Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Rozvod a trvaly pobyt

Od: vladena1* odpovědí: 2 změna:

Dobry den muj otec ma strasne rozumnou zenu:( v dnesni dobe mu dela jen a jen dluhy nejhorsi na to je to ze vse se dozvime az na posledni chvili.Otec se s ni snazi neco vyresit ale nema zajem neco takovyho probirat chodi do prace a ma jeste invalidni duchod ale ve finale na svoje dluhy nema.Tatka ma domek ktery mel jeste nez se ozenil ona tady bydli s nama ale na nic neprispiva tak to doslo az k rozvodu.Potrebuji poradit nejake kroky jak ji po rozvodu vystehovat z domku pochybuji o tom ze pujde sama ma det i sestru ale nikdo ji k sobe nechce vsichni ji znaj jaka je.Kdo mi poradi co dal to si mame vsechno nechat sebrat exekutorem?

 

 

2 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

lidka*
hodnocení

1x

Jakmile rozvod nabude právní moci, pokusit se dohodnout o vypořádání majetku. Předpokládám, že dohoda asi nebude možná, tak požádat co nejdříve o vypořádání majetku soud. To ale bude jistě trvat delší dobu. Tak udělejte pro sebe soupis majetku, který měl otec před manželstvím a pokusit se doložit toto vlastnictví (doklady, svědecká výpověď apod.). Zároveň bývalou manželku vyzvat, aby se odstěhovala v určitém termínu, aby měla šanci si najít jiné bydlení. Při vypořádání majetku nebude do SJM patřit domek, ale je možné, že bývalá manželka bude uplatňovat nějaké vložené investice ze společných financí. Já bych doporučila, aby se otec obrátil na dobrého právníka, který by nejen urychlil celé řízení, ale i ochránil otcův majetek před případnou exekucí. Průšvih by ovšem byl, pokud otec na nějakou půjčku ručil. *tuc* Zrušit trvalý pobyt je možné až tehdy, pokud se exmanželka nepřehlásí jinam a už nebude evidentně v domě bydlet. Potom může otec požádat o zrušení trvalého pobytu. Ale to není pro případnou exekuci vůbec podstatné. Trvalý pobyt je pouze evidenční údaj, který nezakládá nárok na vlastnictví nebo jiné právo.

 

hodnocení

0x
avatar babkazov

Požádat soud o zrušení užívání bytu, domu. V rozsudku je věta: je povinen opustit byt do 14ti dnů po obdržení náhradního bytu. Anebo to je ještě lepší-náhradního ubytování. Sehnat postel v ubytovně není zas až takovým problémem. Ne?*hej*A je klid!

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]