Izolace kouřovodu a krbové vložky

Od: Datum: 21.05.12 14:47 odpovědí: 8 změna: 22.05.12 07:38

ahoj mohu kouřovod od krbové vložky zabalit do ninerální vaty a poté omotat hliníkovou folíí? nehrozí nějaké riziko?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trouba*
Datum: 21.05.12 15:01

doplním kouřovod je cca 5cm od SDK podhledu tak chci kouřovod od podhledu odizolovat

díky

Od: instalater*
Datum: 21.05.12 17:17

Zdravím . Pár krbů už jsem postavil a mohu říci pouze jedno. Nedoporučuji. S tímto si nezahrávej. V krbařské , kamnářské prodejně bych zakoupil originál izolaci k tomu určenou. Vím že je poměrně drahá , ale raději párkrát nejít na pivo než být bez baráku.Těch pět cm je strašně strašně málo. V sopouchu se dělá dvojitý strop , který musí být ještě odvětrávaný. Vím že máš zaustění komína hrozně vysoko , ale co s tím? Z jakého je to materiálu - komín. Nejde snížit? Nad tím sádrošem máš co - beton a nebo dřevěný záklop? Pokud dřevěný záklop , tak nad tím vůbec neuvažuj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 21.05.12 17:38

Ještě doplním. nevím jakou minerální vatu máš na mysli . Samozřejmě jsou vaty které vydrží i 700st. Např PAROC , ale ta stojí asi kolem 3-4 tis. A pochybuji že tu máš na mysli Tou se izolují obestavby a sopouchy. Ty asi potřebuješ něco co může být v přímém kontaktu s odtahem spalin. Zkus se podívat někde na netu na rohože SILCAWOOL ( doufám že to píšu správně) . Ty by mohly být cenově dostupnější . Každopádně 5 cm je moc málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trouba*
Datum: 21.05.12 17:51

ahoj komín je schidel nad sadrosem je Betonový strop takze když sadros vyříznu nad kouřovodem tak tam vznikne mezera mezi kourovodem a betonovým stropem cca 7-8cm prodejce vlozky mi psal že teplota kourovodu je cca 190 °c takze sem myslel že co nám zbyla minerální vata se zateplení krovu 8cm že ten kouřovod zabalim a znovu obalim alu folii a tech 190 °c není tolik když je minerální vata nehorlava

Od: instalater*
Datum: 21.05.12 20:00

Se schidel hejbat nejde. Jsem si myslel že to bude kousek vaty ze zateplení stropu. Co včíl? *smich* Kdybych si toto dělal doma , za tvých podmínek. tak bych vyříznul sádroš . Sopouch vyhnal až do stropu . Na strop nalepil izolační desku (třeba Silca) A sádroš dodělal k sopouchu. Ale popravdě nevím jak se to bude chovat - spoj sádroš x sopouch. Každopádně udělat velký nasávací otvor pro chladný vzduch a navrchu velký výdechový otvor s mřížkou pro ohřátý vzduch , který bude sloužit i jako revizní otvor, aby byl vnitřek odvětrávanej. Samozřejmě ještě zaizoloval kouřovod tak jak jsem již popsal. Ale nespíchej s tím a ještě sbírej rozumy. Do zimy je času dost. Tak bych postupoval kdybych si to sám dělal doma. Kdybych to dělal u zákazníka , tak se raději sbalím a jdu pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 06:21

Když si tam dáš obyčejnou vatu tak po zatopení se budeš divit co to tu smrdí no a bude to právě ta vata není určena k těmto účelům dej tam co tam patří a budeš mít klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 07:20

jak tu píší Silca nebo Superisol a sádroš červený! Deska Superisolu 5 cm stojí okolo 500,- Kč

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 22.05.12 07:38

Červený sádroš je taky hořlavej. Jde jen o to , že má delší dobu zahoření. V našem případě , že se jedná o uzavřený prostor a topit v krbu se bude několik hodin si myslím že je to jedno. Ale jinak souhlas. Určitě je to + a každá kapka dobrá.

Ještě jsem si vzpomněl . Máš tam komín do patra a betonovej strop . Tyto dvě věci nemohou být spojený. Komín musí dilatovat , tak že mezi komínem a stropem máš mezeru , kterou může unikat teplo např. na koberc nebo plovoučku v patře. Nezapomeň na tento detail. Samozřejmě neplatí pokud máš komín ve vedlejší místnosti a u krbu pouze vyustění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.