Topení s možností zapojení do elektriky

Od: Datum: 24.05.12 09:35 odpovědí: 7 změna: 24.05.12 15:05

Dobrý den, prosím o radu někoho zkušeného. Existuje radiátor, který má možnost se zapojit do eletriky pro přitápění? Tak jako to mají žebříky do koupelen? Je možné pak přitápět i v době topení, když vypne termostat? Máme společné topení pro celou bytovku, kdy náš byt je situován na sever a celé jaro a podzim máme problém s chladem. Tímto by se to totiž dalo vyřešit a přitopit si dle potřeby, jen nevím, zda to existuje a jak to funguje. Děkuji všem za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.12 09:40
avatar

Existuje.-..respektive dá se to udělat, ale je to poměrně paskvil..a mimo to, je krajně nepravděpodobné, že by Váš el.rozvod v bytě byl na podobné ptákoviny dimenzován.

To pominu ještě fakt, že se pak nedoplatíte v účtech za elektriku.

Ten problém by se asi měl řešit jinak..vhodnějším způsobem.

Nechce se mi věřit, že by zima byla jen Vám (otázka je také, co je pro Vás zima..kolik stupňů)...

Také jsem měl byt s orientací sever a východ...a zima tam nebyla ani před zateplením...natož po zateplení domu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 09:47
avatar

Profesionální adaptér měl příkon 1,5 kW, takže do běžné zásuvky (pro 1 radiátor). Žádný paskvil to nebyl. Skoro jste si toho na radiátoru ani nevšiml. Používal jsem to na přitápění v nevlídné dny, kdy ještě nestálo za to topit v celém domě. Je fakt, že tenkrát to bylo poněkud levnější.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.05.12 09:53
avatar

Ano, vím jak to vypadá.

1,5kW do zásuvky samozřejmě zapojit lze...Ale pokud to bude více těles než jedno...pak už problém může nastat...a zejména pokud bude majitel bytu chtít ještě zapojit nějaký spotřebič...pračku, žehličku...a co já vím co ještě.

Mimo to je otázka zda v blízkosti kažého tělesa má zásuvku, nebo by se to muselo řešit přes prodlužovačky..a to už je pak totální nesmysl..a hnus...minimálně z estetického hlediska.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annyfi*
Datum: 24.05.12 11:33

dům je nezateplený, 30cm zdi(venkovní) pouze. A zeteplovat se ani nebude. Jestli přitápím přímotopem, nebo radiátorem je už jedno na účtu za elektriku. Ale 20 stupňů s miminem je fakt zima. Jde jen o pár dnů, kdy se netopí, nebo se topí málo a mě to sluníčko nevyhřeje jako ostatním bytům. Mimo to jsem 3 byty situované na tuto stranu, avšak obydlený je jen náš, proto řeším situaci takto.

Datum: 24.05.12 09:43
avatar

Nevím, jak dneska, ale před časem se prodával elektrický adaptér, který se namontoval do stávajícího radiátoru (klasického žebrového). Sloužil právě k přitápění v době, kdy nebylo potřeba topit v celém systému. Ovšem nesmělo se zapomenout uzavřít kohout příslušného radiátoru, aby jste neohřívaly komplet náplň topení. To by asi 1,5 kW nezvládlo.

Mám ho pravděpodobně ještě někde ve sklepě a věnuju ho za odvoz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 11:51

Jaký přesně používáte topný systém? Klasické radiátory (s vodou) a centrální kotel (plyn, elektro atd)?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annyfi*
Datum: 24.05.12 15:05

společný kotel na plyn pro 9 bytů. Každý radiátor má své stoupačky. Radiátory s vodou.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.