Jak vyčistit ucpaný záchod

Od: Datum: 25.05.12 00:15 odpovědí: 6 změna: 25.05.12 12:53

:(Dobrý večer všem chytrým lidem zde na výborné poradně.Prosím o radu.Bydlím s matkou,které je 93 let a je celkem bez prob lémů,což je zázrak,ale stala se nemilá věc.Odjel jsem na 2 dny na chatu a po příjezdu jsem šel vykonat malou potřebu na WC a spláchl jsem a koukám plná mísa voda a WC neodtéká.Zavolal jsem známémi instalatérovi,aby přišel protáhnout odpad v míse čistícím perem,ale to nepomohlo.Rekl,že kanalizační odpad v baráku je v pořádku a že je to ucpané v míse.Po výslechu matky jsem zjistil,že likvidovala staré fotky,roztrhla je a jala se je spláchnout do WC.To je nápad od čeho máme popelnice že,matka si asi myslela,aby to někdo neprohlížel.Poradtě prosím,jak vyčistit odpad v míse.Pero nepomohlo.Typ záchodu je ještě stará Panama,bohužel už nemá vzadu za prkýnkem takový otvor cs porcelánovou zátkou,kterou se dal odpad vyčistit.ptám se proto,že nechci odsekávat celý záchod od dlaždiček,je nebezpečí,že míse u šroubů praskne,přívod vody je u stropu a napouštěcí trubka je zazděný do zdi a na zdi jsou kachle.Nové WC mají už rezervoár za mísou,ale zde je ještě přívod a napouštěcí nádrž u stropu.Zkoušel jsem strkat i drát měděný,ale také nic.Dále jsem i zkoušel gumový zvon,také nic.Snad nějakou silnou chemikálii,která by rozpustila ten papíe.Při spláchnutí voda odtéká,ale pomalu a je naprosto čistá.Ani se nenaplnuje WC,když někdo spláchne nademnou v patře.Takže kanalizace ucpaná není.Nechtěl bych dělat nový přívod voda a dávat novou mísu a sundavat dlažky.A Panama mísy se už nedělají,výborně splachují,lépe,než ty nové WC.Děkuji za laskavou radu a odpověd.Váš věrný zákazník už v důchodu.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 25.05.12 00:24

Kyselinu solnou - nalít a nechat působit, porcelánu (grazuře) neublíží, papír ale sežere. Tak po půlhodině-hodině spláchnout, pokud nepomůže jedna ´kůra´, zopakovat. . .

;)

doplněno 25.05.12 00:26:

BTW - pokud ale na mísu nenavazuje postarší kovové potrubí.

Ohodnoceno: 4x

Od: ladaadal*
Datum: 25.05.12 07:37

Zkusil bych Krtka. Používáme ho pravidelně jak na záchod, tak na dřez, umyvadlo a vanu. Přijde mi silnější než louh. Naleju horkou vodu do nohy, nasypu Krtka, nechám 10 minut a zaleju znovu horkou vodou. Když je větší usazenina, zabublá - může i vystříknout, ale prožere snad cokoli, mohlo by to zabrat. Prodávají skoro v každé drogerii (možná se jmenuje Krtek na odpady, ale když řeknu Krtek, tak vědí, co potřebuju). Někteří instalatéři prý mají něco ještě silnějšího, ale při předávkování už hrozí roztržení odpadu, nemám zkušenost ani nevím, oč se jedná.

A v nejhorším - Stále se dají sehnat mísy, do kterých se navede truba z horní nádobky, jen musíš vybírat tak, aby ti pasovala na odpad i na přívod splachování. Něco se dá poupravit, ale určitě se nemusí sekat do kachliček. Ale kvůli ucpání hned odstraňovat mísu - chce to trpělivost, ale určitě to půjde chemicky.

Nebo počkat, až to celé vyschne a papíry zapálit *smich* (to je jen legrace).

Od: pb®
Datum: 25.05.12 12:18

Krtek je louh. Zkratka hydroxid sodny ci draselny, vetsinou v malych perlickach, ktere se rychleji rozpousteji, nez velke pecky.

Datum: 25.05.12 10:48

Pokud je ucpaný pouze vývod z mísy,měl by bezpečně pomoci gumový zvon.Ale ta struna by měla fungovat také.Jen je potřeba vše tahat zpět,ne tlačit dovnitř.Jednou mi do záchodu spadla ta vonící věc,kterou ženské s oblibou věší do mísy.Pár papírů a bylo to utěsněné,že to za boha nepovolilo.Stačil tvrdší drát s háčkem na konci,zatočit a tahat ho ven.

JABRAKA

Od: ladaadal*
Datum: 25.05.12 12:24

Já vím, že krtek je louh, ale přijde mi, že je silnější, zkoušeli jsme oboje. Jinak mě ještě napadlo - jsou firmy (u nás ve vsi kdysi byla taky), které mají cisternu něco jako hovnocuc, ale s vodou a speciální trysku - tu strčej do truby ze septiku, tak tryska krtkuje a vyplavuje bordel zpět do septiku a šplhá dál a dál. Jen je kapku bordel, když dojede na konec, ale vyčistí komplet potrubí. Stříká to velký tlak vody dopředu jako hadice - tou to rozráží a několik proudů zpátky - těma to vyplavuje. Ale taky bych to bral jako krizové řešení. Ten Krtek nebo louh rozežere i vlasy, chlupy ze psa - určitě si poradí i s kouskem fotopapíru.

Datum: 25.05.12 12:53

Vím o čem píšete, naše mladá tak ucpala záchod dvěma rolemi toaletního papíru.

Nejdříve bych vám poradil jednu ne zrovna chutnou, ale nutnou zkoušku. Strčte do mísy ruku a zkuste, kde se zátka vytvořila. Jestli ji nahmátnete, pak ji zkuste uvolnit. Jestli to nepůjde, pak kupte dva litry solné kyseliny. Jeden vylejte do záchodu a počkejte, co se bude dít. Nelekněte se, až záchod začne bublat a nelekněte se ani toho, co z něj poleze. Je to pěna z vodního kamene rozpuštěného v kyselině. Když nebude stačit jeden litr kyseliny, přilejte druhý. Ten už by měl váš problém nejpozději za pár hodin vyřešit. Mnoho zdaru.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.