jo - doplním - výše napsané platí, jste-li soukromá osoba (občan). Pro podnikatelské subjekty (objekty pro podnikání a přijímače v nich) platí jiná varianta - platí za každý jednotlivý přijímač.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.05.12 18:33
avatar

mowla, moc děkuji.

Míšo, SIPO odhlásit nemůžu, elektřinu + plyn platit musím (vše musím mít nové smlouvy to už vím) ale snažím se platby minimalizovat a tak mě napadly kocesionářské poplatky.

Díky oběma. Nevíte kde se koncesionářské poplatky ruší a co vše k tom třeba (úmrtní list a podobně)?

doplněno 30.05.12 18:35:

Bruno, já na vás myslela ale bylo mi hloupé směřovat dotaz přímo vám vnitřní poštou. Děkuji.

Datum: 30.05.12 18:29
avatar

Vážená kolegyně, odpověď lze najít v zákoně o televizních a rozhlasových poplatcích, kde se v § 5 píše: Poplatník, který je fyzickou osobou, platí rozhlasový poplatek z jednoho rozhlasového přijímače a televizní poplatek z jednoho televizního přijímače, a to i v případě, že jich vlastní, drží nebo z jiného právního důvodu užívá více včetně rozhlasového nebo televizního přijímače, který je příslušenstvím jím provozovaného dopravního prostředku.

Máte více TV a R přijímačů? Uvádíte, že ano. Platíte alespoň za jeden TV a R přijímač? Platíte. Pak jste tedy splnili svou zákonnou povinnost. Můžete mít TV nebo R přijímač na chatě, na chalupě, v garáži a v autě a stále platí pouze jednou. Trvalé bydliště zde nehraje žádnou roli.

doplněno 30.05.12 18:35:

Poplatek za užívání TV jsem odhlašoval na poště, kde k tomu účelu mají jednoduchý formulář.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.05.12 18:36
avatar

Vážení rádcové, mockrát díky. Na vás je vždycky spoleh. L

Datum: 30.05.12 20:37
avatar

Ahoj Liduš, už máš to SIPO převedené na sebe nebo na manžela? Pokud ano, nebude s tím na poště problém (zvol raději nějakou "větší" poštu)...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.