Přípojka vody do RD

Od: Datum: 14.05.12 15:28 odpovědí: 8 změna: 19.05.12 13:24

Zdravím,
vodárny po nás chtějí novou přípojku (máme společnou na dvojdomek), ale informace které dostávám na stavebním úřadě, od vodáren, nebo čtu na intetnetu se dost liší. Vlastně nevím kde vůbec začít a dost mě tlačí čas.
Jde o propojení z chodníku přes předzahrádku do sklepa, cca 8m.
Asi nejlepší by bylo zadat poptávku komplet do některého z internetových systémů, ale tam netuším kolik mám zase natřelit cenu.
Potřebuji např. projekt od autorizovaného projektanta?!? SÚ tvrdí že ano.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.12 15:31
avatar

Ano, alespoň jenoduchý projekt určitě potřebovat budete.

Cena projektu bude do 3tis Kč.

Cena realizace přípojky bude někde kolem 2-3tis Kč/m přípojky (pokud nebude nutné provádět vodoměrnou šachtu mimo dům).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: aigor*
Datum: 14.05.12 15:42

Díky za nástřel. Vodárny (zatím) na šachtě netrvají, tak bych se do uvedeného mohl vejít.

Díky tomu, že je to na malé vesnici, kdy každý soused je "expert na všechno" chci mít všechno v pořádku, ale zároveň nechci platit za něco zbytečně.

Po zkušenostech s projektanty u rekonstrukce zkusím poptávat vše vč. realizace, odhaduju že snad do 5tis. se vejdu.

Datum: 14.05.12 15:46
avatar

Ano, u takto krátkých přípojek zpravidla správce vodovodu vodoměrnou šachtu nepožaduje a spokojí se s vodoměrem za obvodovodu zdí domu.

Stavět něco na vesnici (nebo projektovat) bývá poslední dobou očistec, odvolává se tam snad každý druhý člověk...i proti úplným malichernostem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standam*
Datum: 14.05.12 17:01

Myslim, ze projekt neni potreba, osobne jsem zasel na vodarnu sepsal predbeznou objednavku a nastrelil termin, zasel na urad pozadal a za 100,- dostal povoleni na prekop chodniku + 50cm travnik cca 2m2, vse na pockani, v sobotu vykopal a v pondeli rano vodaci udelaly nove pripojeni

byly hotovy za 1hod, tj. dva lide x 320,- + uzaver s tyci + novy vodomer + PVC (pripojka) zde se vejdu do 2tis.

ALE nejdazsi je uchyt na hl. rad zde cena muze byt i o 3-4tis. vice dle podminek

v povoleni od uradu je, ze za vse (vykop, bezpecnost) zodpovidam ja, takze zadne vykresy zadne trasy vedeni apod. vse jde na vrub objednavatele

na 2m jsem mel 3x ruzne el. vedeni (jednoduse receno),tak pozor pri kopani

asi bych zasel na urad, vyridil povoleni bezne se dava na 10dni a predbezne dohodnul s vodarnou termin

doplněno 14.05.12 17:11:

tvuj pripad by sel resit mozna jednoduseji, az ted jsem si vsimnul, ze se nejedna o vymenu stare za novou

ale, muzes na urade i vodarne rict, ze stavajici pripojka je uz stara (snad je) a ze ji chcete vymenit za novou

tj. vykop podle stavajici pripojky, ta se udela (pokud pujde ventil povolit cena cca 2tis.)

a vedle se udela tva druha nova, pak mate oba dva nove pripojky, tva bude drazsi cca o ty 3-4tis.

pak zde rozhodne neni nutne zadne speci povoleni ci jine vymozenosti dnesnich uradu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aigor*
Datum: 14.05.12 21:38

Ono je to tak, že když se dům stavěl (cca 30let), dělala se jedna přípojka na jeden dům. Postupem let se ale z jednoho dvojdomu staly domy dva, rozdělil se i pozemek, jen na přípojku se pozapomnělo. Vodoměry jsme doteď neměli.

A tak když přišli před týdnem technici instalovat vodoměr, bylo náramné divení a pak vyhrožování, že takto to dnes už neexistuje a druhý dům že odříznou. Nakonec jsem je ukecal, aby počkali pod příslibem urychleného řešení.

Ten dům jsem zdědil a podle výše uvedeného je asi jasné, že okecat to na výměnu staré přípojky nebo vést podél stávající nepůjde. Čeká mě nový výkop, i když vlastně chodník s vedením vodáren přímo sousedí s mým plotem, tak podle dokumentace SÚ je v chodníku i plyn a telefony. V předzahrádce už žádná překvapení nepředpokládám.

Od: aigor*
Datum: 19.05.12 10:59

Aktuální stav - poptal jsem se po okolí na realizaci komplet, nebo aspoň vyřízení formalit. Nikdo nikoho nezná.

Zvolil jsem tedy poptávku na netu a zatím pouze jedna odpověď s cenou 17tis. bez poplatků VAS a RWE. To mi přijde dost mimo mísu na to, že jde o výkres + pár trubek a kopání 4m v záhonku. Není vyžadovaná ani vodoměrná šachta. Tak to nakonec vypadá, že se "domácí" realizaci nevyhnu :(

Od: viky®
Datum: 19.05.12 12:56
avatar

Dobrý den. Předem se omlouvám, že zasahuji do odborného řešení. Chtěla bych napsat, jak zapojili novou vodovodní přípojku u nás ve vesnici. Byl problém, že v domě přes týden nikdo nebyl a také nebyl nikdo, kdo by chtěl vyřizovat papíry, kopat. Vodovodní přípojka byla od domu přes silnici a 1,5 metru strouhy. Písemně jsme požádali o zavedení přípojky Vodovody a kanalizace. Osobně donesli a požádali hlavního šéfa, zda by neměl někoho, kdo by vše vykopal a zpět uvedl do původního stavu, přesně, jak to potřebují. Platba připojení + vodovodní přípojku na fakturu. Kopací práce, vrtání, placení hotově. Vodárny většinou používají už svoje osvědčené lidi, ( celé rodiny) přesně jim vyznačí, kde kopat, jak hluboko. Vodárny mají i vrtací soupravu přes ulici. Vodovodní přípojka je hned v domě za stěnou, (60 cm) a je příčná, od země ke stropu. Nejde to první, zeptat se přímo u vodáren? Hlavní je, udělají si výkop, jak chtějí, a vy máte hotový produkt. Hlavně, je to hotové rychle. Náš příběh

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aigor*
Datum: 19.05.12 13:24

To zní docela dobře, ale u nás bohužel nereálné. S vodárnami nebyla moc řeč, napřed přišla parta na zapojení vodoměru, všechno zkoukli a prý OK, příští týden to namontují a máme si vyklidit kolem trubek volný prostor. Za týden přijeli a kategoricky to prý je vyloučeno a druhý RD prý pozítří odříznou a jak si to zařídíme je nezajímá...

Vždycky je to jen o lidech. Nicméně poptával jsem se už i na SÚ, jestli někdo v okolí něco takového dělá. Zatím neúspěšně. Většinou jde o velké firmy s těžkou technikou, které řeší hlavně velké zakázky a ne 4m v trávníku.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.