Stěna sousední stavby - co můžeme?

Od: Datum: 18.05.12 12:47 odpovědí: 3 změna: 18.05.12 14:42

Zdravím,

mohu se zeptat na Váš názor jak postupovat když jsme koupily RD , který je nalepený na sousedově ovšem tento na svém domě provedl nadstavbu, která je v jednom místě až 7m ( viz foto ) nad naší střechou.Rádi by jsme souseda požádali aby tuto stranu alespoň nahodil ale nevíme zda na to máme právo a nebo je čistě na něm zda s tím něco bude dělat.

Děkuji za vaše názorySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.12 12:54
avatar

Jistě že můžete souseda požádat, zda by tu ohyzdnou stěnu nahodil..., on Vám ale v žádném případě nemusí vyhovět.

V podstatě tedy pouze můžete slušně a pěkne poprosit...on ale nemusí nic...a to až do doby, než by jeho stavba Vás (nebo někoho jiného) začala ohrožovat, teprve pak by ze zákona musel něco dělat.

doplněno 18.05.12 12:56:

P.S.: neubráním se ale poznámce, že toto zákoutí na fotografii...je tak "krásné", že by bylo velmi vodné, aby si tam naše armáda (tedy její zbytek) udělala cvičení ve střelbě...čím větší ráže děla použije, tím lépe...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: n
Datum: 18.05.12 14:17

ja byt vamam bych ten barak taky vyhnal o patro vys. Tim se problem vyresi. Tohle je osklive. Mozna to nenahazoval, pro pripad, ze budete taky pristavovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lidka*
Datum: 18.05.12 14:42

Je škoda, že jste se o přístavbu nezajímali dřív, když se to realizovalo. Tedy pokud už jste vlastnili domek. Já bych s tím asi nesouhlasila. Bude to nejen stínit, ale i to velice narušilo celkový vzhled z vaší strany a nejen to. Pozeptejte se na stavebním úřadě, zda to odpovídá stavebním plánům. Jak toto řešení mohl někdo schválit? Ale teď už si asi nic neprosadíte. *nevi* Nedokáži posoudit, ale možná se zhorší i vlhkost a zatékání. A jestli je to stavba v horách, asi i sníh se bude pěkně držet na té vaší straně. Je vidět, že přední a boční strany jsou už komplet hotové. Budou asi problémy, pokud by chtěl i tu stranu k vám nahodit. V každém případě bych navštívila stavební úřad. A také si popovídejte se sousedem. I když to už nic nevyřeší. Nic ho ale nenutí stěnu nahodit. Možná spíš počítá, že ji zateplí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.