Markýza - jakou vybrat

Od: Datum: 10.05.12 08:28 odpovědí: 5 změna: 25.07.12 09:36

Dobré ráno, chceme si zastínit terasu markýzou, můžete prosím někdo napsat nějaké zkušenosti, jaký typ vybrat, na co si dát při výběru pozor a jestli je výhodné pořídit markýzu na elektronické ovládání, případně s větrným čidlem? Nebo je ta elektronika zbytečná a stačí mechanické rolování (tím nemyslím finanční náročnost, ale komfort).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 10.05.12 08:52

Elektrika je vždycky komfortnější, ale mechanika je podstatnější - pozor při výběru si dejte na ´nejlevnější´ řešení - často mají mechaniku ´ošulenou´, nejsou dost tuhá nebo se rychle vychodí... Dost při rozhodování pomůže servis, jaký je dodavatel schopen poskytnout (řeči ´servis nepotřebujete, nic se s tím stát nemůže´ považuju za téměř pobídku k hledání jinde)...

Větrné čidlo považuju za zbytečné, prostě nenechávám markýzu vytaženou, když jdu na půl dne pryč...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.05.12 08:22

Mowla - děkuji za odpověď - čidlo asi také nebudeme brát, na servis se poptáme.

Datum: 10.05.12 15:11
avatar

máme markýzu na ruční ovládání, slouží nám již po mnoho let, dokonce ani látka nevyšisovala, stále je pevná, pěkná. Při objednávání jsme se taky rozhodovali, zda si pořídit elektronické ovládání, ale řekli jsme si, že ušetříme peníze a nelitujeme, zas taková námaha to není ;) čidla žádná nemáme, takže když není potřeba stínit popř. by se blížila nějaká pohroma, markýzu srolujeme.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.05.12 08:24

Bianca - děkuji za reakci, dnes mám pozvané dvě firmy, uvidím, co nabídnou, možná tu elektroniku opustíme, nevím zatím, jestli to tam bude technicky řešitelné.

Od: johnnye
Datum: 25.07.12 09:36

Pořídili jsme si markýzu z potahované tkaniny a nemůžeme si je vynachválit. V létě je to fakt super ochrana před slunce a i když prší tak tě to nemusí dvakrát trápit. Manželka i já jsme nadšení. Ovládání samozřejmě přes kličku. Pokud nemáš majlant, nevyplatí se kupovat elektriku. Pokud si však už pořídíš elektriku je vhodné si dokoupit i bezpečnostní větrné čidlo, které už tě nevyjde o tolik víc a nebudeš si muset dělat starosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.