UPC - výpověd

Od: Datum: 17.05.12 14:05 odpovědí: 11 změna: 29.07.12 18:11

Jak se prosím řeší výpověd od společnosti UPC? Máme kabelovku a internet.

Dočetl jsem se,že je výpovědní doma 1 měsíc. Jak je to potom ze set-top-boxem a modemem? To musím někam vrátit a nebo si pro to přijdou?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 17.05.12 14:09

Máte smlouvu,tak si ji račte přečíst,je tam všechno.

Datum: 17.05.12 14:11

Minulý měsíc jí dávala sousedka, jelikož to bylo po zemřelé matce, dokládala úmrtní list. Výpověď posílala elektronicky a doporučeně, setobox a telefon zabalila do krabice a poslala opět na doručenku, balík pojistila. Dejte si na to pozor, věci si nikdo nevyzvedne a ještě za pár let by po vás mohli žádat pokutu za nevrácení.

Od: n
Datum: 17.05.12 15:12

jo presne tak,

oni poskytovatele jsou jako miliusove, kdyz sjednavaji smlouvu, ale jak chcete dat vypoved, zacnou byt fakt agresivni. Pak si nahrabou na kde cem, treba prave na pokute za nevraceny modem atd...

Jinak pripravte se na to, ze po te co jim sdelite zamer dat vypoved, nabidne vam konkretne UPC cca polovicni ceny. Mozna to neni spatnej napad, zalezi proc chcete vypovedet.

Datum: 17.05.12 15:22

Výpověd dáme určitě,jelikož se stěhujeme.

doplněno 17.05.12 15:47:

Nevíte kde bych našel ten formulář na výpověd? Prošel sem ty stránky UPC a nenašel sem ho.

BTW : volali ste na to číslo? Není to zbytečný tam volat? http://web.upc.cz/klpoz/cz/ContactForm.aspx?problemId=3

Datum: 17.05.12 15:53

Na www stránkách UPC najdete kontaktní formulář, kde vyplníte číslo smlouvy a mobilní telefon a napíšete, že k určitému datu dáváte výpověď. Oni se Vám ozvou e-mailem popř. i telefonicky a potvrdí, že za měsíc k určitému dni smlouva končí.

Ohodnoceno: 1x

Od: jirkaqwe
Datum: 18.05.12 08:35

Hlavní zásada je nic neřešit přes nějaký kontaktní formulář, e-maily, telefony a jinými pochybnýnými a neprůkaznými cestami. Data z formulaře a e-maily se mohou ztratit nebo "ztratit" a nebudete mít v ruce žádný důkaz, že jste vůbec něco rušili. Pokud přestanete platit tak Vám jen poroste dluh vůči UPC a můžete jen čekat na to až Vás za několik let navštíví exekutor.

Nejdřív si najdete na webu UPC aktualní Veřené obchodní podmínky (VOP).

Nejlepší je napsat dopis, ve kterém uvedete udaje ze smlouvy a že rušíte všechny služby z důvodu např. stěhování, k tomu podpis a datum. Na poště si můžete nechat udělat oveřenou koipi. Dopis samotný pošlete Doporučeně s dodejkou!.

Modem musíte poslat tak, aby došel na požadovanou adresu (ve VOP) v požadovaných dnech (asi 1. až 7. den měsíce ne kterém již máte zrušené služby UPC, dle aktuálních VOP) pojištěný na částku požadovanou ve VOP (asi 5000 Kč).

Pak pošlete dopis doporučene s dodejkou, kde zažádáte o potvrzení o bezdlužnosti, že modem je vrácený, že nemáte vůi UPC žádné závazky a případný přeplatek ať Vám pošlou na Váš účet č. ... .

Datum: 18.05.12 11:27

jirkagwe: Děkuji za vyčerpávající odpověd.

Ještě bych se chtěl zeptat,jelikož platíme přes SIPO,jestli by nebylo rozumné ukončit smlouvu ke 22.dni v měsíci protože jinak mi ještě přijde platba za těch 8 dní.

Nebo se musí dát výpověd k poslednímu dni v měsíci?

Od: jirkaqwe
Datum: 21.05.12 15:05

Je jedno jak to platíte, slouvu nelze ukončit k libovolnému dni, ale smlouva Vám skončí poslední den v měsíci, který bude následovat poté, co jim v předchozím měsíci přijde doporučený dopis s dodejkou.

