Mokro v lednici

Od: Datum: 23.05.12 14:27 odpovědí: 10 změna: 07.06.12 19:29

Dobrý den poradte prosím mám mokro v lednici proštouraní te dírky tim štourátkem který se přikládá k lednicím nepomáhá a tak mám za den max dva vodu pod šuplíky porad te co stím díky.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.12 14:32

Sníst potraviny, všechno vytahat, nechat pořádně rozmrazit a den stát "jen tak" vypnutou, pořádně vysušit.

Ohodnoceno: 1x

Od: mowla*
Datum: 23.05.12 14:39

Zřejmě je "šťourátko" nedostatečně dlouhé - musíte pořádně vyčistit odtok kondenzátu...

doplněno 23.05.12 14:40:

Jak napsal Mikihans - ideálně vypnout a umýt (vyčistit) celou lednici - jednou za čas si to ´zaslouží´...

Datum: 23.05.12 15:09

Mrazak je zvlast? Ve spod? Ma svoje dvere?

nebo je za dvirkama uvnitr lednice?

Pokud je zvlast, tak do odtoku na ten kondenzat, vzadu na lednici, zkuste nalit trosku vody a kouknete, jestli vam stece do zadu na kompresor. Jestli ne a vylije se z toho zlabu do lednice, pak je to opravdu ucpane. Zkuste spejli.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.05.12 15:55

Já, místo šťourátka používám slámku na pití. Je dlouhá, dutá a do ní se nečistota nabere a odtok se uvolní. Jehlicí nebo špejli s bojím, že něco prorazím, proděravím. *hi* Jasně, test s vodou dá jasnou odpověď.

Od: xxxx*
Datum: 23.05.12 18:32

Jen se zeptám - nemáte nějaké potraviny zatlačené až do zadu na chladící desku? Mně to tak alespoň dělá, když tam je něco zatlačené. Voda po roztátí pak neteče do žlábku, ale mimo něj.*palec*

Od: jokr
Datum: 24.05.12 12:13

Souhlas, nic se nesmí dotýkat stěn, nejen zadní... Také jsem sejmul z kompresoru misku a důkladně umyl. Bylo tam už dost prachu. Na prošťouchnutí by mohla stačit ona plastová slánka. Nic nepoškodí, nepoškrábe...

Od: petkyl*
Datum: 23.05.12 18:50

Měl jsem podobný problém, stačilo v zadní části lednice prošťouchnout odkapávací trubičku, aby kondenzovaná voda mohla odtíkat do vaničky . V opačném případě nemá kam odtíkat a zůstává v lednici. Tak přeji pevné nervy a šikovné ručičky.

Datum: 07.06.12 14:40

osobní zkušenost: na jednom místě se vzadu v lednici vždycky udělal led... došlo k úniku chladiva, takže lednice sama zvýšila výkon aby to uchladila, zbytek chladiva tedy byl ochlazen na nižší teplotu než má být - proto ta námraza. Po té jsme zjistili, že jde o výrobní vadu lednice (únik chladiva) a po dvou letech ji můžeme vyhodit... záruka skončila měsíc před.

doplněno 07.06.12 20:19: Byla to whirpool, mela nejvetsi mrazak, ale nevyplatila se...

Datum: 07.06.12 15:45

Nebyla to chladnicka ARDO?

Od: ruze®
Datum: 07.06.12 19:29

,,Šťourátko,,je opravdu krátké,my měli doma ten sám problém..Manžel myslím pomocí drátku v bužírce protlačil hadičku skrz až nad odkapávací misku a nevěřili by jste,co za ,,sliz,,všechen vytlačil,pak to několikrát prostříknul vodou pomocí injekční stříkačky a už máme pár let zase pokoj.Je třeba dávat pozor na zadní,odmražovací desku,jak se na ni něco přitlačí a přimrazí,tak pak to stéká do té dírky a ta se časem ucpe.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.