Studniční voda hnědne

Od: Datum: 16.05.12 09:07 odpovědí: 11 změna: 17.05.12 19:34

Přeji všem dobrý den.Na zahradě mám vrtanou studnu,kde mi proutkaři určili pramen s vodou ta je chuťově výborná křišťálově čistá ale po 24hodinách yíská nahnědlou barvu ,ačkoliv je stále bez jakéhokoliv zápachu nebochuti.Ví někdo čím by to mohlo být?

*zed* Díky všem

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 16.05.12 09:40

nechte udělat rozbor. Stejný problém máme na chatě, zjistilo se, že voda je přiliš bohata na železo,proto má barvu dohněda.

Datum: 16.05.12 09:46

Pokud by se potvrdilo že ve vodě je vyšší obsah železa, pak to bývá často v kombinaci s manganem...

Odstranit Fe a Mn je možné...ale pro domácí poměry je to poměrně dost drahé..

Ne vždy to musí být nutně zdravotně závadná voda..., ale často je problém s tím, že tato voda zabarvuje keramiku zařizovacích

předmětů...a špatně se z nich odstraňuje.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.05.12 10:51

ano je to tak voda osahuje zvyseny vyskyt zeleza , nase studna ma stejny problem, a jinak to muze jeste delat lupeni z orechu pokud stoji nekde pobliz i ten obarvi vodu, ale na 99% je to zelezo ve vode :(

odstraneni zeleza z vody je mozne ale je na to zrizeni ktere neni levne :(

Od: alda®
Datum: 17.05.12 16:27

Díky za odpověď ale je to asi tím ořechem ale naskýtá se otázka CO DÁL?Kdo poradí?

Datum: 16.05.12 13:14

I řada minerálních vod se takto chová,na pití by problém být neměl.Bude tu problém třeba v pračce.Asi by se vyplatilo uvažovat o investici do Iontoměničového filtru.(Katex) není zase až tak moc nákladný.

JABRAKA

Datum: 16.05.12 13:21

Jabraka: Nejsem chemik ani technolog, nicméně podle mne Katex filtr vodu změkčuje...což není zdaleka totéž jako odstranění železa a manganu, k tomuto účelu slouží jiný typ filtrů..., který je o hodně dražší než Katex filtr. Katex je záležitost cca 2000Kč...odželezňovací automatický filtr pak pro RD vyjde na něco kolem 40-60tis Kč.

Datum: 17.05.12 10:00

Právě že nejsi chemik.Katexy odstraňují všechny kationty,což jsou i ionty železa a manganu.

JB

Datum: 17.05.12 10:39

Dělal jsem i pár projektů kde bylo potřeba odstranit Fe a Mn...Od různých firem co se tímto zabývají jsem měl více nabídek na technologii, ale žádná nebyla na Katex filtr..A to bylo pouze od firem zabývající se pouze technologií filtrace...a firem v oboru renomovaných.

Od: hudlimudli
Datum: 16.05.12 23:41

Je v ni moc zeleza, coz na piti nevadi. Pokud vam vadi hneda barva napr. v bazenu, staci vodu nechat den, dva odstat, hodit tam vlockovac, vyluxovat vysrazene zelezo (bude nalehle na dne) a je vyreseno. Pripadne dopousteni jiz bude v malem mnozstvi a voda nezhnedne. Chemicke odstranovace zeleza jsou dost drahe a pro bezne uzivani - piti a myti, jsou zbytecne.

Od: alda®
Datum: 17.05.12 16:33

Promiňte ale ta voda ze studny je čistá ZHNĚDNE AŽ PO UVAŘENÍ NEBO PO NĚKOLIKA HODINÁCH.Těsně po odčerpání je jak jsem psal čistá a průzračná.Asi je to tím ořechem.Ale CO STÍM DÁLE?

Datum: 17.05.12 19:34

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.