Zapáchající septik u sousedů

Od: Datum: 21.05.12 14:32 odpovědí: 3 změna: 21.05.12 16:25

Zdravím. Moc bych chtěla poprosit o radu. Vedle v novostavbě mají cca dva roky septik a prý jim ho udělali špatně. Asi ano, protože to permanentně smrdí. Máme ho od oken asi 10metrů a vítr vane přímo k nám. Dokonce už to vane i na terasu, takže nemůžeme ani větrat, ani být venku. Je to totální katastrofa. Sousedy to mrzí, ale oni mají terasu na druhé straně, takže jimj to nevadí. Jen to septiku hází nějaké tablety, což je k ničemu. Nevíte jak v takovémto případě postupovat? Bude léto a my se tu asi zblázníme. Dík moc za jakýkoliv tip. Ať už k septiku, nebo zda se můžu obrátit na nějaký úřad a přitlačit je k tomu aby ho zkusili nějak opravit. díky jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: help*
Datum: 21.05.12 15:35

Takovou podstatnou "vadu" by měla řešit určitě minimálně hygiena. V případě problémů sousedských vztahů by každopádně měl řešit stížnost obecní úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.12 15:46
avatar

Náprava Vámi popisovaného stavu zase nemůže být tak finančně náročná.

Pokud je septik proveden tak jak má být, tedy je vodotěsný s atestem od výrobce, pak zápach z něj může být pouze z větrací hlavice, nebo přes revizní poklopy (a ty se dají provést jako pachotěsné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 21.05.12 16:25
avatar

Dobrý den. U toho septiku, musí být nějaký jiný problém. Máme septik, když ho otevřeme a čekáme na vyčerpání, tak je třeba poklop otevřen i hodinu, než přijede auto. I když půjdete kolem septiku, tak žádný smrad, necítíte. Jak se nahnete do septiku, tak zápach cítíte, ale to je vše. Vůz přijede, nasadí hadici a vyčerpá obsah septiku. Za chvilku nevíte, kde je septik i když přes něj budete chodit, je tam jen beton. První to začněte řešit se sousedy. Pozvete je k vám, když fouká vítr a smrad jde k vám. Chtějte vidět, jak je septik zabezpečený, jaký má uzávěr, kam má větrání. Větrání od septiku, se dá také hadicí, odvést někam jinam. Když odmítnou s tím něco dělat, tak jim hned řekněte, že se musíte obrátit o pomoc na OU. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.