Spotřeba vody 3 dospělí a 2 děti

Od: Datum: 22.05.12 20:38 odpovědí: 5 změna: 23.05.12 14:08

Dobrý den, mám dotaz: kolik můžou spotřebovat 3 dospělí a 2 děti (1 a 3 roky) vody za měsíc, v jednom třípokojovém bytě?Tak nějak průměrně, prostě normální praní, koupání, Wc, mytí nádobí. Já vím, že je to dost individuální. Ale alespoň trochu přibližně. Berte normální rodinu, ne prasátka a ani přehnané hygieniky. Díky, moc mi to pomůže.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xxxxx*
Datum: 22.05.12 20:50

3-4m3

Od: lidka*
Datum: 22.05.12 20:55

Dneska jsem skončila vyúčtování pro náš dům. Takže zcela čerstvé informace. Já jsem sama v bytě a moje roční spotřeba se pohybuje okolo 50 m3. V dalším bytě máme rodinu s jedním malým děckem a spotřebovali asi 110 m3. V dalším bytě jsou 2 dospělé dámy - matka s dcerou. Jejich spotřeba je oproti jiným poněkud větší - 150 m3. Takže takový průměr 1 osoby, co mám spočítané už za 5 let, tak se skutečně pohybuje okolo 50 m3. A protože velká část spotřeby vody se týká WC, je třeba přihlédnout k tomu, zda jsou doma (to bude asi ve vašem případě) a nebo pokud je přes den v zaměstnání, bude spotřeba nižší. A ještě jeden důležitý moment - zda se sprchují a nebo koupou ve vaně. Já mám sprcháč. Dámy nade mnou s tou vyšší spotřebou mají vanu. Já bych to ve vašem případě odhadla na cca 200 m3.

doplněno 22.05.12 21:10:

Veškeré údaje co jsem uvedla se týkají roční spotřeby vody. A ještě přidám směrná čísla podle platné vyhlášky: http://voda.tzb-info.cz/tabul…erna-cisla-rocni-potreby-vody

Od: standam*
Datum: 22.05.12 21:10

2 dospeli, 2 deti (uz vetsi zensky) + dva psy (feny), prani min. kazdy druhy den, kazdy den vana (u me plna), proste normalni stav

rocni spotreba ruzna cca 170 - 210m3, tot u nas, dle me normalni spotreba, kdyby byl jen sprchac bude mensi

u tebe to bude podobne, cena cca zatim max. 17 tis. za rok, zalezi na rozdilu hl. vodomer a bytovy, podle toho se meni cena za m3

rodinny domek cenu vodneho a stocneho ma pevnou a jasnou nemusi se podilet

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.05.12 12:57

odhaduji podle toho, kolik jsme spotřebovali my, asi 10 - 12 kubíků za měsíc.

Od: paaja*
Datum: 23.05.12 14:08

15m3/měsíc rodinný domek 4členná rodina. Pere se dost často, v létě se zalévá zahrada.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.