Rozdíl mezi teflonovým a silikonovým sprejem

Od: Datum: 24.05.12 21:54 odpovědí: 8 změna: 27.05.12 08:49

Dobrý den,

nevíte někdo jaký je rozdíl mezi teflonovým a silikonovým sprejem?

Na co se který z nich používá? Co třeba použít na řetěz?

Děkuji za vysvětlení

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.12 22:43

Rozdíl popsat nedokážu.

Zkoušel jsem kdysi teflonový spej na řetěz a k ničemu to nebylo. Teflonový sprej jsem nastříkal na řetěz a teflon na retězu zůstal. Teflon se ale nedostal do kloubů řetězu, které je hlavně potřeba mazat. Takže teď používám kvalitní olej na jízdní kolo do vlhkého prostředí.

Snad někdo jiný bude mít jiné (lepší) zkušennosti, které zveřejní.

Od: ladaadal*
Datum: 25.05.12 07:21

Není řetěz jako řetěz. Silikonový je se silikonem - mastný, klouzavý, teflonový vytvoří teflonový povlak - klouzavý a pevný. Teflonové se používají na motorky. Nutno nastříkat a vyčkat minimálně 30-60 minut, aby stihl vyvzlínat a zaschnout. Pak teflon působí jako mazivo a ochrana zároveň. Nevím, jak to je s použitím na jízdní kola, tam jsou jiné síly a rychlosti. Většinou je nejlepší držet se doporučení výrobce jak kola, tak spreje.

Od: vojtazanda*
Datum: 25.05.12 07:50

Tak silikon se oproti teflonu dostane i do míst méně přístupných. Ale na teflon se zase nelepí prach a jinej bordel.

Konkrétně já používám teflon na "mazání" půlspojek hadic na soutěže kde se běhá na škváře. Tam namazat olejem, tak je to hned zaprasený a k ničemu. Na hadicích ale nejsou spoje jako na řetězu kola...

Takže na kolo bych zvolil kvalitní minerální olej a basta.

jo a ještě jsem zapomněl na mazání silikonem - to zase používám tam, kde jsou nějaký součásti z gumy, který by konkor apod. sežral...

Datum: 25.05.12 10:59

silikonový olej je olej,odolný vyšším teplotám,a na druhé straně netuhnoucí při teplotách pod nulou.Respektive nemění v širokém rozmezí teplot svoji viskozitu.

Teflon je pevná ingredience,dispergovaná v organickém ředidle a vytváří relativně pevnou vrstvu,odolnou extrémně vysokým teplotám,její kluzné vlastnosti jsou maximální.

Osobně bych na rětěz použil kvalitní převodový olej.

JABRAKA

Datum: 25.05.12 11:17

Pokud chcete teflonovým olejem namazat řetěz, tak jedině když řetěz dokonale odmastíte technickým benzínem. pokud je řetěz od starého maziva mastný, teflon nejen že se nedostane do článků řetězu , ale neulpí ani na povrchu. Mazat převodovým olejem řetěz jizního kola je nesmysl.

doplněno 25.05.12 11:32:

Doporučuji na řetěz tento spray, ale jak jsem psal řetěz se musí dokonale odmastit. U levného řetězu to nemá smysl, po roce koupím nový (řetěz).

Mazivo-spray RSP Cera Glide 200ml CykloStore.cz

Od: ladaadal*
Datum: 25.05.12 11:24

To je pravda, já silikon používám na okna a na gumy kolem dveří u auta, na kolo bych taky volil obyč. minerální olej, ale zase záleží o jaké kolo a jakého cyklistu jde. Závodník asi bude používat něco spešl.

Datum: 27.05.12 08:49

Silikonový na vodítka řezačky obkladů (nelepí se na něj prach).Na řetěz JK mám vlastní recept.Jednou za rok či dva (dle frekvence ježdění-jen do práce)pořádně umejeu a pak rozpustím trochu vazelíny (červená nebo hněda,ozn.neznám) a v ní vykoupám řetěz.,přebytečnou nechám odpapat a po zaschnutí očistím zvenčí hadrem..4km denně do práce a vydrží to cca2 rokybez potřeby mazat!

Od: wendos
Datum: 26.05.12 23:00

Díky za radu, jste tady všichni skvělí :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.