Jak vystěhovat věci

Od: Datum: 24.05.12 10:53 odpovědí: 5 změna: 24.05.12 12:05

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat co mám dělat. Když mamka přítele, který je ve vězení chce vrátit jeho všechny věci. Řekla, že je chce do konce května. Tak jsem si nakoupila nové a dala do sklepa kam mi to majitel bytu dovolil. A když jsem jí napsala aby si proto přijela a ať napíše kdy a v kolik, abych byla doma, že to musí do 31.5.2012 být vystěhovaný. Tak mi na to neodepisu a jenom napíše, že chce zaplatit to že jsem to používala. Jak jí mám donutit aby si proto přijela, abych neměla problémy já s majitel. Předem děkuji za bližší informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 24.05.12 11:04

já bych se s tím nepáral, pokud si do toho 31.5. nepřijede pro věci, normálně bych je vyhodil ven před barák a nazdar. Nějaký placení za používání věcí se jí bude těžko dokazovat, takže to bych vůbec neřešil :) Ještě před tím vystěhování bych poslal doporučenej dopis, kde by bylo upozornění, aby si pro věci přijela, nebo od 1.6. je najde na ulici :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 11:04
avatar

S matkou přítele nemáš absolutně nic společného, pokud ona nemá od něj plnou moc k zastupování. Proto byla zásadní chyba cokoli podnikat a ukládat věci v cizích prostorách. Budeš se muset domluvit s přítelem, kam mu jeho věci uložit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 11:07
avatar

Dobrý den. Vyzvěte jí naposledy písemně, aby si věci vydzvedla nejpozději do tehdy a tehdy, v opačném případě, že budete nucena dál jednat a nechat na její náklady převézt věci do místa bydliště. Pošlete s doručenkou, kopii si schovejte. Když si věci i přes tuto výzvu nevydzvedne, buď jí je nechat opravdu odvézt, nebo najmout prostor k uskladnění a náklady potom vyžadovat. Je dobré mít svědka, který dosvědčí, že bylo s věcmi nakládáno šetrně a soupis všech věcí.

doplněno 24.05.12 11:10:

Pardon-mělo být do místa jejího bydliště. Je dobré mít schován důkaz o tom, že přítelova matka věci po Vás vyžadovala. Ať se potom porovnají mezi sebou.

doplněno 24.05.12 11:20:

Ladin- to máte pravdu. Nemusí, ale pokud to na tazatelce vyžadovala a je o tom důkaz, měla by to přijmout. A postarat se o věci syna nadále sama. Jen tak jsem to myslela. To už se potom dá i dokázat, že tazatelka věci nepoužívala, ale měla dobrou vůli je na požádání vrátit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 11:15
avatar

Kapko, nikdo přece nemusí přijmout zásilku nebo zaplatit službu, kterou si prokazatelně neobjednal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 24.05.12 12:05

Poslal bych doporučený dopis jí a hlavně příteli, abys měla doklad, že jsi je obeslala. Pokud s tebou přítel nekomunikuje, nejsi nijak vázána matce předávat jeho věci. Prostě mu oznam, že je k poslednímu vystěhováváš. Jestli je pak složit před dům si nejsem jist - můžeš mít potíže s městskou policíí. Spíš na skládku, ale tam zase budeš platit a až přítele pustěj, mohl by ti dělat problémy.

Ještě mě napadlo, oni mají nějaké doklady, že ty věci patří jemu? Nebo jste si je pořizovali, když jste spolu začali bydlet? V tom případě bych jě vyházel, nemá-li on zájem zajistit si odstěhování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.