Měřáky na ústřední topení - kolik stojí?

Od: Datum: 03.05.12 11:37 odpovědí: 25 změna: 07.09.12 15:19

Dobrý den , mam takovy dotaz . Nemate nekdo zkušenosti s pořizováním "měřáků" na ústřední topení do panelového domu? Zajímala by mě alespon přibližná cena měřáků. ( Nemůžu nikde cenu najít.) Děkuji za jakoukoliv odpověd .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 03.05.12 11:59

Nalézt cenu "měřáků" zřejmě myšleno IRTN není problém cca 300 - 400 Kč , třeba www.futurum-dm.cz/pdf/664.pdf. Cenu však nabídne firma tyto měřáky instalující, možná provádí i odběr dat a propočet. Sami je instalovat asi nebudete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.12 12:01

Diky za odpověd, sami je instalovat určitě nebudeme, jen me zajímala částka , kterou za ne budu muset zaplatit.

Od: n
Datum: 03.05.12 12:23

No pokud tomu muzete zabranit, tak se pokuste rozhodnuti porizeni mericu tepla zvratit. On jejich prinos je prinejmensim diskutabilni. Instalace a odecty stoji penize a teplo to samozrejme nesetri. Pokud se snizi naklady na teplo tak logicky jen za cenu toho, ze bude vsem vetsi zima.

Castym argumentem je, ze podilove merice tepla umoznuji spravedlivejsi rozpocitani nakladu, ale opak je pravdou, protoze je to antisocialni opatreni.

Pracujici clovek jde rano do prace - tak to delam ja - a zavre topeni, za rok mi vraci preplatek za teplo treba 10 000 Kc. Teplo totiz zaplati duchodce a nebo matka na materske, ktera je celou dobu doma a musi topit naplno, nebot v bytech kolem ni jsou zavrene radiatory a nikdo tam pres den neni.

Vydelavaji na tom pouze firmy provadejici odecty.

Investovat by se melo do zatepleni a ne do mericu, to je muj nazor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.12 12:36

My jsme se prave pred 2 lety přestěhovali a nejsou zde měřiče tepla. Tam kde jsme bydleli předtím jsme měřiče měli. Vraceli nám vždy kolem 8 tisic za rok , jelikož nejsme skoro cele dny doma, vždy jen k večeru , takže jsme meli topení vypnuté a zapinali jsme ho nachvili až když jsme přišli domů. Ted se nam teplo rozpočítává mezi vlastniky bytu . Minuly rok nam vraceli za teplo 200 Kč a letos 2000 Kč. Takže je to velka měna oproti tomu kdy jsme meli meřaky a vraceli nam vzdy kolem 8000 Kč. Navic bydlime nad sklepy a nemame ani zadne odečty za to, že se nam byt ochlazuje zespodu ze sklepů ( a to jen z duvodu , ze nemame měřidla) . Takze budeme rádi za měřáky. Jelikž je to u nas v domě skoro samy starší člověk, který si topí od rána do večera a my pak většinu platíme za ně. ( Podotýkám , že těch peněz na zbyt opravdu nemáme a jsme radi za kazdou korunu.) Jinak dekuji za rozsahlou odpověd. Je to asi věc názoru.

doplněno 03.05.12 12:54:

Jinak před pul rokem nam dum zateplovali. A je to také poznat. Ale měřidla bych určitě chtěla, i když s tim budou problemy , jelikož s tim někteří vlastníci nesouhlasí ( většinou již zmiňovaní duchodci ) . Nedivím se jim, ale také na ně nemíním věčně doplácet, když si můžu s měřáky ušetřit kus peněz .

Datum: 03.05.12 12:39
avatar

Instalace měřičů (ať již tepla, nebo vodoměrů) v bytovém či panelovém domě vždy přinese výáznamné snížení spotřeby energií a médií.

Nic asociálního na tom není...Je logické, že člověk který je doma celý den a topí na 24stC, bude platit více, než člověk který je denně 12h v práci a temperuje na 18stC.

Mimo to, byt v žádném případě za 12h nevychladne tolik, aby to sousedovi nějak výrazně finančně ublížilo...(a ani vychladnout nesmí, protože dle vyhlášek by ani v neobývaném bytě nemělo být zcela vypnuté topení..., ale měla by se udržovat teplota cca na 16-17stC.)

Zateplení domu ano, ale to je zcela jiná věc, která by se do otázky instalace měřičů vůbec neměla plést..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.06.12 13:06
avatar

Jen tak pro zajímavost,máme zateplený panelák,máme měřiče (odpařovací,zatím,) spotřebu mám neustále +-stejnou,po zateplení mi vraceli přeplatek 8000,kč a postupně toto klesalo,až nyní po vyúčtování mám nedoplatek 200kč.Přitom spotřeba je jak píšu stejná! Máme termostatické hlavice které nevím při jaké teplotě otevírají,ale já je pouštím tak max až když je venku alespoň -20 nebo výjímečně když je potřeba usušit rychle prádlo!Běžně máme aniž bych je pustil 22-24°C!Před zateplením to bylo cca20-22°C.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 13:16
avatar

Neuvádíte žádné objektivní údaje...spotřebu na celý dům za rok v GJ...na bytovou jednotku...nárůsty cen za Kč/GJ.

