Anhydrit + sádrokartonové příčky

Od: Datum: 17.05.12 19:33 odpovědí: 2 změna: 18.05.12 13:39

Dobrý den.

Budeme rekonstruovat starší patrový rodinný dům a v celém domě plánujeme podlahové topení, které následně bude zalito anhydritovou směsí. V patře budou příčky řešeny pouze sádrokartonem. A má otázka zní: Je lepší zalít celou plochu patra (cca 90m2) anhydritem a poté vystavět sádrokartonové příčky? Nebo začít příčkami a potom nechat zalít anhydritem? Zajímalo by mě jestli se nějak nenaruší anhydrit pokud bych do něj následně začal uchytávat sádrokartonové profily- pokud bych použil první variantu. A taky jsem slyšel, že anhydrit žere kov-tak aby to nesežralo šrouby, kterými se přichytí sádrokartonové profily.

Díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: instalater*
Datum: 18.05.12 09:15

Zdravím. U nás to sádroši po stavbách řeší tak , že postaví rastr . Dolů dají jenom na dva šroubky asi 20 cm vysoký sádroš ( zbytky) a pěnový dilatační pás. Pak se vylije anhydrit. Po vytvrdnutí ty 20cm pásy sádrošu vyhodí a zasunou nový celý SDK. Přeji krásný den. ...Po položení podlahovky si všechno vyfoť , aby si někdy v budoucnu neprovrtal trubku. Už mne to nebaví stále opravovat . :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homolak
Datum: 18.05.12 13:39

Dobrý den,

ono zásadní je jestli chcete , nebo nechcete slyšet osobu ze sousedního pokoje. Pokud nechcete, proveďte prvně příčky , po té skaldbu podlahy s podlahovým topením a následně anhydrit. Nezapomeňte oddilatovat stěny dialtační páskou. Osobně bych si podlahovku nedával tam kde spím - většina prostoru je zavalená skříněmi , postelí a vytápíte si nábytek. Trochu je řešením nábytek na "nožkách" ale jak říkám trochu. Někdo ješte namítne zdravotní rizika - geopatogenní zóny - ale to je otázka do pranice.

S pozdravem Jurníček

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.