Jak odhlučnit sousedy?

Od: Datum: 20.05.12 15:06 odpovědí: 11 změna: 21.05.12 11:37
avatar

Zdravím všechny!

Máme problém, protože společnou zdí sousedíme s rodinou nepřizpůsobivých občanů, kteří se chovají natolik hlučně, že jsme se rozhodli nějak společnou zeď odhlučnit. Třeba mi někdo poradí, jaký materiál zvolit a zda by se dalo vše provést svépomocí. Jedná se o cihlovou zeď, tak okolo sedmi metrů čtverečních. A ještě jedna věc, nerad bych ubíral příliš prostoru v místonosti, tak by nová stěna měla být co nejtenčí. Díky moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 20.05.12 15:22

Nerad bych Vám bral naději ale takový materiál neexistuje...:)Já bych investoval energii do jednání s příslušným orgánem...Policie,městský úřad...Každý má přece právo bydlet v klidu a tohle jsou instituce,které by ho měli zajistit.Já vím,je to těžký ale na co by nám pak byli?Tak ať se staraj,platíme je za to...

doplněno 20.05.12 18:34:

Na tomhle mě štve,že s nima zase prohráváme...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.05.12 15:53
avatar

S ahasverem souhlasím doslova.Jen bych se bál cikánské odvety.

Co se týče odhlučení,Taková stěna nebude nic levného,nebo slabého.Musí obsahovat vláknitou vrstvu,betonovou desku a.obezdění ytongem.Celá stěna musí být postavena na pružné podstavě,aby se hluk nešířil podlahou a konstrukcí domu.

Já bych situaci řešil tak,že bych na stěnu přilepil fasádní minerální vatu a s malou mezerou přizdil plnou cihlou na 7 cm.Cihly na podlaze podpěnit stavební pěnou,okolo stěn a stropu také.Taková stěna sníží hluk a zvuky na -58 dB

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.05.12 16:32
avatar

Díky, ale to už máme za sebou a bez výsledku. Se slovy-Klidně si je na nás zavolejte, oni nás znají a nic nám neudělají.

Od: mowla*
Datum: 20.05.12 15:40

Mírně vám pomůže např polystyren, o něco více speciální rohože (např. http://www.pvb.cz/zvukova-izolace.php#specifikace ), ale jak už napsal kolega, jsou děje neodhlučnitelné...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.05.12 17:38
avatar

Polystyren není zvukověizolační *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poiu®
Datum: 20.05.12 16:42
avatar

Také zdravím, měli jsme naprosto stejný problém. Vyřešili jsme to tak, že jsme na zed dali proložky od vajec, na to minerální vatu, na to polystyren a pak palubky.

Vzhledem k tomu, že zeď se sousedy byla stejně silná jako mezi pokoji v bytě (původně měl zde měly být kanceláře), tak bylo slyšet opravdu každé slovo. Po tomto zásahu nebylo slyšet téměř nic, ačkoliv to byly velmi hluční sousedé. Za rok se odstěhovali... :)

doplněno 20.05.12 17:06:

Omlouvám se za gramatické chyby. *bzum*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.05.12 18:47
avatar

Poiu, omluva se přijímá*smich* a děkuji za další tip.

Datum: 20.05.12 17:35
avatar

Modré akustické systémy _ jedinečné řešení problémů s hlukem
Modrá akustická deska Rigips v systémových sádrokartonových konstrukcích výrazně snižuje hladinu hluku.
Je to profesionální a ekonomické řešení protihlukové ochranybudov jak při nové výstavbě tak při rekonstrukci. Rigips tak pomáhá splnit velmi důležité kritérium v oblasti komerční i bytové výstavby a tím je klid na práci i odpočinek.

bronzova cena ceske stavebni akademie


Modré akustické systémy získaly Bronzovou cenu České stavební akademie v soutěži o Stavební výrobek - technologii roku 2009.
si_vyrobek


Modrá akustická deska získala ocenění, Čestné uznání v soutěži Výrobek roku 2009.
4. ročník soutěže pořádalo Národní stavební centrum Brno (NSC) a vy


davatelství Vega s.r.o. Hlavním partnerem byly Veletrhy Brno.


Modrá akustická je ochranná známka společnosti Rigips.

