Jakou firmu na interierové dveře?

Od: Datum: 11.12.12 16:38 odpovědí: 12 změna: 13.12.12 13:36

Zdravím všechny,

potřeboval bych rychlou radu.Chci nechat udělat nové dveře a obložky v bytě.Jen nevím kterou firmu zvolit.Zatím se dívám na Prum,Soloodor,Korco Brno a Sapeli.Je to v podstatě jedno jakou firmu zvolím,nebo tam bude nějaký zásadní rozdíl v kvalitě?

Máte někdo zkušenosti s Prum?Borec tvrdí,že jsou number one v CPL.Ceny jsou hodně podobné snad na Korco,tam to je levnější.Předem děkui za jakoukoliv radu,o dveřích nevím vůbec nic

Jinak CPL a uvnitř děrovaná dřevotříska,vzhledem k tomu,že máme malé dítě.O dýhu nestojím


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ertl
Datum: 12.12.12 09:25

Korco naprosto v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.12 12:25

Z Vámi jmenovaných firem mám zkušenosti jen se Solodoorem. Ale vůbec nedoporučuji. Zvolil jsem variantu interiérových dveří s magnetickým zámkem. Když dveře dorazily, přišel pán, který je měl montovat (nebyl z firmy Solodoor). Zkusmo dal obložky a nasadil dveře. Zámek vůbec nedovíral. Reklamoval jsem to. Přijel reklamační technik Solodooru. Pominu, že byl zpomalený jak želva a pořád nad tím špekuloval. Jednoznačné stanovisko nedal, prý že to mi pak přijde od jiného oddělení. Výsledkem bylo, že prý reklamaci uznat nemohou, jelikož dveře nejsou usazené. Proč by je také ten předchozí technik usazoval, když "nanečisto" bylo zjevné, že je někde problém... Sám jsem si vše pořádně proměřil a došel jsem k tomu, že střelka nikdy nemůže zapadnout do otvořu v zárubni, jelikož je tam zjevný překryv. Solodoor si ale trval na svém... Tak jsem tedy zaplatil montážní techniky firmy "spolupracující" se Solodoorem. Ti na rovinu řekli, že u nich na prodejně měli tentýž problém a že Solodoor reklamaci uznat nechtěl, resp. dělal podobné "obštrukce" jako v mém případě. Nakonec to vyřešili u nich na prodejně tak, že střelky zbrousili a potom už to šlo. Původně jsem byl rozhodnutý se Solodoorem "bojovat", ale po zkušenostech s nimi (a znaven probíhající rekonstrukcí bytu) jsem to vzdal a technici střelky u mých zámků také zbrousili. Vše funguje, i když ne tak dokonale, jak by mělo (zavírat se musí určitou silou, ačkoli jinak by to mělo dovírat jen po lehkém popostrčení). Napsal jsem to potom ještě obchodnímu zástupci Solodooru. Ten vyjádřil jen politování, řekl že o tom bude informovat jednatele firmy a že do vyřešení problémů nebudou magnetický zámek s falcovými dveřmi nabízet. Poté se mi už nikdo neozval. První montážní technik i ti druzí mi naznačovali, že Solodoor je spíše ještě taková socialistická firma a při průběhu reklamace se to krásně ukázalo... Ani nemá smysl ještě podrobně popisovat, že jedny ze dveří výrobní technik zmrvil a museli dělat nové (čímž se dodávka protáhla o týden). Prostě děs...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hecis*
Datum: 12.12.12 19:00

Děkuji za info.Nepříjemná zkušenost.Asi si člověk nevybere,protože podobný ohlas(jako se stal Vám)jsem už četl i na Sapeli a Masonite.Asi zkusím Prum.Montovat bude známej co to dělá.Všichni mají převážně externí firmy na montáž.Ještě jednou dík.

Datum: 12.12.12 21:59

Pokud člověk nechce něco nestandardního a chce klasiku, tak potom mi přijde, že ty dveře jsou většinou dost podobné. Sapeli nejsou podle mě o nic lepší ti ostatní, ale mají vyšší ceny. Také samozřejmě záleží, jakou představu o designu dveří máte. Mě se třeba žádné dveře od Masonite nelíbily (nebo to prostě nebylo přesně to, co jsem chtěl). Co se týká montáže, tak má opravdu skoro každá firma externí firmy, které se montáží zabývají. Pokud Vám to bude dělat známý, tak tím lépe pro Vás (snad ). Co si některé firmy jsou schopné říct za montáž, to občas člověk nevěří...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 667
Datum: 12.12.12 18:42

doporucuji sapeli, sepos, masonite ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.12 19:59
avatar

Sapeli se mě kdysi jevili nejdražší na trhu, a vyšší standard myslím nenabízeli. Korco v pohodě- musí se snažitprotože jinka by si udělali špatnou reklamu. O firmu zcela nejde, jde také odkoho berou dveře a zárubně. výrobce Masonite - takový rozumný průměr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.12 22:22

Před tímto problémem jsme stáli před časem také. Nakonec jsme zvolili dveře od truhláře, který přijel, změřil, udělal a zabudoval. Vše masiv borovice. Cena zhruba stejná jako Sapeli.

doplněno 13.12.12 13:33:

Bral jsem najednou do celého domu 14 ks, 12x plné,1x prosklené, 1x zašupovačky. Jednotná cena za kus, včetně montáže 9 000 Kč.Bylo to před 5 lety.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.12 08:22
avatar

no jo, ale pojem "masiv" může být co do zpracování a kvality použitého materiálu široký. věřím že jste spokojeni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hecis*
Datum: 13.12.12 12:56

Mohu Vás požádat o info o ceně za jedny dveře+obložky z masivu?Docela by mě to zajímalo .Jinak u sapeli a masonite jsem limitováni dekorem.

Cheme něco jako má Prum pera dark,nebo mali wenge u Korca.Dveře se sklem,takovej ten proužek tenký jenom.

Cena za montáž,cca 950 za obložky a cca 1200-1400 za obložky+dveře.Ceny bez dph.Je to paleta,vzhledem k náročnosti práce,ale prej jsou drahé lepidla :-D.Taková mont.pěna bude stát ranec no ;).Ale beru to,že každý chce vydělat a platí nějakou režii.

Navíc má pro nás cpl obrovskou výhodu,má nějv.barevnou stálost a protože budu brát dvoje obložky a jedny dveře(ostatní až příští rok)bude mít všechno hodně stejnou barvu i v případě dodělání dalších dveří.U dýhy a masivu se toho obávám.

Od: hecis*
Datum: 13.12.12 13:36

9tis.za dveře z masivu je docela hodně pěkná cena

Datum: 13.12.12 13:08

Já jsem před půl rokem stál před stejným problémem jakého zvolit výrobce. Nechal jsem si nacenit asi 5 výrobců a paradoxně nejlevněji mě vyšli SAPELI s nejvyšší kvalitou a navíc i hliníkové hrany dveří. Maximální spokojenost!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hecis*
Datum: 13.12.12 13:34

Min.rok dělal dveře od sapeli kamarád,měl nějakou akcičku a dveře o cca 60% levnější,záleží jak se člověk trefí .

Jinak není to tajné,dveře 4950 bez dph,také hliň.rámeček a obložky tuším 2550.Ceny bez dph.Mám cen.nabídku.Ale to je skoro standart.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.