Podlaha garáže v patře

Od: Datum: 23.05.12 06:31 odpovědí: 2 změna: 23.05.12 14:11

Dobrý den. Prosím o radu, jak vyřešit podlahu garáže, která bude v patře - příjezd k domu ve svahu je shora. Takže nahoře garáž a pod garáží obytné místnosti. Vzhledem k výšce podlahy nelze do garáže dát k vratům žlab, který by zachytával tající vodu v zimě. Takže jediné řešení je podlahu vyspádovat do středu garáže a udělat tam malou vaničku, do které bude stékat voda z tajícího sněho z podběhů (samozřejmě před vjezdem do garáže lze toto odkopnout, ovšem nelze vždy, navíc manželka s autem naloženým dětmi a nákupem toto řešit nebude).

V podlaze bude samozřejmě hydroizolační vrstva (snad zdvojená), ale přece mám prostě strach aby neprosakovala vlhkost a nekapala časem voda ze stropu v ložnici. I s ohledem na to, že bude potřeba podlahu nějak vyspádovat, nevím, zda použít nějakou litou podlahu a stěrku nebo dlažbu. Taky nevím, co je z obého dražší. Dlažba mi přijde "věčná", stěrka zase lépe odolávající vlhku...nevím. Taky ono vybírání vody z té vaničky nebude nic moc lehkého.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 23.05.12 10:44

No buď si jist, že po dvou letech se na nějaký vybírání vyprdneš, dokud se někde neobjeví flek. Jedině svést to do odpadu, aby ses o to nemusel starat. Osobně si to dost dobře nedovadu představit. Mám garáž jako dílnu, ale možné to zřejmě je, vydrž, on někdo poradí co a jak.

Od: jar®
Datum: 23.05.12 14:11

Tak pokud mohu radit, nejlepší by byl kanálek před garáží. Máme stejný problém a kanálky máme 2, jeden cca 4 metry před garáží, ten stíhá pokud nepřijde velká průtž. Pak máme ještě jeden cca 50cm před garáží, ten je na ten zbytek vody. Vrchní kanálek je ukončen vsakovací jámou a druhý nám teče do odpadu. Ještě se nestalo, že by se nám voda dostala do garáže.

Co se týká podlahy, tak my máme stěrku, která byly následně ještě 3x penetrována, aby jí bylo možné otírat. Je to ta nejlevnější varianta. Pak by byla asi velmi vhodná litá podlaha, jenže ta je cenově náročnější. Dlažba by musela být mrazuvzdorná a protiskluzná, aby po rychlejším vjezdu nebyla garáž průjezdná :).

Představa, že bych vodu vylévala z vaničky mi nepřijde moc dobrá. Izolace se časem poškodí a patlat se ve špíně nebude taky moc prima. Sníh až spadne z podběhů se vynese na lopatě, případně vymete ven. Je pravda, že pod garaží nebydlíme. Když volit kanálek, tak jen s odtokem do odpadu, aby se nemusel vybírat a podlahu vyspádovat.

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.