Jak prát bílé prádlo

Od: Datum: 11.05.12 12:21 odpovědí: 8 změna: 08.06.12 14:49

Vyprala jsem damaškové ubrusy a oni byli šedé. Práno na 60, s přepírkou v arielu. Vzala jsem damaškové ubrusy a dala je do sava , jsou do žluta co s tím? Jak vyprat bílé prádlo, aby bylo bílé. Peru na 60, s přepírkou, používám ariel, ale stejně to mám do šediva. Co dělám špatně. Někde v testu jsem našla, že jsou pračky co nevyperou do bíla. Máte tyto zkušenosti taky?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 11.05.12 12:48

Nemám takové zkušenosti, peru bez předepírky- vše peru na 30-40st a v běžném levném prášku a prádlo mám bílé .

Savo musíš mít bílé na praní prádla,jinak se ti barva v běžném SAVU změní.

Od: uska®
Datum: 11.05.12 13:38

Na bílý damašek 60 st nestačí, pere se na 90st. Při šedesátce jen ubrusy zaperete, proto jsou šedé. Po savu se žlutého nádechu budete těžko zbavovat. CHce to vybělit na sluníčku. Vyprat, pověsit ven, znovu namočit, pověsit, vyprat na 90 st. atd... Nez ubrusy zbělí, může to trvat i měsíc, možná déle.

Ohodnoceno: 2x

Od: smilest
Datum: 12.05.12 15:46

Děkuji. tak tady je problém to mě nenapadlo. Mám i damaškové povlečení. To to vše vysvětluje . Děkuju. S tíím sluníčkem to zkusím na chatě. Taky jsem o tom přemýšlela.

Datum: 12.05.12 20:35

a taky používat Ariel na bílé prádlo a NIKDY na bílé nepoužívat aviváž.

Od: romko
Datum: 08.06.12 01:04

já mám dobrou zkušenost s pracím práškem REX na bílé prádlo (např. Amazonia Freshness), přidávám ještě lžičku sody na praní a povlečení mám i bez předpírky opravdu sněhobílé i když možnost sušit venku na slunci nemám...

Od: annyfi*
Datum: 08.06.12 11:36

dobrý den, když chci mít bílé záclony-nasypu do bubnu jeden kypřící prášek. Někde jsem to vyčetla a opravdu funguje. Jinak ostatní prádlo peru na 40st. na delší program a hezky pere Persil expert, který jsem teď koupila na mimčo. I bryndáky strašího krásně vypral.

Datum: 08.06.12 12:37

Chce to na 90 a prat jen samotne bile.Ze sava zlutost ale nedate dolu.Stara receptura ale nevim uz pomer presne,kde se jen vyvarilo a pak stacilo vymachat a vse sjelo dolu,nadherne vybelilo.Nastrouhane mydlo jelen.,vodni sklo-asi kelimek.,kyslicnik,ale vice procentni.Nevim zda se jeste koupi,byval i v tabletach.Jo a jeste hrst kristalove sody.T vse dohromady,vavarit,vymachat v teple vode a studene.

doplněno 08.06.12 18:36:

preklep-vyvarit

Od: marc1
Datum: 08.06.12 14:49

Když chci bílé rádlo tak pooužívám Savo Perex dle návodu tj. zředím předepsané množství v litru vody, to naleju do pračky, pak přidám prádlo a prášek na bílé prádlo, je jedno jaký. Jestliže Vám prádlo zažloutlo po Savu, tak jste zřejmě udělala příliš hustou koncentraci. Peru při 40 . Marc.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.