Jak odstranit rez z nožů Tescoma

Od: Datum: 09.12.12 19:42 odpovědí: 20 změna: 11.12.12 10:14

Včera jsem koupil asi 20 kousků nerez nožů v Tescomě (typ Home Profi), podle etikety na obalu jsou vhodné do myčky. Umyl jsem je obvyklým programem, bohužel 4 kousky nožů vyšly z myčky s několika rezatými tečkami. Zkoušel jsem je vyčistit jablečným octem, a opatrně vyškrábat špičkou nože, ale rez nechce dolu. Máte jiný tip, jak rez z nožů odstranit?

V myčce by problém být neměl, většina tescomáckých nožů vyšla v pořádku, zrezivěly jen 4 kousky.

V myčce používám normálně sůl, klasickou tabletu (ne multi) a leštidlo. Starší nože, co mám, i ocelové příbory, vychází z myčky v pořádku.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.12 19:47

Já bych je šla reklamovat. Mám nože od Tescomy a nemám problém s rzí.

Ohodnoceno: 0x

Od: sanyo*
Datum: 09.12.12 19:59

Zkopíroval jsem pár rad pro Vás v souvislosti s jinou značkou, mimochodem, já jsem si v naší domácnosti prosadil, že kvalitní ostré nože do myčky nesmějí a to ani náhodou!

Čištění
Veškeré nože Fiskars je možné mýt v myčce. Přesto ale doporučujeme omývat nože ručně, zůstanou tak delší dobu ostré. Myjete-li tyto nože ručně, po použití byste je měli opláchnout a ihned po umytí osušit. Nenechávejte nože Fiskars odmočit a nenechávejte na noži zaschnout zbytky jídel, protože kyseliny obsažené v potravinách by jej mohly postupem času poškodit. Pokud ale vkládáte nože do myčky, je lepší, nepřijdou-li do styku s ostatním náčiním a nádobím či příbory, aby nedošlo k poškození ostří.
Rezavé skvrny
V myčkách všech typů se občas vyskytují malé částečky rzi, které se za chodu myčky rozptýlí do všech stran. Rez může pocházet jak ze samotné myčky, tak z ostatního nádobí vloženého do myčky. Je také možné, že se jedná o pozůstatky z předešlého mytí. Pokud se rozhodnete mýt nože Fiskars v myčce, otevřete po umytí dveře, aby unikala pára. Po skončení mycího cyklu je dobré osušit povrch nožů suchou utěrkou. Pokud se na nožích objeví rezavé skvrnky, odstraníte je běžným čističem na ocelové povrchy.

Od: mowla*
Datum: 09.12.12 20:05

Nože do myčky dává jenom barbar! *cert*

Což ovšem neznamená, že bych tyto nože nepopadl a nešel prodejci omlátit o hlavu...

doplněno 09.12.12 21:04:

Jeniku - Tescoma je jen prodejce - ne výrobce (i když některé designy si testuje)... Prodává cokoli odkudkoli - především z Číny... *smich* Ne - nemám nic proti Tescomě - ale na nože su ´háklivý´ a ty kvalitní do myčky prostě nedám - nejsem líný je mýt rukama... :-D

Od: jenik6
Datum: 09.12.12 20:53

Spoléhám na etikety na výrobcích Když výrobce na štítek napíše "Čepel je vyrobena z prvotřídní nerezavějící oceli, ... vhodné do myčky", tak předpokládám, že výrobce svoje věci testuje a ví, co píše :-D

Tescoma přece není žádná noname firma z Číny :)

Od: ladaadal*
Datum: 09.12.12 20:48

Příště koupit nerezové. Už název "Home Profi" si protiřečí.

Datum: 09.12.12 20:55

Na etiketě je napsáno, že jsou nerezové *bum*

Od: krkovicka*
Datum: 09.12.12 20:57
Udělalo se mi totéž a taky v myčce.Dokonce jsem byla tak pitomá a opět jsem tam vrazila nože zn.Zepter.U nich to samé.Od jisté doby je tam nedávám.Co na plat...

Od: ladaadal*
Datum: 09.12.12 20:59

Nojo, ale taky tam bylo napsáno TESCOMA. Tak víš, že příště máš kupovat něco kvalitnějšího.

Datum: 09.12.12 21:31

Mám té narážce rozumět tak, že Tescoma je špatná firma? A jaké nože do kuchyně tedy mám koupit? Potřebuji celou sadu, cca 20 nožů. Předělával jsem kuchyň, koupil nové spotřebiče a teď kupuji komplet nové nádobí, nožemi jsem začal a chystám se na hrnce, pánve, skleničky, hrníčky, naběračky atd. Příbory jsem koupil v Mobelix a zatím dobré, myčku přežily.

Tescomácké nože můžu ještě v rámci reklamace vrátit.

Nevěděl jsem, že Tescoma nádobí nevyrábí a že dováží čínské výrobky a lepí na ně jenom svoje logo. To slyším poprvé.

Datum: 09.12.12 21:35

Prošel jsem Globus, Mobelix + XXXLutz, Ikea, Sconto, Bauhaus, Baumax, několik malých obchůdků s domácími potřebami. Všude vypadá nádobí stejně, kvalitu podle etikety nepoznám...

