Podlaha na půdě vs zateplení

Od: Datum: 22.05.12 22:31 odpovědí: 8 změna: 04.06.12 20:47

Dobrý den.

Dělám novou podlahu na půdě. Položil jsem tedy na půdě rastr z trámků do kterého vlozim mineralni vlnu-izolaci a na to prkenny zaklop (prkna na sraz). Protoze ale ta prkna po letech seschnou tak vzniknou mezi nimi skuliny. No a ja by jsem chtěl zabránit aby těmi skulinami padal prach a nečistota na půdě do rastru na tu vlnu a naopak aby se vlákna izolace nedostávala do vzduchu zespod tak jsem chtel než položím prkna položit na rastr s izolaci nějakou tkaninu nebo vysoce paropropustnou folii která by udělala takovej jako filtr.

Ale nevím co použít - jaké folie jsou na toto nejvhodnější, nebo tkaniny? Máte někdo zkušenost nebo doporučení? Hlavní je aby skrze to procházely dostatečně páry, aby mi to v tom rastru neplesnivělo.

Děkuji Jirka

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 22.05.12 22:49

Například: http://www.levnestavebniny.cz/geotextilie-guttatex-.3309/ ...

doplněno 22.05.12 22:50:

Sice se běžně používá na něco jiného, ale myslím, že i na půdě by posloužila...

;)

Od: standam*
Datum: 23.05.12 18:28

osobne bych dal difuzni folii, sam tam ted nemam nic resp. jen polozena prkna tak abych nekam nepadl, pokud budu resit neco podobneho co ty dam difuzku a spoje slepim paskou k tomu urcenou

tot ma rada

Datum: 23.05.12 21:17

a co tzv separačně filtrační gotextílie, ta by myslím šla použít? Mj. prkna existují i na perodrážku, lterá zajistí to, že nevzniknou mezery.

Od: standam*
Datum: 24.05.12 19:40

miro

ANO, ale zde mezera ma svuj duvod, takze vice mene je nutna

Datum: 24.05.12 09:11

Jutadach 95 úplně stačí, kolik dáte vaty a tepelné mosty tvoří kolik procent plochy?

Od: geox®
Datum: 04.06.12 20:47

Vaty by mělo být cca 40cm a tepelné mosty odhaduji cca 5% plochy? ( je to jen kde se kříží rastr s trámy).

Datum: 24.05.12 12:53

Prkna se prodávají již vysušená, kdy další sesychání působí téměř minimální rozměrové rozdíly. Já používám prkna, co jsem původně v záklopu měl, a ještě jsem je rok nechal (neúmyslně) vysychat, takže si myslím, že by měli být seschlé dost.

Od: geox®
Datum: 25.05.12 09:37

Děkuji vsem za tipy. Pouziji tedy asi nejakou tu vysoce propustnou folii. I ta geotextilie se nezda byt spatnou volbou, ale u tech folii je to primo pro ten ucel tak se asi priklonim k tomuto.

Jirka

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.