Osvědčení o zápisu získala u Úřadu průmyslového vlastnictví v roce 2010.
stribrna medaile_2011Neustálá snaha o zlepšování akustických systémů přinesla nový akustický závěs Rigips, který získal stříbrné ocenění v soutěži oStavební výrobek - technologii roku 2011 České stavební akadamie.Efektivní ochrana proti hluku

Efektivní ochrana proti hluku ve stavbě je stále důležitějším tématem pro architekty a projektanty. Pro lidi je totiž mimořádně důležitým kritériem pohody bydlení klid.
Trvalý hluk může dokonce způsobit závažné zdravotní problémy. V nejlepším případě se hluk považuje "pouze" za rušivý element.
Vysoké nároky na protihlukovou ochranu je třeba začlenit do projektu a následně je nutné zajistit, aby byly v praxi spolehlivě splněny. Při správném projektování je možné dosáhnout obojího. V prostorech budovy se může hluk z vedlejších místností natolik utlumit, že ho obyvatelé nebudou vnímat jako rušivý. Lidé tak budou moci žít i pracovat vedle sebe v akustické pohodě.
Více informací o problematice hluku a možnostech zvukové izolace najdete nawww.modreticho.cz.

Stavební akustika

Jednou z oblastí, kterou se zabývá stavební akustika, je omezení přenosu zvuku mezi různými prostory ve stavbě.
Pro řešení tohoto problému je třeba postavit zvuku do cesty vhodnou zvukově izolační konstrukci či konstrukční materiál. Základní vlastnost požadovaná od takových konstrukcí je neprůzvučnost. Konstrukční systémy nabízené společností Rigips byly pečlivě sestaveny tak, aby splňovaly nejpřísnější kritéria a byly ověřeny v autorizovaných zkušebnách.
Naměřené vynikající hodnoty neprůzvučnosti spolu s dalšími výhodnými vlastnostmi konstrukčních systémů Rigips dávají uživateli do ruky řadu prostředků, které vedle kontroly přenosu zvuku ve stavbě usnadní i řešení dalších požadavků kladených na stavební objekty.
Více informací o stavební akustice najdete zde

Modrá akustická deska _ pro zvýšenou akustickou izolaci

Exkluzivní výrobek společnosti Rigips se používá pro montáž vnitřních i mezibytových příček, podhledů a předstěn v interiérech. Akustické konstrukce s modrou akustickou deskou tak umožňují zlepšit akustický komfort všech místností, ať už se jedná o nový, neborekonstruovaný objekt.
Více informací o modré akustické desce najdete zde

Modrá akustická deska _ již i do vlhkých prostor!*jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.12 17:49
avatar

Sice jsi toho haldu zkopíroval,ale reklama snese všechno.A hlavně spoustu lží a polopravd.Od společnosti Rigips je pro tyto aplikace vhodná jen sádrovláknitá deska.Ale taková příčka přijde majlant.Modré desky jsou sice lepším tlumením jako normální sádroš,ale takové odhlučení,jako chce tazatel,se nedocílí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standam*
Datum: 20.05.12 18:47

Nic jineho nez mineralni hlukova izolace a SDK co sadrovlakno ti asi nepomuze, neznam jiny material

Modre akusticke desky jsou jen o 3 dB lepsi, takze stejneho vysledku docilis s 1x15 SDK

Jinam, izolace cca 8cm + 2x SDK a poradne utesnene + oddelena konstrukce (volne stojici stena)

takze budes nekde na 11 - 12cm, zde uz je utlum cca 56dB, jestli to bude stacit... tak to nevim

Dale je jeste moznost na stenu nalepit HOBRU a nanest finalni sterku (Hobru k tomu urcenou)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 21.05.12 11:37

Zbrojní pas, v ruce brokovnice, u pasu 9mm. Chceš-li ticho navrtej stěnu několika malými otvory skrz, do kterých se strčí hadička. Do hadiček se pak aplikuje plyn s lehkým nádechem mandlí. Díry po aplikaci uzavřít, aby po pár dnech nezačal do bytu vnikat hnilobný zápach. Lze také mrtvoly v noci vyvěsit po uličním osvětlení, aby bylo jasný, že nás si ty sv... nezkolonizujou, ale to ti hrozí obvynění z vniknutí do cizího bytu, protože se tam budeš muset vloupat.

Nepoužívat granáty, nadělaj děsnej bordel.

Ačkoli - takovej jako po nich ani granát neumí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.