Oprava glazury dlažby

Od: Datum: 14.05.12 07:13 odpovědí: 6 změna: 08.07.14 08:32

Manželce upadla voňavka a na dlažbě v koupelně se na dvou dlaždicích odprýskla glazura. Tak 1cm2 na každé.

Dá se to něčím opravit nebo trvanlivě zaretušovat bez výměny dlaždic?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.12 07:39
avatar

Namíchat jemnou maltu, a po zaschnutí ji nabarvit na nejbližší barvu glazury, půjde to poznat, ale je na vás a na vaši šikovnosti jak moc...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 09:16
avatar

Nejde.Nejlépe se to udělá vybouráním těch poškozených dlaždic.(teda pokud jsou náhradní)jinak asi jak je tu psáno a poté to přelakovat,ale nikdy to již nebude to pravé,ořechové!

Při bourání těch poškozených je nejlepší vyřezat malým rozbrusem spáru (opatrně,ať se neškrábne zdravá) a tyto (počkozené) malým sekáčkem rozbít,odsekat!Pokud se nevyřeže spára bude poškození pravděpodobně i prři sebeopatrnějším odsekávání pokračovat.

doplněno 14.05.12 11:44:

To instaleter-to je OK.taky občas nestihnu včas.

Jinak s tímto mám osobní zkušenost a dle hesla kovářova kobyla a ševcpva žena chodí bosé-taky mám tot v předsíni u komory,ale mně upadl klíč- francouzák nebo hasák už nwn. a jsem líný to opravit,spárovačku,lepidlo,rozbrus atd,vše mámi tu dlažku.naštěstí to moje neví ,že jsem to udělal já a nadávala na kvalitu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 14.05.12 09:31

diesel - já jsem neopisoval , jenom mi to trošku dýl trvá než to napíšu , jelikož u toho papám.*klik*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 14.05.12 09:27

Zdravím. Nad tím už jsem s obkladačema tolikrát bádal a nic kloudného jsme nevymysleli. Spárovačka s lakem na nehty v podobném odstínu, nebo různé laky na keramiku , které se nemusejí vypalovat atd. Nakonec zjistíš , že nejlepší je ta výměna ( pokud máš náhradní) Kdyby jsi to měnil , tak je vysekávej od středu směrem ke kraji , aby jsi nepřenesl pnutí na ostatní dlažbu. Dobré je to také po kouskách navrtat. ... Dej tam pěnovou předložku a slouží to i jako prevence. Hodně zdaru

Ohodnoceno: 0x
 
Od: n
Datum: 14.05.12 09:49

No zalezi taky na tom, jestli jsi nasel ten strep co se odprysknul. Obcas se podri ten strep najit a je to jen o tom ho opatrne vterinovym lepidlem nalepit zpet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinspecialis
Datum: 08.07.14 08:32

Na opravu drobných poškození jako je odprýsknutá glazura na obkladech a dlažbě existuje speciální keramický tmel Kerami-Fill. Tmel se prodává v různých barvách a jednotlivé barvy tmelů lze mezi sebou míchat a vytvářet tak zcela přesné odstíny. Tmel má podobné vlastnosti jako původní povrch obkladu nebo dlažby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.