Např.:

Dopis pošlete 21.5., přijde jim a převezmou ho 24.5., 1.6. až 30.6. běží výpovědní lhůta, 30.6. je slouva ukončena. Podstatné je datum na dodejce, která Vám přijde zpátky.

Modem musíte poslat pojištěný na 5000 Kč a musíte ho poslat tak, aby jim došel 1.7. až 7.7. Pokud jim modem dorazí před 1.7., tak nebudou vědět, co s tim a možná vám ho zas pošlou zpátky (nestihnete jim ho už poslat tak, aby jim včas došel). Pokud jim přijde až po 7.7., tak Vám naúčtují penále. Nejlepší je poslat modem odpoledne 30.7. nebo 1.7.

Pokud ale dopis ale pošlete např. 28.5. tak jim dopis pošta doručí 29.5. a ještě stíháte, nebo jim dopis pošta doručí až 3.6. a vše se tím pádem posune o měsíc.

Pokud Vám přijde složenka s doplatkem tak ji zaplaťte, UPC si ze SIPA strhává samo peníze. SIPO si zrušte až vám přijde od UPC dopis, že nic nedlužíte.

Nepočítejte, že Vás budou aktivně upomínat o to, co jim dlužíte. Pokud si budou myslet, že dlužíte, tak Vás dle VOP můžou dát do registru dlužníků. Dluh pak prodají inkasní firmě a ta si pár let počká, než naskáčou penále a pak Vás zažaluje.

Soud už nejednou shledal, že VOP UPC jsou v rozporu s dobrými maravy (nejsem si jistý jestli i aktuální VOP).

Podle aktuálních VOP viz. http://www.upc.cz/pdf/VOP_UPC.pdf

"2.7.1. Výpověď Smlouvy

Smlouvu můžete písemně vypovědět bez udání důvodu v 1 měsíční výpovědní lhůtě. Výpovědní lhůta začne běžet první den následujícího měsíce po tom, co nám doručíte Vaši výpověď Smlouvy. "

7.4. Vrácení Přijímacího zařízení

Do 7 dnů po ukončení Smlouvy je nutné, abyste nám vrátil(a) pronajaté Přijímací zařízení, a to na adresu našeho distribučního skladu: UPC Česká republika, s.r.o., Kostomlátecká 20/39, 28802 Nymburk. To platí i v případě, že ukončíte užívání jednotlivé Služby a Přijímací zařízení používáte jen pro její příjem. Aby se vracené Přijímací zaří-zení cestou k nám nepoškodilo (nebo pro případ, že se tak stane), doporučujeme Vám, abyste zásilku při odesílání pojistili dle výše smluvní pokuty pro příslušné Přijímací zařízení, která je uvedena v ceníku na www.upc.cz. Přijíma-cí zařízení se považuje za vrácené v momentě, kdy ho převezmeme v našem distribučním skladu.

Datum: 29.07.12 17:46

Trochu Vám budu odporovat.Máte pravdu v tom,že ONI tj UPC požaduje pojištění na 5000kč Ale dodnes mi nevysvětlili proč zrovna na tuto sumu,když zařízení tj.modem měl jako nový cenu 1500kč a byl starý přes 5 let!Poslal jsem jim to jen jako doporučený balík ,tak abych měl doklad,že jsem odeslal! Jinak ve smlouvě nic nenapslai,holt moje blbost ale technik sdělil (po roce a přeinstalaci) že modem je již můj,no a po 6 letech při podání výpovědi se ptali zda chci návštěvu tzechnika skrz odebrání zařízení či odešlu.Chtěl jsem technika ,odsouhlasili,ale nakonec jsem ho po dvou měsícím musel poslat!

Od: gusta*
Datum: 28.07.12 22:15

Já měl odeslání poštou MODEMU od NETTU a od jejich data převzetí, ukončen s UPC smlouvu, Pražská centrála mi podrobnosti napsala v dopise *ua* žádnej stres G.

Datum: 29.07.12 18:11

Já ten modem určitě pošlu,ale jen čistě teoretická otázka : Kdybych ho neposlal a za 2 roky po mně šel exekutor,ale já už na té adrese kde sem měl "odběrné místo" nebydlel a měl bych aji jiné trvalé bydliště,můžou mně nějak dohledat?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.