Bolest zad, svalstva s novou matrací

Od: Datum: 18.05.12 05:50 odpovědí: 11 změna: 20.05.12 18:18

Nikdy jsem neměl problém se spaním v jakekoli poloze a na jakémkoli povrchu. Po15 letech používání jsem se rozloučil se starým futonem a investoval do "paměťové" matrace. A zároveň roštu. Bolesti začaly již po prvních dnech, respektive spíš tuhost svalstva. Dnešní noc ale byla zlomová.probudil jsem se bolestí. Poloha , ve které normálně leta spím je zcela vyloučena, ale nenacházím ani žádnou jinou. Všechny svaly, svalovè úpony jako bybyly namáhány. Absolutní peklo. Zkusil jsem karimatku a spacák, kŕeslo, beanbag a pak všechny kombinace, ale namožené svaly už bolí na všem. Rád bych uvěŕil, že jde o zvyk, ale jak si můžu zvyknout na něco, co mi nedovolí spát. Děkuji za odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.12 07:46

Chudáčku, musím vás politovat, ale poradit vám neumím. Vím, že dcera, fyzioterapeut, dala pryč čabraku z paměťové pěny, že na ní bolestí nevydržela ani ona, ani já. Já ji také mám a jsem spokojená *nevi*Musí to být šílené, dát do postele spoustu peněz a pak na ní nemoci spát a bát se ji dát pryč a kopit nové, možná ještě horší. Žádná sranda!

doplněno 18.05.12 08:04:

Oprava-nevydržela ani ona, ani zeť. Já si pochvaluju. *jasne* A že je šílený čas, to já s bolesí Ahasverovi potvrzuji. Také se mohu poskládat! Fix!

Od: ahasver4*
Datum: 18.05.12 07:50

Berte to jen jako úvahu.Jestli teď nastaly problém,které popisujete,tak to asi nebude tím na čem spíte.S tímhle bych zašel k doktorovi.Jen se zeptám kolik Vám je let...Spousta lidí by Vám mohla potvrdit,co jim kosti a svaly dělají v těchto dnech,při tak prudkých změnách počasí.Za sebe mohu říci,že je to fakt na vyskočení z kůže...Jak říkám,jen úvaha,počkejte na jiné rady...

Datum: 18.05.12 07:56

Bohužel také neporadím... ale koukám, že je nás více. Zařídili jsme novou ložnici, investovali tisíce do nových roštů a matrací... a zatím co si manželka nemůže novou postel vynachválit, já jsem zjistil, že pokud spím déle než 6 hodin, tak se probouzím se šílenou bolestí v kříži a také nemohu přijít na to v čem je problém.

Od: nickname1
Datum: 19.05.12 00:26

To @gotrekzagary Mám stejnou zkušenost. Úvahami jsem došel k řešení. Pokud spíte převážně na zádech, skuste si strčit cvičně pod matraci v místě, kde obvykle máte zadek nějakou výztuž. Já jsem použil hranol z toho samého molitanu, z kterého byla matrace. Na matraci bude boule, ale můžete se svobodně rozhodnout, co je důležitější.

Od: instalater*
Datum: 18.05.12 08:57

Zdravím.Vím o čem mluvíte a moc vám přeji , aby bolesti pominuly . Bohužel radu pro vás nemám . Vím že to s tím moc nesouvisí , ale musím se s vámi podělit o mým případu se zádama. Již asi 15 let mám hrozný problémy s kyčlí a tím pádem i se zádama. Co jsem vyzkoušel matraček ani nemluvě.Nemohu spát. Usínám kolikrát až k ránu. Doktoři mi dělali rentgeny , injekce a hromady prášků. Problém vylézt ráno z postele nebo si dát ponožky. Je to týden co jsem navštívil lidovýho léčitele. Vždycky jsem to pokládal za blbost a nevěřil. ( ale asi záleží kdo to je) Já jsem mu nic neříkal , pouze pozdravil a představil se. On mi okamžitě řekl diagnózu včetně toho že popsal kde mám v noze šrouby. Vzal mně za kyčel párkrát se mnou škubnul. Pak mně projel páteř a mám po problémech.Celkově asi 20 min návštěva. Myslel jsem si , že je to jenom o mé momentální psychice , ale už je to týden a pořád dobrý. Tak nevím co si o tom myslet. Přeji všem krásný den a hodně sluníčka.

Datum: 18.05.12 10:42

instalater- Najít takovéhohle člověka, to je štěstí a malý zázrak. :) Několik léčitelů jsem také navštívila a slyšela o nich, ale oni viděli raději mou peněženku než mě.

Od: xart*
Datum: 18.05.12 11:20

Na matraci si člověk musí zvyknout ;) .. skuste vydržet tak 14 dní .. já byl také rozlámaný, ale teď bych ji neviměnil za nic ;) ... ale můžete mít i nevhodnou matraci, což je pak blbí :(

Datum: 18.05.12 18:33

Já můžu poradit jen jedno: nevěřte reklamám. Před časem jsem si půjčil úžasnou matraci od dcery (stála jí nemalý peníz) a zhruba v půl druhé ráno už jsem to nemohl vydržet a do postele jsem vrátil původní kus obyčejného molitanu. Pak jsem spal bez problémů. Každý holt potřebuje něco jiného. Zvykat si na něco, co Vám nevyhovuje, si budete těžko.

Datum: 18.05.12 19:24

Znám to i já. Museli jsme mít superrošt a na něm se nedá spát..

Od: 111*
Datum: 18.05.12 19:48

onozáležínejen na roštu, já mám pevná prkna,ale také na konstukci matrace, což jste neuvedl, jen že je pamě´tová pěna...ale co je v ní dál je? já mám latexovou a není problém...měl jsem molitan a bolela mne záda...s latexem je to OK.

Lamelový rošt bych nechtěl, není nad tcrdou postel...

Datum: 20.05.12 18:18

Něco podobného bylo či je i u mne, al.e bolesti spíš přes den. Různé léky na předpis i volně, ale efekt minimální.

Zkusil jsem velkou vibrační elektrickou matraci, která měla zatím jen příležitostné využití.

A stalo se neočekávané: po 20 minutách aplikace na bedra znatelná úleva. Nechci to vůbec přechválit, ale zatím už tři dny přetrvává stav cca 2/3 úlevy proti dřívějšku, používám 1 x denně, program ROLL (zdá se nejvhodnější).

Takže: za pokus to stojí.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.