Myslel jsem, že Tescoma je dobrá firma, když je česká... Člověk už nemůže nikomu věřit :(

Od: mowla*
Datum: 09.12.12 21:41

Nekupuj sadu/y, ale jednotlivé nože - pokud vaříš, víš, jaké potřebuješ... Ja jsem třeba poměrně spokojený s Mikovem ( http://www.kvalitninoze.cz/sady-kuchynskych-nozu-2/ ) - vrámci levných nožů... ;)

doplněno 09.12.12 21:42:

Šmarjááááááá - Jeniku - "Globus, Mobelix + XXXLutz, Ikea, Sconto, Bauhaus, Baumax" - nože kupuj u nožířské firmy, ne u překupníků nábytku!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.12.12 22:15

Tak člověk ty specializované firmy prostě nezná, tak je odkázán na hypermarkety a "domácí potřeby". Přes Google se toho taky moc nedá najít (žádná firma vám neřekne, že její nože, hrnce, pánve, příbory jsou špatné, naopak své zboží bude vychvalovat.)

Datum: 10.12.12 21:56

Jeníku, nejlepší zkušenosti a postřehy se sbírají vždy na diskusních forech o nožích, nevím, zda součástí odborné diskuse jsou i kuchyňské nože, ale domnívám se , že ano. Proto tedy, kdyby jste chtěl, hledejte např. zde : http://www.knife.cz/

Od: asd*
Datum: 10.12.12 18:41

Nekvalitní materiál - ty rezavé kousky nejsou nerez. Já bych to vyreklamoval - neopravitelná vada = můžete se rozhodnout jestli vyměnit nebo vrátit peníze.

Tescoma je "značkové tuctové zboží" kvalita je celkově něco mezí nic moc a dobré.. Špičková kvalita ani náhodou. Běžné spotřební zboží.

Datum: 10.12.12 20:30

U Teskoma bych nekoupila už nic. Pro mne to není spolehlivá značka. Přišla jsem na to hned zpočátku, kdy jsem se s touto značkou v Čechách seznámila a mí známí na ni pěli chvalozpěvy. Tak jsem také koupila jednu pánev a nějaké nože. Nože jsou už dávno vyhozené, neboť byli tupé a když jsem je nabrousila, tak to bylo na chvíli. Pánev, která byla mimochodem drahá, 1.200 kč. skončila v kontajnéru. Všechno se na ní připalovalo. Ale nože do myčky běžně nedávám. Není to potřeba. Nůž přece opláchnete pod tekoucí vodou a osušíte. A co se týče té rzi, tak já si také, a to dvakrát za sebou, koupila nerez struhladlo. Takové to čtyřboké. Zrezivělo do dvou měsíců. Cena jednoho struhadla 120 kč. Pak jsem od jedné kamarádky, která likvidovala pozůstalost po mamince, dostala struhadlo, vyrobené před třiceti lety tady, u nás, a světe div se, NEREZAVÍ! Takže já nevím.

Datum: 11.12.12 00:15

Děkuji za vyčerpávající odpověď, také mám pocit, že dříve se vyráběly kvalitní výrobky.

A struhadlo a kráječ na vajíčka mám rezaté také :(

Co máte doma za nože?

Datum: 11.12.12 00:19

Někdo zde zmiňoval nože FISKARS, vypadají dobře, máte dlouhodobější zkušenosti?

Datum: 11.12.12 00:30

Nejak mi unika smysl teto debaty, je to prece tak jednoduche, nerez je od slova nerezavejici, takze reklamovat a pokazde znovu, dokud nedaji noze opravdu z nerezi, v pripade, ze se budou ohanet tim nesmyslem, ze to rezavi kvuli myti v mycce, tak si nechte vysvetlit, proc nerezavi samotna mycka, kdyz je take z nerezi, a jeste k tomu z mene kvalitni, nez by meli byt noze.

Datum: 11.12.12 08:37

Zopakuji to ještě jednou, jak jsem psal výše -Rezavé skvrny
V myčkách všech typů se občas vyskytují malé částečky rzi, které se za chodu myčky rozptýlí do všech stran. Rez může pocházet jak ze samotné myčky, tak z ostatního nádobí vloženého do myčky. Je také možné, že se jedná o pozůstatky z předešlého mytí.
Myslím že tento obsah článku může být pravdivý, přesvědčil jsem se o tom právě jednou, když jsem dal do myčky staré příbory Solingen Rostfrei a hlava mi nebrala, že se na nich objevily stopy skvrnové koroze. Poté se to již nikdy neobjevilo. Tím samozřejmě netvrdím, že popisovaný materiál, který je předmětem diskuse, je šmejd. Berme také v úvahu zkušenost dnešní doby - dnes se prostě téměř všude podvádí a o pančování značek zboží ani nemluvě. Nedám dopustit na Solingen, asi před rokem jsem koupil kuchyňské nože na Aukru s touto značkou, hned jak přišly, jsem je vyhodil . Určitě to nebyl pravý výrobek této firmy. Tak je to se vším.
Základní otázka pro kupujícího nožů musí být, kolik peněz do toto chce vrazit, jestli bude "špekulovat" jestli koupí kvalitní nůž dejme tomu za částku cca 300,-Kč, tak to nemusí špekulovat a takových šuntů s touto cenou si na našem trhu koupí plno. Skutečně kvalitní nůž je za cenu od "tisíce" výše, záleží na našich požadavcích.

Datum: 11.12.12 10:14

Já bych nože šla reklamovat do prodejny. Jestliže u nich bylo napsáno: Vhodné do myčky, není co řešit. *jasne*Sama bych nože do myčky nedala. Japonšští kuchaři, kteří se učí řezání i dva rok, nože ani nemyjí. Jen otírají.*jasne* Doma jsme měli řeznické nože i na běžné krájení, když otec šel do důchodu. Byly nesmírně ostré a táta je každou chvíli přejel vocílkou. Také jsme je nemyli, jen vlhkým hadrem otírali.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.