Jak odjistit pojistku ložiska?

Od: Datum: 23.05.12 21:10 odpovědí: 7 změna: 26.05.12 22:35

Dobrý den,

nesetkal jste se někdo s takovou pojistkou ložiska viz šipka na obrázku? Chtěl bych vytáhnout ložisko, ale netuším jak tu pojistku šetrně vytáhnout? Neporadil by mi někdo? Když vezmu šroubováček tak se mi ta pojistka protáčí.

Díky

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.12 21:26

musíte si ji podržet a zajistit proti otáčení s drážky ji vysunout,nebo si vyrobte přípravek na vysunutí použít plech o síle zajišťovací segrovky a vybrousit tvar písmene U a pak už jen vytlačit

Ohodnoceno: 2x

Od: standam*
Datum: 23.05.12 21:30

ven spicate kleste nebo obyc a nasad tak jak je naznaceno, pak do nich klepni a zaroven je drz zmacknute, nezapomen koukat kam pojistka poleti

Ohodnoceno: 2x

Od: standam*
Datum: 23.05.12 21:32

obr.

Datum: 23.05.12 22:13

Nevidím protější stranu. Někdy tyto pojistky mají výřez pro šroubovák. jinak se dá použít i plochý klíč nebo francouzák a kladívko. Fakt ale je, že pojistky létají opravdu dobře a daleko.

Datum: 24.05.12 08:36

Zabal to do hadru a nemusíš hledat :)

Datum: 24.05.12 11:30

Já to udělal tak,že jsem tam naklepnul dva hřebíčky a pojistka se vysunula.Pak jsem ji podepřel na druhé straně šroubovákem a vysunul .Nebývá kalená,někdy,když ji vracím zpět,tak ji musím trochu zmačknout.

JABRAKA

Od: vendel
Datum: 26.05.12 22:35

Podařilo se mi to udělat malým šroubovákem, díky za porazení.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.