Televize a rozhlas

Od: Datum: 18.05.12 09:29 odpovědí: 4 změna: 18.05.12 18:36

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na platbu televize i rozhlasu. Koupili jsme starší dům, kde nebudeme cca 4 roky bydlet, pouze rekonstruovat ( dům ve špatném technickém stavu ). Tudiž nebudeme využívat televizi ani rozhlas. Původní majitel si pravděpodobně televizi ani rozhlas neodhlásil ( chodí mu na tuhle adresu výpis sipo s poznámkou neuhrazeno ), to ale předpokládám je jeho problém. Moje otázka tedy zní, zda jsme povinní tyto poplatky hradit i když žádnou ze služeb prozatím využívat nebudeme.Předem děkuji za odpověď a přeji krásný den Koupilová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.12 09:56

A tam kde bydlíte teď SIPO včetně televize a rozhlasu platíte?

Povinnost platit televizní a rozhlasové poplatky vyplývá z vlastnictví a používání dotyčných přístrojů. Je jedno zda na adrese budete bydlet, či rekonstruovat. Pokud tam tyto přístroje nebudou = nebudou používány tak za ně platit nemusíte.

Možná by nebylo od věci vzít SIPO složenku původního majitele a odnést ji na poštu s tím, že tam již nebydlí a ať Vám to do schránky nehážou. A zřejmě by nebylo od věci si zjistit, zda původní majitel náhodou nemá na koupeném domku trvalý pobyt... abyste se jednou nedivili, když Vám na dveře zaklepe třeba exekutor.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mkat®
Datum: 18.05.12 16:58
avatar

Tam kde byvate si predsa platite radio a telku.Tak to by zatiaľ mohlo stačiť.Ale aj tak by ste mali isť na poštu a prehlasiť na seba elektriku a ine veci ktore budete použivať.Pokiaľ ste pravoplatny majiteľ domu.Dajte si to čo najskôr do poriadku aby ste nemuseli platiť za niekoho ineho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.12 18:25
avatar

Tyto poplatky platíte jen jednou za jednu domácnost. To znamená, že pokud už platíte kdekoliv jinde, znovu platit nemusíte (platím-li doma, na chatě nemusím a naopak: platím-li na chatě, nemusím doma). Jestliže nevlastníte žádný přijímač (což nepředpokládám, rádio je i v mobilu, budíku, propisovačce), platit logicky nemusíte vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.05.12 18:36

Někde bydlíte a tam platíte ze zákona, tak si nedělejta starosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.