Demolice části domu

Od: Datum: 08.05.12 18:13 odpovědí: 3 změna: 18.05.12 21:59

Dobrý den,

vlastním starý kamenno-cihlovo-vepřovicový dům, který se skládá ze dvou částí - obytné části a bývalé stáje. Vzhledem k tomu, že stáj je cítit močůvkou, jsou tam malá okna, nízké stropy a metrové zdi, chtěl bych tuto část domu ubourat (a v budoucnu, tak za 5 let tu část přistavět znova). No a chtěl jsem se zeptat, co potřeba k tédemolici a v jakém pořadí? Nevím totiž, čím začít... (Statik, projekt, stavební povolení?).

Děkuju,

Jirka


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.12 18:27
 
avatar

Nejdříve se musí dostavit odborník, který navrhne vhodné řešení, dle Vašeho přání. Zpracuje projektovou dokumentaci, jak pro vás tak i pro stavební úřad.

nebo to provedete podle selského rozumu..bez úřadů.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: poseidon*
Datum: 08.05.12 18:49
 

Dobrý den, na Váš případ se vztahuje § 128 zák. č. 183/2006 Sb.
Odstraňování staveb, terénních úprav a zařízení
§ 128
Povolení odstranění stavby, terénních úprav a zařízení
(1) Vlastník stavby je povinen ohlásit stavebnímu úřadu záměr odstranit
stavbu, s výjimkou staveb uvedených v § 103, nejde-li o stavbu, v níž
je přítomen azbest. Jde-li o stavby, které vyžadují stavební povolení
nebo ohlášení podle § 104 odst. 2 písm. a) až e), připojí k ohlášení
dokumentaci bouracích prací a doklad prokazující vlastnické právo ke
stavbě, pokud stavební úřad nemůže existenci takového práva ověřit v
katastru nemovitostí.
(2) Stavbu lze odstranit, pokud stavební úřad do 30 dnů ode dne
ohlášení takového záměru nesdělí, že k odstranění je třeba povolení.
Povinnosti vlastníka odstraňované stavby, stanovené zvláštními právními
předpisy^4), nejsou dotčeny.
(3) Pokud stavební úřad stavebníkovi sdělí, že stavbu lze odstranit jen
na základě povolení, určí současně, jaké podklady je třeba doplnit.
Dnem jejich předložení stavebnímu úřadu je zahájeno řízení. Povolení k
odstranění stavby podle odstavce 2 vydá stavební úřad rozhodnutím po
projednání s účastníky řízení a dotčenými orgány.
(4) Vlastník stavby odpovídá za to, že odstranění stavby bude provedeno
stavebním podnikatelem. Stavbu, která k uskutečnění nevyžaduje stavební
povolení, může její vlastník odstranit svépomocí, pokud zajistí
provádění stavebního dozoru. U staveb, v nichž je přítomen azbest,
zajistí provádění dozoru osobou, která má oprávnění pro odborné vedení
provádění stavby podle zvláštního právního předpisu^14).
(5) Odstranění terénních úprav a zařízení nevyžaduje ohlášení, pokud
stavební úřad ve stavebním povolení nestanovil jinak. V takovém případě
se použije ustanovení odstavců 1 až 4 přiměřeně.
(6) Pokud se ohlášený záměr odstranit stavbu, terénní úpravy nebo
udržovací práce týkají nemovitosti, která není kulturní památkou, ale
je v památkové rezervaci, památkové zóně nebo ochranném pásmu nemovité
kulturní památky, nemovité národní kulturní památky, památkové
rezervace nebo památkové zóny^32), a závazné stanovisko orgánu státní
památkové péče stanoví podmínky pro provedení tohoto záměru, stavební
úřad ve lhůtě podle odstavce 2 stavebníkovi sdělí, že stavbu, terénní
úpravy nebo zařízení lze odstranit jen na základě povolení.
(7) Náležitosti ohlášení, dokumentace bouracích prací a povolení
stanoví prováděcí právní předpis.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: honza57
Datum: 18.05.12 21:59
 

pokud to není něco většího tak normálně rozebrat ,vklidu,pomalu,růčo,to není tolik nápadné jako když tam nacpete bagr.

Pokud potřebujete pomoct,stačí se ozvat na omnimatic@seznam.cz

Demolice dělám už 7 let

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.