Obložení betonových schodů dřevem - svépomocí

Od: Datum: 15.04.12 21:55 odpovědí: 9 změna: 24.05.12 22:07

Najde se tu někdo, kdo by poradil, jak postupovat při výrobě dubových nášlapů na obložení betonových schodů v novostavbě?

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.12 21:59

V čem je problém? Budou jen stupně nebo i podstupně? Chceš návod, jak lepit spárovku?

Od: elko123*
Datum: 15.04.12 22:14

Ano, budou stupně i podstupně. Máme dubové fošny, tak co udělat jako první a jak postupovat dál.

Datum: 15.04.12 22:19

No jako první bych se zeptaal jestli jsou fošny ze sušárny, nebo jestli jsou jen daný v hráni někde venku? Pokud nebyly fošny v sušárně tak bych se nejdřív po nějaký poohlédl.

Pak nařezat s lepit přířezy, čímž nám vzniknou spárovky, který se protáhnou, na fréze okulatí přední hrana a udělají drážky pro podstupně. Pak se obrousí a nalakují nějakým podlahovým lakem a mohou se nalepit na beton.

Předpokládám, že se u betonování schodů počítalo s pozdějším obkladem dřevem a je tedy první schod nižší.

Od: elko123*
Datum: 15.04.12 22:23

Fošny jsou ze sušárny. Prosím ještě o doporučení lepidel a laku. Snad to dáme dohromady. Stačí 3 cm čistá tloušťka nášlapů? Moc děkuji.

Datum: 15.04.12 22:28

Tak lepit by to šlo nějakým Soudalem nebo Kleiberitem, ono to je vcelku jedno. Na podlahy a podobný věci s úspěchem používám laky Milesi, ale existuje mnoho jiných výrobců a každej má něco do sebe.

Jinak 3 cm jako síla nášlapů stačí, ale spíš bych je dělal tak silný jak jsou připravený schody, aby se pak nemusel každý stupeň zbytečně podkládat. Nehledě k tomu, že silnější stupeň vypadá pohledově líp.

Od: route666
Datum: 24.05.12 15:41

Chci si sám taky obložit schody, stupně 38mm spárovka a podstupně bílé lamino, horní frézkou zakulatím hranu a udělám drážku pro podstupně, co mě ale není jasné jak mám udělat sokl kolem schodiště. Stupně mám lomené. Mám obložit schody a pak vyrobit v kuse napřesno dubroušený sokl vždy na každou stranu? Dá se to nějak rozumě dměřit aby nebyly mezery?

Koukal jsem že truhlář to dělal obráceně, nejřív udělal sokl a pak vyráběl na míru stupně, případnou škvíru zalakoval.

Co vy na to?

Datum: 24.05.12 19:21

Dělat schodnici po položení stupňů je sebevražda. Nedovedu si nějak představit, jak to udělat s nějakou rozumnou přesností. Nevymejšlej ptákoviny a dělej to normálním postupem.

Ještě mě není jasný, co myslíš, že máš lomený stupně, to máš točitý schodiště?

Od: route666
Datum: 24.05.12 21:57

Nemám podestu tak mám 6 schodů obdélníkových a 11 schodů je zkosených, tak jsem to myslel. Výsledek by měl vypadat asi takto jako tento obrazek z netu, jen podstupne budou bile. Schodnicí myslíš asi ten boční sokl?

Datum: 24.05.12 22:07

Ano, schodnice je ten boční sokl. Ale v každým případě, napřed schodnice a pak dopasovat stupně. Uznávám, že dělat to mezi dvě stěny, který dozajista nejsou zcela rovnoběžný, je práce nevděčná a veliká piplačka, máli to k něčemu vypadat.

Je lepší si radši trochu pohrát se zdí a vyladit vše tak, aby byly stupně stejný. Záleží jak jsou velký rozdíly.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.