Čím přetmelit přechod sádrokarton - zeď?

Od: Datum: 18.04.12 13:29 odpovědí: 9 změna: 07.06.12 13:38

Řeším problém čím mám přetmelit mezeru mezi sádrokartonovým podhledem a zdí. Nástavba je stará cca 5 let, někde mezery dosahují až 5mm. Nástavba je z trámů, štítové stěny a příčky jsou z ytongu.

Někde jsem se dočetl o páskách Ultra Flex a Straitflex? Jsou ale pekelně drahé a tak bych rád věděl jestli s nimi máte nějaké zkušenosti a nebude to tedy jen vyhození peněz.

Tmel už zřejmě neobstojí protože tam již patrně byl...

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: standam*
Datum: 18.04.12 18:00

zas tak draha neni, ja ji pouzivam http://www.straitflex.cz/e-sh…ska-paska-straitflex-original

ale mezeru musis vytmelit Uniflotem a na tupu (tj. jen na SDK a tmel) dat skelnou pasku a pretmelit, spoj, roh apod. pak prejet akrylatem

plati 0-2mm = jen akrylat , 2mm a "vice" viz co jsem popsal

jinak ta paska je velice dobra, je ale vhodne podklad pripravit (vytmelit) aby co nejlepe sedela a bylo to naprosto perfektni

jestlize mas Ytong neomitnuty, nejprve omitni a pak uvidis, pokud mas mezeru jen 5mm bude to pak jen na akrylat

Ohodnoceno: 2x

Od: briketa007*
Datum: 18.04.12 23:04

zeď je už ohozená a přesto je tam 5mm, takže jestli jsem to správně pochopil:

do spáry, na sdk i na ytong napatlám Uniflot, na to vtlačím Straitflex (skelnou pásku) přetmelím načisto a po zaschnutí pak ještě finálně Akrylatem?

Datum: 19.04.12 20:20

pokud pouzijes Straitflex, tak das tmel na zed a SDK a pretmelis, zde jiz zadny akryl, protoze mas s pasky udelany roh

pokud das skelnou pasku tak napatlas tmel jen na SDK a vlozis pasku a pretmelis, pak do rohu naneses akryl (tato paska se dava natupo! tj. jen na SDK resp. slouzi k prekryti vetsiho mnozstvi tmelu

doplněno 19.04.12 21:33:

ALE, pokud jiz mas na stene stuk apod. sel bych jen do skelne pasky, tmel na stuku nebude drzet resp. ano, ale stuk je spatny podklad navic tento prechod bude viditelny, no zalezi take na vymalbe, vsak se rozhodni sam

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.04.12 18:27

Další možnost je taky koupit polystyrenové lišty a přilepit je k příčce pod SDK... Čímž se schová ona mezera. Lišty se dají koupit i v hobbymarketech od 19 Kč (za dvoumetrovku)...

Datum: 18.04.12 18:28

tome, ze by retro

Datum: 18.04.12 18:44

No dají se koupit i rozumně vypadající lišty a ne jen ty, které se třeba v 90. letech hojně používaly .

Datum: 18.04.12 18:49

jo to daji, ale porad to je dle me spatna cesta, ale podle gusta dnes se spise resi vse na tupo (neplati jen pro SDK), ale bez reseni detailu to nejde, pak tedy dat jedine listu

Datum: 19.04.12 15:28

Ty lišty bych také vřele doporučil.Dokonce se dají nabarvit i do pastelových tónů.Nalepit silikonem.Mezery vytmelit akrylem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Od: briketa007*
Datum: 07.06.12 13:38

Děkuji všem za rady, nakonec jsem nakoupil pásku Straitflex medium s dírama, protože jsem ji v Praze v obchodech nikde nesehnal, jel jsem přímo za dovozcem, který sídlí v Modřanech. Pán velice ochtně poradil, prodal. Tel.: 602 473 007.

Odstranil jsem starý akryl. tmel, aby se páska dostala pěkně do rohu. Dále jsem na to hojně nanesl uniflot, do něho vtlačil pásku a zbytkem přetmelil. Po zaschnutí jsem lehce přebrousil nerovnosti a potom vzal ještě jednou vrstvou Uniflotu a finálně přebrousil. Musím říct, že montáž vzkutku jednoduchá a rychlá. Na pár místech se mi páska malinko odchlípla (asi tím jak byla křivá zeď), ale po přetmelení OK. Na přeštukování části na zdi jsem se vykašlal jiná struktura není tak patrná. Tak teď budu čekat jak dlouho to vydrží

Mimochodem v jiné místnosti jsem spáru (1mm) přetmelil jen akrylem a po měsíci je tam zase náznak prasknutí.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.