Vlhký sklep a jak se ho zbavit

Od: Datum: 23.05.12 06:27 odpovědí: 3 změna: 24.05.12 20:09

Zdravím všechny,

naši mají pod polovinou baráku tzv. vlhký sklep, nad ním ložnici a obývák. Vlhkost jim trochu jde přes strop (železobetonové vylehčené překlady) nahoru. V zimě je v místnosti 23 a na podlaze 18. To se bude řešit izolováním stropu a zateplením zevnitř sklepu.

Sklep tak zůstane o něco vlhčí (část páry nebude odcházet stropem nahoru).
Otázka je, co s tím? Jde to nějak rozumně levně a snadno odvětrat pryč?
Sklep má 2 okénka pod stropem směr západ a severo-východ. Otevření obou oken dokořán nepomáhá, čidlo teď ukazuje furt plusmínus 80%.

Sklep je vysoký 205cm, z poloviny pod zemí, z poloviny nad, zdi na povrchu suché, uvnitř mokré! Podlaha beton, mezi podlahou a zdí je mezera 10cm, v této mezeře je nádherná černá hlína vlhká tak, že by z toho šla uplácat kulička.
Co s tím?

Budu vděčná za poradu.

Jarka

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.12 15:47

Jarko, to není jednoduché vyřešit bez podrobných znalostí. Obecně lze sdělit, že je třeba zabránit pronikání vlhkosti do objektu dodatečnou izolací. Zřídit další okna na větrání. jak to ale provést nezle bez podrobností stanovit. Dovedu si předsatvit, jak bych to navrhoval ve sklepě, který znám, ale u Vás nevím nic...

Máte fota sklepa?

Od: jarkaa*
Datum: 23.05.12 21:04

Milane, foto doložím, jak pojedu k rodičům zítra, pozítří, teď nemám.
Všimla jsem si jedné věci, když venku hodně fouká, tak se ta vlhkost během chviličky sníží a vydrží skoro celý den asi na 60%. Druhý den už je vlhko zpět na 80%. Když venku nefouká, tak vlhkost zůstává a větrání okny nepomáhá.
Teoreticky dát fukar s malou spotřebou a bylo by to rychle a zadarmo. Akorát praktická proveditelnost neznámá.

Už teď díky za rady.

Od: jokr
Datum: 24.05.12 20:09

Vybavuje se mi jakýsi pořad, kde byl odborník u herce Lubina Kostelky. Ten se přímo chlubil, s jakou námahou vybetonoval podlahu ve sklepě a jak ho trápí vlhkost... Jediné, co si pamatuji, beton ven a hezky rychle... Takže asi tudy vede cesta. Mám to snazší, vlhký sklep mám pod nepoužívanou kůlnou, takže jej soustavně zasypávám sutí, shrabaným bordýlkem... tedy žádné jedy, jenom to, co bych pracně a draze vyvážel na skládku.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.