Oprávnění k odbornému dozoru stavby

Od: Datum: 29.05.12 15:18 odpovědí: 2 změna: 29.05.12 15:25

Dobrý den, jsem absolventem stavební průmyslovky. Nyní se dále vzdělávám v oboru a brigádně si přivydělávám projektováním staveb menšího významu -rodinné domky. V těchto projektech figuruji v rozpisce jako zpracovatel (člověk co vytvořil dokumentaci stav. díla) Vím, že se SŠ po 5 letech praxe mohu projektovat na svou živnost. S VŠ tuším po 3 letech. Jako zodpovědní projektanti jsou zamozřejmě zapisováni kompetentní osoby. Byl jsem se mrknou na jedné stavbě, kterou jsem projektoval - na cedulce "stavba povolena" jsem byl zapsán jako odborný dozor. Je to v obci, která to moc nežere, ale i přesto bych chtěl vědět, zda mám se svým vzděláním oprávnění pro tuto funkci (jsem tedy neautorizovaný stavební technik). A dále by mě zajímalo, jestli tak případně mohu figurovat na své vlastní stavbě - tzn, že bych byl napsán i jako investor i jako odborný dozor. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.12 15:23
avatar

Zpracovatel projektu být můžete...ale zodpovědný projektant musí být někdo jiný...člověk co má autorizaci v příslušném oboru.

Ano po 5 letech potvrzené praxe můžete udělat autorizační zkoušky a stát se členem ČKAIT jako autorizovaný technik pro daný obor.

Pak můžete podnikat jako OSVČ - projektant...což je vázaná živnost.

Odborný dozor být bez autorizace nemůžete...tedy pokud vím...a to ani na vlastní stavbě.

doplněno 29.05.12 15:27:

stany: ano tak jsem to myslel..."odborný dozor = stavební dozor"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 15:25

Technický dozor investora ( TDI ) může být kdokoli, ale stavební dozor může být jen osoba mající příslušnou kvalifikaci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.