Jak přidělat trámek na zeď?

Od: Datum: 29.04.12 13:08 odpovědí: 22 změna: 10.10.14 09:16

Chtěl bych se zeptat jak nejlépe přidělat trámek k cihlové zdi domu, chtěl bych stavět přístřešek, něco jako je na obrázku.

Je na to nějaký speciální vrut který by šel dát skrz trámek až do zdi?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.12 13:14

Kotevní vruty nebo také turbošrouby jsou běžně ke koupi.Používají se ke kotvení rámů oken.,

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Od: kejki
Datum: 29.04.12 13:16

Nebo tyčový šroub na chemickou kotvu, ale vše je na pevný podklad, ne na zateplení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.04.12 18:36

je to klasická cihla nebo keramická dutinková cihla? Podle toho se zvolí typ hmoždiny a podle zatížení její velikost a průměr. Nemělo by tonjspíšležen na polystyrenu nebo vatě, ale přímo na pevné zdi.

Od: des*
Datum: 29.04.12 19:42

Udělal bych to jako volné pokračování střechy,byl by normální spád,nedržel by se tam v zimě sníh,nezatékalo by tam.Trámy se spojí šrouby.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.04.12 20:37

V tomhle případě to třeba jde, ale např. já chci dělat úplně stejnou, ale dům má přízení+1n.p.+půdu, takže střecha je ve výšce cca 7m. Takže mne to také zajímá. Ale konečně jsem narazil na přesný obrázek toho, co chci udělat. *frajer*

Od: stovi*
Datum: 29.04.12 20:50

je to klasická cihla bez zateplení, nejedná se přímo o zeď domu ale o zeď garáže takže pokračovat ve střeše nejde

Datum: 29.04.12 21:27

Což tedy ze snímku nebylo poznat ani náhodou.Použil bych ten kombišroub jak MCukrar,dobrý nápad,v katalogu jsou 20cm dlouhé,lepší delší jak už víme.

Datum: 29.04.12 20:55

Udělal bych to jako des,

pokud ale jen na zeď, použil bych kombi šroub,

http://www.eurofix.cz/spojova…-material/87-kombi-sroub.html

páč v případě zateplení (časem) prodložíte a je připraveno..

Datum: 29.04.12 22:26

tyto kombi šrouby se montují přes klasickou hmoždinku?

Datum: 30.04.12 00:00

Jednak je to v tom odkaze a co vlastně máte proti hmoždinkám?Při správné montáži udrží tuny.Jinak ty šrouby durch.

Datum: 30.04.12 07:57

stovi, ano hmoždinku, (zdali klasickou to nevím, páč hmoždiněk je mnoho, klasiky taky...)

Datum: 29.04.12 22:16

Osobně bych volil závitovou tyč a chem. kotvu.

Od: instalater*
Datum: 29.04.12 23:19

Zdravím. Pokud se jedná o zeď garáže a bojíš se jít do hmoždiny a nebo chem. kotvy , tak tam dej normální šroubovici durch přes zeď. Velký podložky a je klid. Taky můžeš zevnitř garáže osekat trošku omítky podložku opřít o cihlu a zapravit sádrou. Vím že to není profi , ale udrží to asi nejvíc.

Datum: 30.04.12 08:27

dobrý nápad, tohle by opravdu mělo být nespolehlivější, ta garáž nemá zase tak silné zdi takže nebude problém provrtat to skrz

Od: jvn®
Datum: 30.04.12 09:04

Souhlasim se všemi příspěvky :)

Dělal jsem něco podbnýho, přístřešek 3x5 m (5m podél zdi, zeď 15cm) a vyřešil jsem to šroubovicí M14 skrz zeď. Zevnitř garáže jsem dal po celé délce úhelník (50x50x5 mm) a použil ho zárověň jako opěru pro polici. Zvenku garáže jsem dal mezi trám a zeď podložky z tvrdého dřeva tl. 2cm a rozměru dle výšky profilu nosného trámu, nasadil předvrtaný trám na šroubovice, podložky (Buldog 17x50 cca 7,-kč, kus + klasická podložka) a našrouboval samojistné matice.

Celek drží jako blázen a kdyby napadlo víc sněhu než obvykle a bál bych se že se mi trám hne, vždycky můžu přidat podpěry přišroubované přímo na zeď jak radil @frame .

Mám to už 4 roky a nehne se to ani o mm :)

Datum: 30.04.12 00:37

Možná budu vypadat jako posera, ale já jsem to udělal tak, že pod onen trámek (vazničku) jsem ke stěně ještě přišrouboval sloupky. Pokud má ten trámek třeba 80/120 - sloupky 80/80 nebo 80/80 a více.

Datum: 30.04.12 01:16

Jakýpak posera,už i ta jeptiška pravila:Jistota je jistota.

Datum: 30.04.12 15:15

Ještě se zeptám co by jste doporučili za krytinu je mi celkem jedno jestli průhlednou nebo ne, rozhoduje spíše cena.

Jedná se o rozměry šířka 4m, délka 5m.

Koukal jsem například na makrolon ale tam dělají desky v blbém rozměru 2,1x6 metrů.

Datum: 30.04.12 16:33

Datum: 01.05.12 15:02

to by bylo dobry ale asi se nedostanu na ten spád nad 15 °

Od: pawel
Datum: 10.10.14 08:06

poradite mi prosim co dat mez ten vodorovny tram a zed? Nejakou izolaci nebo na

primo?

Dekuji

Datum: 10.10.14 09:16

Pavle, to je podle toho, jak budete izolavat barák. V tomto místě bych dal desky EPS 100F nebo pruh XPS. Je třeba více info od Vás.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.