Ztráta vody v systému

Od: Datum: 10.12.12 20:17 odpovědí: 6 změna: 17.12.12 05:35

Pro.p "skypala 1"
Již mně předešlá otázka nedovolila reagovat na vaší odpověď z dneška 17:13hod. _ že, cituji : výška od expanzky, ne od manometru. Proto jsem založil otázku novou.
Dovoluji si zde níže odcitovat Pascalův zákon , který potvrzuje mé tvrzení. V systému se mění tlak s měnící se výškou vodního sloupce od bodu jeho měření. Pokud bychom měřili na hladině, tak bychom nenaměřili tlak žádný. Při správném natlakování systému, bychom měli změřit v nejvyšším bodě topení cca 0,2 až 0,3 bary, jelikož jsme vytlačili vodu vnější silou o 2 až 3 metry výše. Avšak zvýšíme-li tlak nějakou vnější silou ( dohuštěním vzduchu a nebo přeplněním vodou) , tak se tlak v původním sloupci v každém místě zvýší stejně. V našem případě o 0,2 až 0,3 baru, ale v každém místě stoupačky bude vždy tlak jiný, který bude odpovídat výšce vodního sloupce.
Pascalův zákon neříká, že tlak je v celé kapalině stejný, ale hovoří o rovnoměrném šíření tlaku v kapalině. Např. hydrostatický tlak je v menší hloubce menší, ve větší hloubce větší. Tlačením na kapalinu vzroste tlak ve všech místech stejně, ale rozdíly z hydrostatického tlaku zůstanou.
Hezký večer - miro

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: skypala1
Datum: 14.12.12 07:48

Dobrý den Miro, moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Našla jsem i viníka ztráty vody ze systé - asi kulový vetil, ale neodhaduju si ani tipnout co je to za druh, ani nikde po obchodech jsem ho nenašla, můžete mi prosím poradit? a je nutné tam mít tento tip? děkuji Natálie

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.12 13:15
avatar

Kulový kohout s integrovaným filtrem. Nebojte, je to celkem běžná součást. Pokud už máte trubky jednou připravené pro tuto kombinaci. vyměnil bych kus za kus. Filtry se samozřejmě prodávají i samostatně, ale sestava s kohoutem pak bude o něco delší. Tuto kombinaci seženete v každé specializované prodejně vodotopo.

P.S. filtr nutný je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.12.12 13:59

Pozorně si prohlédněte ve kterém místě ventilu je zřetelný únik vody. Pokud voda neuniká poškozeným (proděravěným) tělesem ventilu, ale ve šroubení, nebo okolo ovládacího hřídele ventilu, je možné provést opravu přetěsněním, bez výměny celého ventilu. Samozřejmě je možno ventil nahradit jakýmkoliv ventilem určeným pro topné systémy, stejných rozměrů - nejlépe opět kulovým ventilem. miro

Od: skypala1
Datum: 16.12.12 18:27

Díky moc za rady, nakonec jsem na samodomo rezignovala a objednala topenáře, měl by v dohledné době přijít a kus vyměnit, tak snad už bude dobře :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sanyo*
Datum: 16.12.12 18:46

Mám dotaz ohledně této připojené fotografie , kde v popředí je mosazné sítko na trubce, mne však zajímá, zda má být takto přišroubované, nebo by mělo být opačně, tedy jakoby vstupem na sítku vzhůru? Popřípadě zda je to jedno či ne, děkuji za vyjádření odborníků. Já tedy mám tato sítka opačně než jsou na fotografii..., .?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.12 05:35
avatar

Pro funkci filtru (a čištění) jde snad hlavně o směr průtoku, který bývá na tělese filtru znázorněn šipkou. Zde bych viděl (podle konstrukce) směr průtoku shora dolů.

Odborníci z oboru možná doplní, poopraví.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.