Čím odstranit tužku ze dřeva

Od: Datum: 18.05.12 11:25 odpovědí: 4 změna: 18.05.12 15:59

Dobrý den,

prosím o nějakou radu, čím lze z tvrdého dřeva odstranit tužkou nakreslené čáry. Smirkový papír použít nelze, jediné co mě napadá je tužku vygumovat, ale protože se jedná o velikou plochu, hledám jiné řešení. Nejlépe něčím setřít.

Děkuji všem za přípdn rady a postřehy!

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.12 13:50

Vyrobit si gumový kotouč, třeba si jej vyrobit tím, že na něj nalepíte gumu na vyjetý kotouč pro flexku, po celém obvodu a ploše, nasadíte na flexku a jdete čistit...

Od: viky®
Datum: 18.05.12 14:09

Dobrý den. Zrovna nyní jsem vyzkoušela, co jsem dělala, před lety, když bylo od dětí něco počmárané tužkou. *stop*

Vzala jsem obyčejnou tužku, ( doufám, že se jedná o obyčejnou tužku) počmárala nábytkovou stěnu v pokoji. Vzala jednu lahvičku, co je doma, pro běžné použití v lékárně, namočila kousek toaletního papírku a tužku umyla. Jděte do lékárny, kupte si malou lahvičku lihu a počmárané dřevo, máte čisté. Nyní vyzkoušené, funguje to stále stejně. Všeobecně: Líh používám vždy, když si nevím rady, jak něco vyčistit. Zatím vždy pomohl. Jen můj názor.

doplněno 18.05.12 14:32:

Obyčejnou tužku nyní nemám, tak je to mikrotužka.

Od: n
Datum: 18.05.12 14:13

podle me to umyjete i mydlovou vodou.

Datum: 18.05.12 15:59

Když zedníci cosi vrtali do nově obložené koupelny, udělali si značky obyč tužkou na kachlíčky. Taky to nejde dolů. Na nových umělohmotných oknech jsem si udělala značku kam mám lípnout háček na záclonku a je tam furt. Ani gumou, ani mýdlem, ani olejem, ani ničím. *zed*Je to podivné, ale je to tak. Dělám se, že to nevidím.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.