Jaký podklad pod bazén

Od: Datum: 21.05.12 15:31 odpovědí: 6 změna: 04.06.16 09:51

mám bazén, průměr 4,57m,výška 1,2m na 13000l vody

Chtěla bych betonový podklad,kvůli rovině.

Může mi někdo poradit,jak na to,abych ze ni nazaplatila víc jak za bazén.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.12 20:08

Beton nutný není.My jsme uhladili plochu,zasypali prosátým pískem a na něj položili starý koberec.(Z kousků)Na koberec vystřihli kruh z geotextilie.Měli jsme to takto 3 roky.Nakonec jsme vykopali bazén zemní.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.12 20:21

To snad nemyslíte vážně? proč beton?

Jak píše Jabraka, jen bych doplnil tepelnou izolaci, aby se bazen neochlazoval...

takovýto bazen?

Od: n
Datum: 22.05.12 13:20

Já bych ten bazén určite zakopal do země. Vykopete metr hlubokou kruhovou diru a do ni date tak 15cm polystyren, na to treba stare lino nebo koberec a na to polozite bazen. Takto muzete bazen umistit i do nerovneho terenu, staci aby bylo v rovine dno te diry. Bude to vypadat mnohem lip, nez kdyz je bazen cely na povrchu.

Datum: 07.06.14 15:12

jeden rok jsme bazén dali na trávu rep ještě na doporučenou tkaninu. Pak celé léto jsme v bazénu šlapali na oblé kamínky pod bazénem. Na podzim jsme bazén dali pryč a tráva, které byla pod bazénem nekutečně hnila... ted smrad byl cítit asi měsíc.

Další rok mi zbylo hodně jemného písku (do omítek), takže jsem s ním vytvořil malou vrstvu (1-2cm), na to dal tkaninu a na to bazén. To bych doporučoval. Jediné negativum je že se nedá obsekat sekačkou resp vždy tam zbyde 2cm okraj vysoké trávy. :) Ale bazén se tváří spokojeně a dno je příjemné.

doplněno 08.06.14 06:51: Pokud by z toho nebylo jasné je lepší aby tráva byla napřed zlikvidovana, aby pak nemohla hnít. ale když člověk snese jednou ten smrad, tak už pak zlikvidovana je :-D

Od: kristina*
Datum: 04.06.16 09:17

potřebuji poradit .mam ba potřebuji zen pruměr 3,66 m a betonovou desku na vytovnaní a zpevnění.

Datum: 04.06.16 09:51

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.