Zateplení šikmé střechy, půdy

Od: Datum: 03.02.14 06:45 odpovědí: 5 změna: 03.02.14 17:54

Dobrý den,

pořídil jsem starší dům (1960) se sedlovou střechou a potřebuji alespoň nějak snížit náklady. Výhledově (7let?) chci vybudovat podkroví. Momentálně není mnoho peněz na kompletní zateplení střechy. Napadlo mě koupit vatu, kterou bych potom mohl použít mezi krokve a jen ji volně rozbalit na půdě. Třeba na malířskou folii a i ji tím přikrýt.Strop půdy je konstrukce palach-desky-krovy-desky-škvára-betonový stěr. Střechu dělat nebudu, krokve, latě i tašky jsou ok a hlavně bych na to ani neměl peníze. Budu tedy zateplovat dodatečně. Zde jsem si vyčetl, že musím nechat odvětrávání pod taškami cca 6 cm. Takže to znamená, že mi při tloušťce krokví 14cm zbývá jen cca 8 cm vaty. Když ji dám zatím na půdu na zem, zateplím s tím alespoň něco? Zdá se mi to dost málo... Nebo raději koupit vatu, co dám potom pod krokve? A případně, jakou tloušťku? 16cm? Vatu bych bral asi Isover Unirol Profi. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: andycibulka*
Datum: 03.02.14 10:10

I kdyz budete izolovat pudu provizorne, vyplati se tloustka izolace nejmene 30 cm.(Ve dvou vrstvach )

. http://www.isover.se/tilläggsisolering+och+smĂĄhus/att+tilläggsisolera/vinden/isolera+vinden

na teto strance najdete strucne video o postupu.Je to sice ve svedstine, ale snad vam to neco prinese.Hlavne pri pouziti folie - parozabrany- ji umistete POD izolaci.Pri naslednem zateplovani mezi krokvemi opravdu nema smysl zase rozebirat podlahu a material pouzit pod strechu.Vezmete to jako novou stavbu.

Pokud mate na pude podlahu, je treba ji rozebrat a izolaci polozit pod ni. Priklanim se k izolacnim deskam, protoze se s nimi snadneji pracuje, a pri dobrem skladani je odpad prakticky nulovy.Pochybuji, ze , kdybyste pouzil roli , ze byste ji donesl vcelku az na pudu.

Zamezeni podfukovani izolace smerem od sikme strechy je dulezite a je videt pri pokladani na zacatku videa.

doplněno 03.02.14 10:31:

Pro uplnost. Dnesni moderni baraky se zde delaji se zateplenim strechy, nebo pudy v tloustce 50 cm. Ale i kdyz se budete drzet tloustky izolace 30 cm, a neodfusovane prace, investice se vam vrati ve forme usetreneho paliva nejdele za 5 let.

Pokud se izolace pod podlahu nevejde, je lepe podlahu zvysit, nez tloustku izolace ubrat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.02.14 17:54

No nevím, podlaha na půdě se mi rozbíjet nechce jen proto, abych tam vložil mezi trámy vatu... Mě jde zatím o improvizované dočasné zateplení momentálně obývaného přízemí. Půdu z velké části využívat nebudu, tak že bych na volnou podlahu dal zatím vatu, která by se později použila na zateplené střechy, až budu dělat podkroví...

Datum: 03.02.14 11:07

pane ffrelichu, zdravím na Moravu.(?)

Je třeba začít tím, že se na stavbu podívá odborník s "odborným okem". Vaše téze, zeteplit podlahu a pak vatu použít do podkroví je správná a ekomická.

Teď k detailem. Na tomto webu, jsem to popisoval již mnohokrát, ale vždy to skončilo pokecem on line po internetu či telefonu. Sdělím tedy jen obecně.

Rozlišení bude, pokud se po půdě bude 7 let chodit a pravidelně využívat prostor, nebo jen 1x za rok zkontroluje stav půdy.

teď Vaše dotazy:

Třeba na malířskou folii a i ji tím přikrýt.***určitě to nesmíte zakrýt touto a podobnou folii, ale jen diguzní folii, či membránou..

nechat odvětrávání pod taškami cca 6 cm*** bude stačit 4 cm do délky krokví 10m, a hlavně dle sklonu střechy. Každopádně to musí být odvětrávaná mezera, což mnozí ani nevědí.

Zdá se mi to dost málo..*** To se Vám nezdá, ale je to pravda. I když 8cm vaty pomůže, ale jako když si vezmete triko na hory, místo zimní bundy. U Vás se bude dávat vata mezi krokve a pod krokve, celková síla izolace bude od 24 do 30 cm, dle druhu izolace a ostatních izolací domu.

Unirol Profi*** zatím je toto předčasné, až si doplníte potřebné info. Jsou lepší a horší vaty, a vždy je to přepočet kvalita na cenu..

Pokud máte fotky podkroví, trámů a detailů, určitě lze pak dát přesnější radu.

doplněno 03.02.14 15:00:

fotky zašlete na emal: milan.cukrar@volny.cz

Víte jak se pozná, že jste z Moravy?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.02.14 14:16

Děkuji Vám za odpověď. Ano, zdravíte na střední Moravu :) . Půdu bych zatím nevyužíval, nebo jen třeba kousek na např. uskladnění stolu. Takže by mi vata na podlaze nepřekážela. Jde mi právě o dočasné (nějaký rok to asi bude) zateplení domu a chtěl bych začít s tímto, je to nejjednodušší. Zítra na domeček jedu, takže půdu nafotím a dodám foto.

Datum: 03.02.14 17:48

Děkuji Vám, pošlu. A to by mě zajímalo, jak jste to poznal...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.