Jaké topení zvolit v řad. domě? tep.čerpadlo

Od: Datum: 11.05.12 00:14 odpovědí: 7 změna: 12.06.12 15:32

Dobrý den, letos v lednu jsme koupili řadový dům. Je tu hrozná zima. V domě je zplynovací kotel Atmos, ale je nedostačující. Vydrží topit tak 3-3,5 hod a pak vyhasne a dům rychle vystydne. Pokud topíme přes víkend nepřetržitě ( stáváme i v noci přiložit) je tu příjemně, ale v pondělí nám kotel vyhasne a přijdeme z práce do zimy a než se dům zase zahřeje, jdeme spát.A tak to je celý týden. Už máme nová plastová okna ( trojsklo) a uvažujeme o novém vytápění a zateplení. Ale na oboje nemáme peníze. Tak potřebuji poradit co je důležitější. Jestli jiný kotel nebo zateplení. Uvažujeme o tepelném čerpadle vzduch, vzduch. Je to sice dražší, ale čisto, bez práce se dřevem . Poradí mi někdo? Má někdo zkušenosti s tepelným čerpadlem? Předem děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 11.05.12 00:21

Spojte se s výrobcem,vyrábí tentýž kotel na pelety,což by vyřešilo váš problém.Topení peletami není drahé.http://www.atmos.cz/czech/kot…a-drevo-palety-eto-zemni-plyn

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.05.12 08:30
avatar

Zateplení domu je potřeba zcela jistě vyřešit. Pokud musíte v daném domě nepřetržitě topit, a vstávat i v noci, pak něco není v pořádku...buď máte nějaké "africké" kořeny, nebo má Váš dům katastrofální tepelné parametry.

U tepelného čerpadla si musíte uvědomit, že je to jednak poměrně velká investice...a také je potřeba posoudit stávající soustavu, zda je vůbec její napojení na TČ možné z hlediska nižších tepelných spádů.

Je velmi pravděpodobné, že zjistíte že finance potřebné k nákupu TČ plus potřebné úpravy se vyrovnají s náklady na zateplení domu.

Pokud nejprve koupíte TČ a až někdy v budoucnu budete zateplovat, bude potom výkon TČ zbytečně předimenzovaný.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jendax
Datum: 11.05.12 10:37

Vcelku považuji trojskla za zbytečná ,pokud nemáte NED . Rozhodně bych investoval do zateplení . Nejde jen o usporu paliva , ale i o tepelnou pohodu . Dum vám tak brzo nevychladne a od zdí nejde zima. Máte řadovku , tak by investice do fasady (zateplení) neměla být velká. Na fasádu dejte 12 -15cm polyst. a do podkroví 20cm vaty na pudu. Pokud máte sklep , tak izolovat obytné podlaží 10cm polyst. (nalepit ho ze spodu)

Nejproblematičtější jsou u zděnych domu tepelné mosty - styk betonovych podlah a fasady, betonove stropy , překlady nad okny a dveřmi . Tyto betonové nosné prvky , pokud koukají takzvaně ven z obalky domu je potřeba taky zaizolovat. Jestli to neudělate , tak invetice do trojskel je vcelku zbytečná

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 10:14

bud bych volil peletový kotel,máte zásobník samo si to přikládá a zapaluje ,pokud si uděláte větší zásobník přijede cisterna nafouká a máte na sezonu-ale pelety jsou cenově náročnější-4-6kč za kg,nebo volte automat na uhlí,palivo výjde levněji a kotel jede také automaticky,osobně mam automat na uhlí a těžká spokojenost

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michsza*
Datum: 16.05.12 06:55

Dobrý den.

Jestli máte zájem , jsme výrobci tepelných čerpadel z ČR, rádi vám poradíme, navrhneme čerpadlo, vysvětíme výhody, kombilnaci s plynem, krbem, solárem na ohřev teplé vody s fotovoltaikou. Vše tak aby byl zvolen co nejúspornější a nejefektivnější model. Na vás bude samozřejmě jaké řešení zvolíte.

S pozdravem Ing. Szabo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 21:23

Pokud máte nedostatek financí, tak vyměňte zplynovací kotel ATMOS (prodat) za jiný kotel na uhlí. Hnědé uhlí jakosti ořech I vám vydrží hořet několik hodin bez přikládání, takže vám kotel nevyhasne za dobu, co budete v práci. Po příchodu z práce jen kotel proroštujete a poměrně rychle natopíte na potřebnou teplotu. A uhlí je stále ještě nejlevnější palivo!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topic
Datum: 12.06.12 15:32

TČ vůbec není levné topení, spočítejte si náklady a životnost a porovnejte např. s automatem na uhlí nebo pelety...

Na vaše potřeby máte slabý kotel, po zateplení bude stačit s rezervou = investoval bych do zateplení a kotel nechal stejný (+ přidal aku nádrž s přípravou pro ohřev TUV a připojení kolektorů). Smysl má na zdi 15-20cm polystyrenu/ strop 30 - 40 cm vaty, je třeba dodržet postup doporučený výrobcem (kotvení, řešení detailů, dodržení technologie atd.) Okna je dobré posunout na kraj zdi, pak tepelný most prakticky není a navíc okno nevypadá jako střílna. Vážné chyby má v ČR 90% zateplení, tak je třeba dobře vybrat + ohlídat zhotovitele, vyplatí se nezávislý stavební dozor a dobře napsaná smlouva (jasné zadání, sankce, záruka, platby za materiál po složení/ za práci až po zhotovení).

Z práce do zimy - pokud máte komín tak jde kotli pomoct krbovkama s rychlým náběhem = za hodinu je v místnosti teplo. Spousta kamen vydrží temperovat i půl dne, tím jde překlenout doba kdy nemá kdo přiložit. a dům nevychladne (Přímotop vylučuju kvůli nákladům)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.