Zateplení pochozí půdy

Od: Datum: 24.05.12 14:29 odpovědí: 12 změna: 29.05.12 20:46

Dobrý den,

prosím o radu ohledně způsobu (materiálu) a tloušťky zateplení pochozí půdy 1patr. domu (používané především k uskladnení věcí).

Byla postavena r.1990 (obvyklým způsobem...hurdisky, velká vrstva škváry min. 10-15 cm, beton).

Krytina má (pravděp.difus.) folii.

-

Přemýšlím o položení (na beton) 26 cm minerál. (čedič.) vaty (nebo 13 13?), bez difuz. nebo parotěs. folie, ano?

podpěry z OSB (do tvaru X nebo T po cca 60-85 cm), příp. v řadě spojené latí anebo jestli neznáte typ zátěž. polyst. s nostností cca 100-200 kg/m (jestli by šel použít jako podpěry s půdorysem např. 10x10cm)?

Na to bych rád (vzhledem k ochraně vaty a ceně) OSB desky 1,5mm s perodr. (příp. každý metr s děrami 0,5 cm pro odvětrání). Dají se takto myslíte použít? Nebo třeba mezi nimi a vatou ponechat 2 cm volný prostor pro odvětrání (na krajích otevřené)?

-

Prosím o radu ohledně skladby materiálu a jeho tlouštky (příp. rady na způsob podepření pochozí podlahy).

Děkuji Vám všem předem za rady nebo jakýkoli nápad.

Jiří

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.12 16:07

http://cukrar.rajce.idnes.cz/…Podlaha_izolace/#100_1535.JPG

z obrázku a moelu pochopíte možnosti, určitě nesmíte dát OSB desku jako záklop, páč takto to dopadne, http://cukrar.rajce.idnes.cz/…ta_obrazky/#plisen_OSB_02.jpg

mezera tam může být ale dle plochy od 8cm více a po boku odvětráváno...

doplněno 24.05.12 20:38:

foukání je drahé..

http://cukrar.rajce.idnes.cz/foukani/

Ohodnoceno: 2x

Od: jiri245
Datum: 26.05.12 15:20

Děkuji moc za radu,

jen teď nevím, co místo těch OSB, ostatní prkna mi příjdou drahá nebo obtížně pokládaná než na perodrážku OSB.:(

Kdyby byly podpěry z OSB nebo extrud.polys. a pod nimi takřka volná plocha 2 cm, na okraji půdy otevřené, příp. každý půlmetr 2-3cm otvory pro odvětrání, pak byste souhlasil nebo opravdu raději nedoporučujete?

Pokud to je takto komplikované s podpěr. konstrukcí i spec. podlaha, tak asi začnu přemýšlet, že připlatím za 100Z polys. Na to hodně lidí OSB dává. Nebo je i v tomto případě podle Vás lépe je nepoužít nebo použít pod polys. nějaký parotěs.folii?

Datum: 27.05.12 21:28

Jiří,

příp. každý půlmetr 2-3cm otvory pro odvětrán ...tak je to OK

polyš není vhodný, málo se používá dejte desky k sobě a koukněte se na spoj proti světlu...

Od: standam*
Datum: 27.05.12 21:32

Milane

a co 2x EPS krizem s PUR mezi spojema?

Datum: 27.05.12 21:38

Stando, zdravím,

je to sice lepší, ale já byl v pátek na dvou stavbách na reklamaci nepřesnosti EPS, dosatvil se i zástupce výrobce, odvezl si desky na přeměření, avšak upozornil na toleranci jak v délce tak i v řezu. Když je to pak deska 14 cm a desky nejdou k sobe jak na délce, tak i na kolmost... to je opravdu problém§

Proto jsem pro vatu...

Datum: 27.05.12 22:08

prepokladam, ze na fasade, pak oznaceni "F" ma velkou toleranci a neni vhodna na to jak se bezne aplikuje

mineral - vsak ja taky jsem pro vatu, jeste by to slo pripadne resit pasem mineralu (pas tak jak se prodava pro dilataci) a mrsknou mezi desky, kdyby nekomu nehovela PUR

jinak ja jak dam EPS, tak rozhodne nechavam cca 5-10mm (dle pistole) a mezeru vyplnuji

Datum: 29.05.12 00:56

...ještě mě napadají 3 otázky, kdo byste mohl ještě odpovědět prosím:

1) v případě EPS je třeba odvětrávání záklopu také? (Vím, že spousta lidí nedává, ale nevím, jetsli to nevadí.)

2) fólie (parotěs. nebo difusní) je v těchto případech vhodná?

3) Dalo by se přibližně odhadnout nějaká min. tloušťka? (při složení pod plánovaným zateplením - hurdisky, min.10-15cm škvára, beton)?

Děkuji.

Datum: 29.05.12 18:32

1) ano, páč je potřeba aby odcházel rosný bod...

2) dole parotěska je vždy potřebná až vhodná..

3) odhadnout... to je jen pro laiky. je třeba přiměřeně k ostatním izolacím...

24-36 cm...

Datum: 29.05.12 20:06

to 3) jsem plánoval 24-26cm izolaci, budu muset někde spočítat, chápu, že odhad je jen odhad, ale stejně moc díky za odpovědi tady. Klobouk dolu *palec*

Datum: 29.05.12 20:46

jiri

izolace isover domo, je nekde kolem 26-28cm, to jsou uz hodnoty doporucene, ale kazdy kdo by to mel poradne spocitat by musel brat v potaz ruznorode slozeni stropu

u EPS me vychazi o trochu lepe EPS 100 Z lambda 0,038, tepelny odpor u 140mm 3,68, kdyz das 2x EPS 100 Z - 140mm, dle me OK

navic tam mas beton strop, takze zase neco k plusu

Od: jokr
Datum: 24.05.12 19:31

Zdravím a předesílám, že odborník nejsem... Toliko jsem viděl na vlastní oči tzv. foukanou izolaci. Na půdu se umístily desky, prkna na stojačku tak, že vznikla jakási šachovnice. Do těchto oddělení se nafokala izolace a tuším, že majitel dal na toto palubky. Více jsem tam už nebyl, ale stížnosti či nespokojenost jsem od těchto lidí nezaznamenal. Firma je tuším z Jihlavy nebo Polné... Snad to není reklama.
Mám potíž větší, ve staré barabizně zateplit starý strop. Je dřevěný, původní, tj. ca 160 let starý...

Datum: 24.05.12 19:50

Foukaná izolace, ať již minerální, kuličky polystyrenu, nebo "PUR" pěna je sice rychlá záležitost, ale také velice drahá. Porovnejte náklady na zateplení a zjistíte, že Vám to v nejlevnějším případě vyjde minimálně o 1/2 dráž než klasické zateplení. Některé firmy si dokonce vyjma samotného materiálu+ práce účtují ještě i dopravu za každý kus materiálu např. m3 apod. Náklady mi tak přijdou zbytečně vysoké.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.