Nicméně uvádíte nárůst vnitřní teploty o 2-4stC...To je v podstatě 12-24% vyšší spotřeba primární energie.

Takže sice možná platíte "stejně"...tedy stejnou částku, ale spotřebováváte o 12-24% více než v případě vytápění na vnitřní teplotu

20-22stC.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 15:50
avatar

Ne spotřebu mám stejnou i podle toho měřáku.To zvýšení je jen a pouze zateplením!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 16:18
avatar

Šmarjá panno...

Ano...zateplením.

Ale já tvrdím, že pokud by jste topil Vy (potažmo celý dům) na stejnou teplotu interiéru jako před zateplení, tak by spotřeba nebyla stejná, ale o 12-24% menší...To je prostě fyzika...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.12 13:45
avatar

Jano,obávám se,že jenom chtít mít měřiče na radiátorech nestačí.O instalaci musí rozhodnout shromáždění vlastníků,protože se musí teplo počítat v celém dome stejně.I tam,kde jsou měřiče nainstalovány,znamená odečtené teplo jen poměr spotřeb jednotlivých nájemníků ku hlavnímu součtovému měřidlu na patě domu.Pokud byste měli namontováno měřidla jen ve vašem bytě,a ostatní nic,pak by správce počítal teplo podle podlahové plochy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.05.12 16:58

ja vím , rave proto jsem psala , že s tim bude asi problem , nez se na tom alespon většina shodne. :) vím , ze by jsme je nemohli mit jen my , ale museli by je mit všichni :)

Datum: 03.05.12 18:09
avatar

podle platné legislativy měřiče tepla v bytech naopak Jabrako musejí být nainstalovány. Nechápu,žev roce 2012 toto někdo nemá. Jen tím doplácíte na ty co teplěm plýtvají. Kupte digitální měřiče s dálkovým =rádiovým odečtem tepla! Nikdo Vám nepoleze do bytu, jsou moderní spolehlivé dlouho vydrží bez údržby a jsou chráněny proti zásahu do měřidla.

doplněno 03.05.12 18:14:

zkusím zjistit, zda-li je na to nějaká vyhláška, ale ten kdo měřiče nechce, je tín kdo teplem vyloženě plýtvá a nechce, aby se o tom vědělo a tím, že se to neměří se rozpočítá plýtvání mezi ostatní. První digi měřáky jsem instaloval v r. 2002,předtím se instalovaly odpařovací poměrová měřidla - dnes nepoužívaná - nepříliš přesná.

doplněno 03.05.12 19:03:

u domů kde se měřáky instalují, je pokles spotřeby tepla díky neplýtvání v řádu kolem 10%.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nm
Datum: 03.05.12 18:29

Ale Jano, Vy jste to nepochopila. Bude to pro vas nevyhodne. Pisete ze bydlite nad sklepy, takze budete muset topit vic nez ostatni, a tudiz zaplatite vic nez ostatni. Ted je to pro vas vyhodnejsi, verte mi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.12 19:00
avatar

to je blábol. Sklepy zateplíte polyšem (10cm) na strop sklepa a je to. Na byt je to investice v řádu tisíců korun. Teplem by se mělo jakš takš šetřit. Bydlel jsem nad sklepy a žádný velký rozdíl ve vytápění nebyl. Nesmíte všemu věřit. Záleží na stavu a stáří konstrukcí. Podlaha může být studenější, ale není to tak zásadní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.05.12 19:33

Ano souhlasim s Vami , podlahy studene vubec nemivame .. navic mame parkety a na tech parketach ještě plovouci podlahu . Takže to ten chlad trochu brzdí. Jinak se mi nezdá , že by byl nejaky velky rozdil v tom ze jsme nad sklepy...

Datum: 03.05.12 19:30

To bych se tedy asi hadala ... my ani ted skoro netopime ... nam zima nejak nebyva.. mame radeji chladněji... A prave proto ze bydlime nad sklepy by se nam neco odečetlo .. ptali jsme se na to ... Myslim si , že to pro nas bude vyhodné dost. Určite vyhodnejsi než ted. Mame topeni v ložnici a v pokoji temer cely rok zastaveno... topime občas pouze v obyvacim pokoji, tudíž si myslim , že je to pro nas daleko vyhodnější :) Navíc ted , když nam delali zateplení domu je to zase o neco víc poznat , že je tepleji v bytě. Měřaky jsme meli doma asi 6 let a byli jsme velice spokojeni, než jsme se přestehovali do noveho bytu ,kde bohuzel meraky nebyly.

