Jak získat informace o pozemku

Od: Datum: 13.05.12 21:57 odpovědí: 3 změna: 14.05.12 11:09

Zdravím chtěla jsem se optat jestli někdo nevíte na jaký příslušný "úřad" v okolí svého bydliště se mám obrátit. Za městem je obrovská louka koukla jsem do katastru nemov. a není u ní přiřazené žádné číslo (tudíž nemá majitele?) Jak tedy zjistím jestli je potencialně prodejná? Je vůbec možné že kus louky nebo přrody prostě nikomu nepatří? a jak ji získat?

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.12 22:41

kazdy pozemek musi mit cislo a majitele, majitelem muze byt FO nebo PO, nektere pozemky jsou mest, obci a nebo statu. V katastru nemovitosti se ti muze stat ze ti to odepre pristup k informaci, to se stane treba kdyz si kliknes na vojensky ujezd, zakladny atd... je to kvuli utajeni info a nebezpeci zneuziti a ohrozeni statu.

takze pro tebe: http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ -> zobrazeni mapy -> vyhledat si misto podle mapy a zjistit si info o parcele. najdes majitele, vetsinou tam byva i adresa a uz se tam jen zastavit popripade napsat dopis.

Ohodnoceno: 2x

Od: nemec*
Datum: 13.05.12 23:06

u nás ještě nemáme digitalizováno - občas se stane, že u nějakého pozemku je udáno, že parcela není zapsána na listu vlastnictví = nemohu dohledat majitele.

překliknu pak na druhou možnost při hledání - Parcela zjednodušené evidence (PZE) a na základě toho mi to majitele + na jakém LV je parcela zapsána, ukáže.

Parcela

ještě tu někdo dával tento odkaz, taky šikovná pomůcka při tipování okolních pozemků -

http://mapy.crr.cz/tms/crr_a/default/index.php?reload=1&%23c=353602552C5519376&z=1&l=ajax_default&p=#c=3536025%252C5519376&z=1&l=ajax_default&p=&

Datum: 14.05.12 11:09

Aplikace nahlížení do KN (kterou tu radili mí předchůdci) je fajn a mnohdy pomůže. Když ne, je třeba navštívit úřad...

Každý pozemek má svého majitele a úřad na který se ptáte se jmenuje Katastrální úřad... Tedy po novu Katastrální pracoviště (úřady zůstaly jen jako krajská střediska pod která spadají jednotlivá pracoviště) a obvykle se nachází v každém okresním městě.

Jestli je parcela prodejná Vám ale tento úřad nesdělí, musíte se obrátit na jejího majitele.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.