Odvětrání koupelny

Od: Datum: 13.05.12 12:47 odpovědí: 3 změna: 13.05.12 14:24

Zdravím všechny rádce a čtenáře. Mám byt ve staré cihlové zástavbě. Rekonstruuji jádro a dostal sem se k řešení ventilace? Abych upřesnil situaci, tak tehdejší ventilace byla provedena skrz stropní panel(horizontálně,dutinou) a vyústění bylo v jednom ze tří větracích průduchů ve zdi domu(blízko kuchyňského okna). A navíc,tam kde byl kdysi starý ventilátor napojen je vysekaná díra ve stropu,kterou navíc přetíná výztuž panelu. A také když sem zkoušel nahlížet zrcátkem do té dutiny v panelu,přišlo mi že je na konci jakoby ucpaná. Otázka? Jak udělat kvalitně odvětrání?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 13.05.12 13:06

Z čeho usuzujete že větrání starým otvorem je nekvalitní?Nějaký drát ventilátoru nevadí a že je na pohled udcpaná díra,,,,zkoušel jste ji např.propíchnout drátem?Ve vašem případě ani jiná možnost ventilace,kromě oknem není.Vyčistěte tedy stávající cestu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkamx*
Datum: 13.05.12 13:21

Předtím než sem celé jádro vyboural,byla v koupelně plíseň. Ten otvor pro větrák je zhruba uprostřed bytu,vzdálen cca 2-3m od větracího průduchu,kterej bude nejspíš ucpanej od ptáků a různého bordelu podle stavu vnější fasády:). A ten otvor ve stropě je cca 10cm průměr,kterej přetíná ocelová výztuha,takže tam neprostrčím ani ruku. Zajímalo by mě,jestli by šlo třeba tu výztuhu uříznout(těch výztuh bude v panelu asi víc,né?).a do té dutiny natáhnou hliníkovou ohebnou hadici a na ten otvor přidělat nějakou přírubu a pak dál už nějaké plastovky a ventilátor pro koupelnu a toaletu.

Od: des*
Datum: 13.05.12 14:24

Výztuh je určitě víc,je otázka,proč ji neodstranil ten,co tu díru dělal?Nebude lepší poupravit spíše ten otvor?Ikdyž to dá víc práce,bude to jistější.Jinak ten postup s tou hadicí by šel.Každopádně tam musí být zřetelný průvan.Ten ventilátor řešte jako jeden centrální,sací.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.