Od: irma
Datum: 18.06.12 08:30

Jano, taky nikde nemohu najít cenu, už jste zjistila kolik tedy ty měřáky vlastně stojí? Komplet montáž a dodání,např. do bytu 3+1?

Zdá se, že tu nikdo neodpověděl. děkuji za zprávu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 08:53
avatar

Cenu máte hned v první odpovědi.

Nicméně to není tak podstatné, protože je důležité jaká firma bude provádět odečty a rozpočty...a kolik si bude účtovat za tyto

činnosti.

Samotný nákup IRTN pokud se jedná o odpařovací poměrové měřiče je záležitost za několik málo stokorun.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irma
Datum: 18.06.12 09:58

děkuji, já jsem to přehlédla, jasně, že myslím orientečně cenu, takže do tísíců to nepoleze, to mi stačí. myslím tkzv. snad

radiové měřáky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 10:03

Dobrý den , zjistila jsem zatím pouze orientační cenu měřáků , ktera se pohybuje okolo 500 Kč za jeden kus měřaku ... My mame také 3 +1 a mame 4 radiatory, takže nas to vyjde kolem 2000 Kč za všechny montaž, ale tu jsem bohužel ještě nezjistila, ale myslim , že to nebude nijak strašná částka. Teprve se o tom bude u nas v domě jednat tak se uvidí jak to dopadne. ( jinak na to kolik se s nimi za rok ušetří je to nesrovnatelná částka vedle koupi meřidel i s namontovanim,vím to podle vlastni zkušenosti )

 

Datum: 18.06.12 14:08

Ano, cena se pohybuje kolem 500,- (kolikrát včetně montáže). Dnes se montují s bezdrátovím odečtem. Při odečtech nemusíte být doma a nikdo Vám nešmajdá po bytě.

Kalkulaci Vám udělají zde http://www.byttherm.cz/ stačí poslat email a několik informací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.06.12 10:25

Irmo, těžko odpovědět. Ceny jsou přece u nás smluvní. Kdybyste napsala... bydlím tam a tam, ovšem větší město, tak se to možná zde od někoho dozvíte kdo a za co instaluje. Ani nikdoi neví, o jaké "měřáky" máte zájem. Dnes je už máálo bytů, domů tedy u družstev a SVJ, kde IRTN nemají, Ti vám cenu řeknou. A lze se otázat několika firem co budou chtít a vybrat. Trochu aktivity to chce.. A cenu na intu najdete, jen pohledat. Čím více bytů, tím lze cenu usmlouvat. U nás 24 bytů. 46 145 Kč fšecko. Co stojí rádiový "měřák" máte orientačně nahoře.
Martincakl: on si v dnešní době ještě někdo nechá instalovat odpařovací?
Jinak doporučuji zazdit ve sklepích maximum oken! Na každý radiátor v baráku vycházelo v r. 2010 protopených 5000 Kč. Po zazdění se radiátory ve sklepě bez problémů mohly vypnout. Už jen tím se ušetřilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 10:39
avatar

buss:

To by jste se divil...

Když v našem domě, kde jsem měl byt byla schůze...a bylo nadneseno téma výměny odpařovacích měřičů za digitální, našlo se tolik odpůrců (stálo by to pro byt 3+1 přece "nehorázných" 2000Kč), že návrh neprošel..

Všeobecně na těchto schůzích padají takové "hluboké" myšlenky, že by to vydalo na knihu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lubomirtuma
Datum: 07.09.12 15:19

Rád bych znal názor,jaký je rozdil mezi odpařovacím měřákem a digitalním?Jsem přesvědčen,že jen v ceně.Diler příjde na družstvo,pochválí referntovi jak je výhodný,dá všimné a už se mění v celém domě.Zaplatí to nájemníci,teplo se počítá na patě domu a rozpočítává se na podlahovou plochu i bez měření v bytě.Je psychologické,že se šetří,když jsou měřáky.Na rozpočet,ale nemájí měřaký vliv.Rozpočet se dělá podle měřáků jen na 50%,druhých 50% se odečítá na patě domu.Podle propočtu je rozdíl nepatrný,větší je u nájemníků,kteří jsou doma celodeně,pracujíci,kteří zastavují topení prodražuji topeni ostatním sousedům.Scela jistě neušetří,poněvadž,když příjdou domu,musi otevřít ventil na maximum a byt zahřeji až za několik hodin.když úsporně topí,maji byt zahřáty,když příjdou z práce a nemusí mrznout nějakou,když to nejmiň potřebují.Toto je práce dilerů,kterým záleží na prodeji a samosprávě domů,jestli si nechame namontovat odpařovací měřaky (levnější) nebo digitální (poměrně držší).Šetření je zajištěno objema.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.