Kalk-Turbo - funguje to?

Od: Datum: 17.04.12 21:36 odpovědí: 8 změna: 20.11.14 18:27

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s tímto přístrojem na změkčování vody a odstraňování již usazeného vodního kamene? Nebo máte zkušenost s jiným přístrojem? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.12 22:17

nevím ,ale po tom co jsem ho dal na potrubí tak se mě méně zanáší konvice a perlátory na bateriiich,mam ten nejsilnější ,funguje to na nějaké indukci ,někdo to zavrhuje někdo ne,jsou i magnety a jiné výmysly ale za sebe mohu říct že kapku to pomáhá ale zas tak ový zázrak to není ,posoudím za rok až zas rozdělám bojler kolik toho vyberu to bude jasně dokazatelné jak to funguje*smich*.kolik kýblu se zas vybere

Ohodnoceno: 0x

Od: instalater*
Datum: 17.04.12 22:32

Zdravím . Dělal jsem dva baráky vedle sebe. Do jednoho byl požadavek namontovat magnetickou úpravnu vody SUPERTOK . Celkem mne to zajímalo , tak jsem to s majiteli po asi 4 letech provozu porovnával. Žádný rozdíl jsme nezaznamenali. Možná také záleží na minerálním složení vody. Pěkný den.

Od: aroff
Datum: 17.04.12 22:52

Další ze zázraků na změkčování peněženky. Pokud opravdu chcete vodu upravovat tak jedině reverzní osmozou, ta skutečně funguje.

Od: rv
Datum: 18.04.12 00:53

Reverzní osmóza na změkčování veškeré vody v domě asi není optimální, i když samozřejmě funguje. Sám ji používám pouze na přípravu pitné vody (hlavně kvůli odstraněnní dusičnanů). Důsledky tvrdosti na boilery, pračky, myčky řeším až následně - opravou porouchaného zařízení. Zdá se mi to levnější, než prevence. A samozřejmě levnější, než zdánlivá prevence pomocí různých zázračných přístrojů.

Od: aroff
Datum: 18.04.12 02:52

V tom s naprosto shodneme. Naprosto souhlasím s tím, že opravy popřípadě nákup přijde levněji. Tu osmozu jsem uvedl proto, že jako jedna z mála opravdu funguje i když je jasné, že zařízení na úpravu veškeré vody v domě by bylo finančně náročné.

Od: michal*
Datum: 20.11.14 18:27

turbo kalk neveril jsem ale zkusil za 1200 to neni moc to propiji za 2 mesice dal jsem tomu zdroj 1,2 a zdalo se mi 100 ma malo no v konvici je jemny povlak ktery jde zlechka setrit prstem a dle zeny nadobka v pracce je cista kdysi tam zustaval prasek takze to funguje ale to uz zjistily soudruzi na dombase v 70 letech

Od: instalater*
Datum: 18.04.12 10:10

Zdravím . Dle mého názoru se reversní osmóza hodí spíš tam , kde je studniční voda. Je tam totiž při výrobě velký odpad vody. Na 1l čisté je myslím 3 litry odpadu. Dále je voda z velké části demineralizovaná a na pití nějaký ty minerály přeci jenom potřebujem. Jak tady chlapi uvádí že je to drahý . Co lidí si montuje doma různý prasečiny za hafo peněz zblblý reklamou. Na chleba to nemá , ale úpravnu vody za 24 000,- si koupí , protože dle reklamy by jinak umřel. Nachají si to dovážet i ze států , protože co je americký je super. Pro zajímavost najděte si na netu ,, spinace vody " ta je zadarmo. Jsem to zkoušel a mám z toho divný pocity. Je to autosugesce a nebo to opravdu funguje?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.