Je možné to provozovat

Od: Datum: 17.05.12 21:16 odpovědí: 6 změna: 19.05.12 19:50

Mám doma kombinovaný kotel Dakon s ohřevem vody s malým bojlerem. Nyní mě začal kapat ten bojler. Je možné zavřít uzávěr teple a studené vody do bojleru a kotel provozovat jen na topení nebo by se kotel zničil?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.12 21:56
avatar

kotel se nezničí, když jej nebudete přetápět a budete topit s rozumem, ale nic moc se tím nevyřeší. Samozřejmě největší část ochlazování kotle zařizují radiátory. Bojler jen využívá toho, až se kotel rozehřeje. Ty ventily myslím nebudou 100% tesné ani po uzavření,no záleží, jaké jsou? kulové asi nee, že.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: repe
Datum: 17.05.12 22:31

Ventily jsou kulové. Tak zavřu pod kotlem přívod studené a teplé vody, bojler tím přestane kapat a mohu teda topit? Jenom nebudu mít teplou vodu. Kotel je totiž 10 let starý, tak nevím, zda má smysl měnit ten bojler, který je v kotli neb stojí cca 12.000,-Kč.

Datum: 18.05.12 15:17
avatar

no ted si uvědomuju, abych Vás zcela nezmátl. NEvím přesně jak je zapojeno potrubí v tom kotli. Počkejte raději na případný příspěvek od specialistů. Jde o to zda-li tím zavřením nedojde k uzavření celého okruhu. A to nemůžu ani potvrdit ani vyrátit. Tudíž se omlouvám. Nerady bych způsobil problém. Uvědomil jsem si, že jsem psal spíše o variantě kotle, kde je bojler mimo kotel. Nezlobte se prosím. Omluva upřímně. M. pardon.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 18.05.12 20:21

miramira - vážím si toho , že jsi se omluvil. Stane se.

Co se týče kotle . Tvůj typ kotle neznám , tak jenom všeobecně. Ze začátku se omlouvám - nevím jak moc tomu hovíš. Opravdu teče zásobník? Není to pojišťovací ventil. Nebo u některých typů kotlů je vedle zásobníku ještě expanzomat . Může být prasklá membrána a téci s ventilu. A nebo z kalíšku automatického odvzdušnění. Taky může téct ze šroubení a nebo z příruby. -Vše lehko opravitelné věci. Píšu to proto , že jsem se ještě nesetkal s prasklým ,, obalem bojleru ". Pokud uzavřeš přívody , tak jak se v bojleru ochladí voda , tak dá tepelné čidlo povel jednotce aby zásobník ohřála. A tak se ti bude zbytečně v zásobníku stále dohřívat voda. U tady těch kotlů je přednost ohřevu teplé vody před topením.Řídí to trojcestný ventil. V tvém případě bych se poradil se servisním technikem jak dále postupovat. Pokud máš zatím jiný zdroj teplé vody a než seženeš servisáka , tak můžeš uzavřít studenou i teplou a dát regulátor teploty teplé vody na minimum.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: repe
Datum: 18.05.12 22:31

Mám typ kotle Dakon DUA 28BK. Zepředu na zásobník TUV je namontován takový plechový díl, nevím jak se mu říká a ten je k bojleru namontován . V tom bojleru je nahoře taková kovová destička do které je tento díl namontován a právě v rozích této destičky a bojleru to teče? To se dá také opravit? Přívod studené a teplé vody musím uzavřít proto, že jinak bojler teče. Takže teplotu vody v zásobníku stáhnu na minimum a můžu teda trochu přitopit? A neopravujete také v Praze?

Od: instalater*
Datum: 19.05.12 19:50

http://www.iexpos.cz/19192-7742000037.html Je mi líto , ale já kotle neopravuji. Musel bych držet velkou zásobu náhradních dílů a to by se mi nevyplatilo. Od toho jsou servisáci nehledě na to , že dělají pouze servis kotlů , tak že jejich vědomosti a zkušenosti jsou několikanásobně větší , než nás co instalijeme topení a vodu. Od Prahy jsem 200 km. Ale odkázal bych vás na poradnu , kterou vede Rony Vališ. Je to profík. http://www.serviskotlu.net/forum-pro-dotazy-a-pripominky/ Držím palce ať je to nějaká levná hloupost a né přímo těleso zásobníku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.