Vrací se přeplatek za plyn a el. energii?

Od: Datum: 29.05.12 09:40 odpovědí: 3 změna: 29.05.12 13:52

Byla jsem u ČEC a.s. Praha, poslala jsem 3x doporučený dopis - na žádný odpověď a přeplatek taky nepřišel. (Zdanitelné plnění duben 2011). A na vrácení přeplatku trvám. Co proto můžu udělat víc...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.12 10:10
avatar

Je pravda, že ČEZ příliš se zákazníky nekomunikuje. Ale pokud vím, přeplatky se rozhodl řešit tak, že ročně inkasuje pouze jedenáct plateb a tu dvanáctou si vybírá právě z přeplatku záloh. Buď je to míň a něco doplatíte, nebo je to víc a zbytek si nechává propříště. Budiž Vám útěchou, že i já jsem měl hodně starostí, než jsem se dostal k někomu, kdo mi to vysvětlil. Tam mi taky řekli, ať se na nějaké peníze zpět netěším...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 29.05.12 10:32

Tuto zkušenost mám nejen z ČEZ, ale i s Českým energetickým centrem. Prostě řeknou, že přeplatky neposílají zpět, ale použijí na další rok. Prý to mají v podmínkách odběru (smlouvě). Na doporučené dopisy nereagují, až poté co jsem vyhrožovala kontrolou z finančního úřadu - zavolali mi, aby mě řekli, že peníze nepošlou, ale použijí na zálohy. Pokud tak nechci musím poslat dopis, s ověřeným podpisem, aby mi byl přeplatek vrácen. A nejen to, ČEC neposílá zálohové faktury na jeden rok, ale mě dvakrát do roka, s tím, že zálohy mění jak se mu chce. Budu mít co příští rok hlídat. A to nemluvím o účetních problémech s touto firmou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 13:52

Já jsem to u ČEZu řešil přes jejich virtuální obchodní kancelář, když mi od nich přišla zpráva o tom, že přeplatky nevrací, ale rozpočítají do záloh. A nakonec jsme se tedy dobrali k tomu, že mi přeplatek vrátí na účet, ani se moc necukali.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.