Zateplovaní fasády a sekat či nesekat?

Od: Datum: 29.05.12 15:55 odpovědí: 13 změna: 29.05.12 20:13

Dobrý den,

již dříve jsem se tu ptal na otázečky ohledně zateplování a betonováni a velmi mi to pomohlo.

Teď bych potřeboval poradit opět ohledně zateplování baráku. baráček je suchý , nikde žádná voda jen je postaven na malém kopečku a jak je dlouhý tak jsou tam schody a potřeboval bych poradit když budu zateplovat stěny z venčí polystyrenem zda mam začínak úplně od země a nebo jako od podlahy? a to samé nahoře. zakončit to jak končí uvnitř strop a nebo to protáhnout až ke střeše (půda).

Potom jak jsem to okoukal jinde mají to většinou od podlahy nahoru uplně. a od podlahy dolu maj né schod ale výřez (snad jsem to dobře popsal.) posilám foto a tam jak jsou zelené kolečka tak je to zhruba stějné se zdí a kde červená tak je ta prohlubeň ... mám to doházet a nebo dovybourat to obložení? když to doházim a dorovnám tak to bude rovina se zdí a jak se tam dá polys. tak už to bude asi tak jak ma bejt ten schod. když to vybourám to obloženi a pak ještě polys. dam tak tam bude tak 30cm schod. nebo vybourat a trochu dohazet? to bude asi vše co mě teď napadá děkuji moc za rady.

Jó a či mám obrousit vrata? čim to bude nejjednoduší? ) chce to udělat tchýně :DSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jankov
Datum: 29.05.12 15:58

foto 2

Od: jankov
Datum: 29.05.12 15:59

foto 3

Od: jankov
Datum: 29.05.12 16:02

a brána

Datum: 29.05.12 16:34

Podle mě by měl být podklad rovný, pokud není, tak ho vyrovnat, zateplit celé, je nesmysl dělat jen kousek. Vrata obrousit smirkem na brusce a natřít hammeritem.

doplněno 29.05.12 17:10:

Pokud je to obložení zároveň s omítkou, tak bych to tam nechal.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nm
Datum: 29.05.12 17:12

Prohlubně vyplnit treba cihlama, nebo pokud jsou melké tak tím, co je po ruce. Já osobně bych určitě udělal fasádu až k tomu soklu, tj. kousek pod podlahu. Když to udělaš jen k podlaze, tak to zateplení nebude tak účinný jak by mohlo být. Polystyren je levnej... Nahoře samozřejmě až po střechu.

Ten sokl pokud je mizernej bych mozna polepil obkladackama.

Jinak ten baráček se vizuálně zvedne o 200% a6 bude zateplenej a bude mít fasádu.

Na tu bránu se vyflákni ;)

Hodně zdaru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 17:54

Nevyflakuj, to by jsi pak od tchýně poslouchal do konce života. To za ty nervy nestojí. *placni**pivo*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 29.05.12 17:55

Omítku (napodobující kamennou podezdíku) omlátit - srovnat se zbytkem fasády, nedozděný kousek naopak doomítat (asi s ´kvantíky´ cihel apod., omtka by se v tak silné vrsvě dělala špatně). Polystyrenem obložit až po půdu a dole určitě tak 15 - 25 cm na terén (zateplit i konstrukci podlahy, nejen nášlapnou vrstvu), spodek jen natáhnout nějakou hrubozrnou odolnou (proti stříkající vodě a mechanickému poškození) stěrkou.

Vrata - chce to dělat tchýně? - ta reklama byla, tuším, na Hammerite. :-D Ale vážně - já bych to opískoval (nebo, jak píše kolega, obrousil šmirglem) a natřel jakoukoli syntetikou. Opískování je jednodušší a účinnější, ale dražší.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.05.12 18:19

mowla: on ten obklad podezdívky má právě zarovnaný s cihlama co jsem pochopil, takže bych to tam asi nechal a nalepil to na to, jinak souhlasím. Hammerite jsem dával na brzdiče a bubny auta, druhým rokem skvěle drží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 29.05.12 18:32

Podle první fotky jsem měl dojem, že ´jakobysoklík´ z roviny zdi vystupuje - pokud ne, nechat tak...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 19:25

To já taky, je možný, že na tý jedný straně jo, potom samozřejmě souhlasím a osekat, na druhý a třetí fotce už to vypadá, že je to zasekaný zároveň se stěnou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 19:32
avatar

Jankove, budu reagovat jen jak jsem pochopil Vaší situaci a stav. Možná že bych na místě změnil názor, ale to nevím...

Zateplení je třeba začnout minimálně -60cm od úrovně podlahy v domě. Samozřejmě je třeba izolaci ukončit co nejvýše, opět dle detailů a pokračování v podkroví...izolace by měla přejít z fasády na podkroví, z polyše na vatu..

Co se týče nerovností, natáhněte provázek po cele délce baráku, stanovte si nejmenší tloušťku jakou chcete (tipnul bych si na 45cm plná cihla, takže bych šel do 15 cm EPS).

Kde chybí zdivo, tam podlepíte buď chybějící zdivo polyšem, nebo použijete 20(18,16,atd.)cm EPS. Parapety musíte předělat..

Pochopil?

Jinak ICQ 55180641, skype: milancukrar

Vrata, ty bych lehce odřel ocelákem, nanesl válečken syntetickou barvou. Na pár let to bude OK, pak stejně předěláte vrata na dálkáč.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jankov
Datum: 29.05.12 19:56

Diky moc panove hned jak odjede rodinka na dovcu zacnu to rovnat kdybych se do toho zamotal tak se ozvu.

Datum: 29.05.12 20:13

Koukám, že to máte taky jako já, když přijde táta domů, tak stavební práce končí. :D Takže zítra ráno budu vysekávat novou díru pro plynové topení a řezat poslední prkna na podlahu *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.