Délka kouřovodu a tah komína

Od: Datum: 23.05.12 20:56 odpovědí: 6 změna: 24.05.12 09:24

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda můžu provést realizaci kouřovodu způsobem viz. přiložený obrázek - krbová kamna 8kW, průměr kouřovodu 150mm, délka kouřovodu 260cm stoupající pod úhlem cca 15°, první koleno 90°, druhé koleno 45°, komín vysoký cca 6m, průměr vložky 160mm. Je vůbec možný takto dlouhý kouřovod a bude pořád dostatečný tah komína na naše kamna. Pomohlo by případně zaizolování (a jak? ) kouřovodu aby se nesnížil tah?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.12 21:06
avatar
Pokuď bude kouřovod bezpečně sestaven, tak v tom nevidím problém. Znám pár domácností, kde vedou kouřovod do druhé místnosti, díky čemuž je také částečně vytápěna. Akorát budete trubky častěji čistit. Ale na druhou stranu jsem četl, že by kamna měla být připojena ke komínu nejkratším možným způsobem. R.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.12 21:08

coz o to hořet to bude,ale trubka se bude zanášet a bude se to hůře roztápět,známej to má také tak na kotel ,jinak mu to nešlo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.12 21:49

já to mám podobně a hoří to dobře. Každý rok před topením opatrně kouřovod rozeberu, vynesu ven a tam vyčistím od sazí. Sice se píše že délka by měla být co nejkratší, ale kamarád má kouřovod úmyslně přes celou dílnu cca 10 m. a tím jí vlasně vytápí. S krátkým kouřovodem Vám spoustu tepla uteče do komína.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.12 21:51

Při topení dřevem to snad bude fungovat, ale soused má kotel na hnědé uhlí a asi tak dlouhou trubku od kotle do komína a kotel staršně dehtuje a ta trubka se silně a rychle zanáší sazemi, takže jí musí každý týden čistit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 24.05.12 00:04

Zdravím . nedá se odpovědět. Záleží jaké je vyustění komína na střechu a jaký je vlastně tah samotného komína. Může být skoro nulový a nebo vám to může vytáhnout kominíka i s botama . Zkuste tam jenom nanečisto připojit kouřovod a zapálit v něm noviny. ( upozorňuji že teď v teplém počasí se to bude chovat jinak než v zimě. ) Každopádně si myslím , že budete mít problémy při zatápění než se prohřeje komín ( kouření do místnosti) a zanášení kouřovodu. ( častější čištění) . Než dotaz tady , poradil bych se raději s místním kominíkem. Hrozí nebezpečí špatného spalování a tím zvýšené zdravotní riziko. Držím palce ať je to v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendax
Datum: 24.05.12 09:24

Zeptejte se kominíka ,jestli nejde udělat díru do komína ve větší vyšce u stropu. Aby měl kouřovod větší stopupání . To pomuže při zatápění .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.